021-91093903
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-91093903

10 نمونه از کاربرد های جالب جاروبرقی

10 نمونه از کاربرد های جالب جاروبرقی

 کاربرد های جالب جاروبرقی این وسیله را به یکی از پرکاربردترین وسایل خانگی تبدیل کرده است. به همین جهت نگهداری مناسب از جاروبرقی و افزایش طول عمر جاروبرقی بسیار مهم و ضروری است تا مجبور به تعمیر جاروبرقی نشوید. در این مطلب امداد آی پی تصمیم دارد 10 کاربرد جالب جاروبرقی را برای شما شرح دهد که شاید تا به امروز آن ها را نمی دانستید و با کمک این نکات از احتمال تعمیر جاروبرقی شما بکاهیم. در ادامه به بررسی این 10 مورد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کاربر گرامی، چناچه سوالی و یا تجربه ای در مورد کاربرد های جالب جاروبرقی دارید، می توانید آن را در انتهای این مطلب با سایر کاربران و تکنسین ها امداد آی پی در میان بگذارید.

کاربرد های جالب و شگفت انگیز جاروبرقی

نکات کاربردی جاروبرقی

از جاروبرقی می توان برای موارد مختلفی به غیر از تمیز کردن و جمع آوری زباله ها استفاده نمود به همین جهت لازم است شما عزیزان طرز کار با جاروبرقی را به خوبی بلد باشید. لازم است بدانید که صرفا از جاروبرقی برای تمیز کردن زباله ها استفاده نمی شود. از این رو در این مطلب با 10 کاربرد جالب جاروبرقی آشنا خواهید شد تا در زمان نیاز، بتوانید با این راهکار ها جاروبرقی را به کار بگیرید.

10 کاربرد جاروبرقی که قطعا نمیدانید

10 کاربرد جالب جاروبرقی در این مطلب شرح داده خواهند شد. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 1. ایجاد بوی مطبوع در خانه
 2. از بین بردن کک
 3. از بین بردن گرد و خاک نواحی غیر قابل مشاهده
 4. تمیز نمودن خرده نان ها
 5. از بین بردن کک فرش
 6. غبار روبی از روی تمامی لوازم و وسایل خانه
 7. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
 8. تمیز کردن لوازم و وسایل آشپزخانه
 9. از بین بردن بوی بد بالشت ها
 10. تمیز کردن کیبورد و ضفحه کلید لب تاب و کامپیوتر

ایجاد بوی شگفت انگیز در خانه به کمک جاروبرقی

یکی از کاربرد های جالب جاروبرقی، ایجاد بوی مطبوع در خانه می باشد. شما می توانید یک توپ پنبه ای آغشته به روغن و یا عطر مورد علاقه خود را در کیسه جاروبرقی قرار دهید در زمان جارو کشیدن با جاروبرقی عطر به آرامی در هوا آزاد می شود و موجب تازگی می گردد. این راهکار می تواند بوی خوش را به منزل و فضای خانه شما هدیه دهد.

برای از بین بردن کک از جاروبرقی استفاده کنید

بر اساس تحقیقات استفاده از جاروبرقی برای کشتن کک ها بسیار کاربردی است. یکی از کاربرد های جالب جاروبرقی، از بین بردن کک ها می باشد. در صورتی که کک ها روی فرش خانه شما سفت و سخت چسبیده اند، می توانید با جارو کشیدن با جاروبرقی بر روی این فرش ها، تا 96 درصد از کک ها را بکشید و از بین ببرید.

دقت کنید که این کاربرد جاروبرقی بسیار وابسطه به میزان مکش جاروبرقی است. چنانچه شما دچار مشکل عدم مکش جاروبرقی هستید، حتما علت عدم مکش جاروبرقی را پیگیری کنید.

با جاروبرقی آلرژن ها را بیرون از خانه نگه دارید

زمانی که در و پنجره را باز می کنید، کنار در ها و طاقچه پنجره ها گرد و غبار می نشیند. بهتر است برای استفاده از این کاربرد جاروبرقی، از برس دستگاه برای تمیز نمودن لبه پنجره ها و درب استفاده نمایید. این کار مانع از ورود آلرژن ها به خانه می شود. این کار را به صورت هفتگی و دوره ای انجام دهید.

پس از انجام این کار توسط جاروبرقی دقت کنید که لازم است حتما جاروبرقی را با دقت تمیز کنید، پس حتما آموزش نحوه تمیز کردن جاروبرقی را از دست ندهید.

کاربرد جاروبرقی در تمیز کردن خرده نان ها

تمیز کردن جاروبرقی

خرده های نان که در بخاری، توستر و یا در طبقه های یخچال فریزر می ریزند، به جای این که آن ها را با دست و یا دستمال جمع آوری کنید، می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. شما می توانید با بهره گیری از سری ها و برس ها تعبیه شده بر روی دستگاه، از این کاربرد جالب جاروبرقی برای جمع کردن خرده نان ها استفاده کنید. در اینجا لازم است نکته مهمی را یادآوری کنم، دقت داشته باشید که جاروبرقی برای تمیز کردن هرچیزی بکار نمی رود. به همین جهت لازم است بدانید که چه مواردی را نباید با جاروبرقی تمیز کرد.

از یخ و جاروبرقی برای از بین بردن کک های فرش استفاده نمایید

برای از بین بردن کک های فرش می توانید از جاروبرقی استفاده کنین اما دقت داشته باشید که حتما لازم است جاروبرقی شما دارای کیسه باشد، پس لازم است جاروبرقی کیسه دار و بدون کیسه را مقایسه کنید. ابتدا لازم است تکه های یخ را بر روی این حشرات مزاحم بگذارید. صبر کنید تا یخ به طور کامل ذوب شود. این آب الیاف فرش را به حالت اولیه خود باز می گرداند. پس از این که رطوبت جذب شده توسط فرش به طور کامل خشک شد، می توانید با استفاده از این کاربرد جالب جاروبرقی، کک هایی که بی جان بر روی فرش باقی مانده اند را جمع آوری کنید.

از غبار روی همه چیز در خانه با جاروبرقی غافل نشوید

برس ها و سری های مختلفی برای جاروبرقی تعبیه شده است. شما می توانید با بهره گیری ازا ین سری ها، تمامی قسمت ها و بخش های مختلف خانه اعم از آیینه، قاب عکس، لامپ، کتابخانه و… را تمیز نمایید. این کاربرد جاروبرقی باعث می شود تا کوچک ترین ذره ای خاک بر روی اجسام و وسایل خانه باقی نماند. در انجام این کار ها دقت داشته باشید که زمان هایی را به جاروبرقی استراحت دهید تا موتور جاروبرقی دچار مشکل نشود و نیاز به تعمیر یا تعویض موتور جاروبرقی نباشد. این کار از گرم شدن بیش از حد جاروبرقی نیز جلوگیری می کند.

با جاروبرقی برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اقدام کنید

شما می توانید با کمک ابزار های تعبیه شده برای جاروبرقی، فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز نمایید برای این کار لازم است با قطعات جاروبرقی آشنایی کامل داشته باشید. برای استفاده از این کاربرد جالب جاروبرقی می توانید دستگاه را به فیلتر ماشین ظرفشویی متصل کنید و تا زمانی که کثیفی ها را به داخل کیسه بکشد، صبر نمایید. لازم است توجه داشته باشید که باید اول اجازه دهید فیلتر به طور کامل خشک شود.

تمیز کردن وسایل آشپزخانه با جاروبرقی را فراموش نکنید

برای بهره گیری از این کاربرد جالب جاروبرقی می توانید از سری مخصوص استفاده نمایید. شما می توانید به راحتی داخل یخچال و خارج آن را تمیز کنید. بهتر است یخچال را به جلو بکشید و گرد و خاک نشسته بر روی موتور یخچال را به خوبی با کمک جاروبرقی جمع آوری کنید. این گونه اقدامات همگی به مکش بالای جاروبرقی نیاز است، پس بهتر است راهکار های تقویت مکش جاروبرقی را امتحان کنید.

بالشت های بد بو با جاروبرقی تمیز می شوند

برای جذب بوی بد بالشت ها می توانید از کمی جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را به محلی که می خواهید بریزید و اجازه دهید تا 30 دقیقه بماند. سپس می توانید قسمت هایی را که جوش شیرین ریخته اید را با جاروبرقی جمع آوری کنید. این کاربرد جالب جاروبرقی می تواند برای فرش ها و یا تشک ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این کار اگر بدون دقت انجام شود ممکن است در اثر برخورد لوله مکش جاروبرقی با بالشت، موتور جاروبرقی داغ شود پس لازم است، علت داغ شدن موتور جاروبرقی را جویا شوید.

کیبورد را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید

شما می توانید برای تمیز نمودن صفحه کلید لب تاب و یا کامپیوتر خود، سری جاروبرقی را به ان نزدیک کنید تا خریده نان ها و آلودگی ها را از بین و زیر کلید های کیبورد جمع آوری کنید. بهتر است پس از استفاده از این کاربرد جالب جاروبرقی، با کمک خلال دندان و پنپه آغشته به الکل، لا به لای کلید ها را تمیز نمایید.

چنانچه در هنگام تمیز کردن کیبورد آلودگی و قطعات درشتی وارد جاروبرقی شد، لازم است حتما فیلتر جاروبرقی را تعویض و بررسی کنید.

کاربرد جاروبرقی در از بین بردن حشرات و تمیز کردن موی حیوانات

یکی از مواردی که با استفاده از جاروبرقی به راحتی حل میشود، از بین بردن حشرات و تمیز کردن موی حیوانات است. موی حیوانات در صورتی که وارد ماشین لباسشویی شود میتواند باعث خرابی آن گردد. پس قبل از شستشو پتو و ملحفه در صورتی که حیوان خانگی دارید با استفاده از جاروبرقی این مشکل را حل کنید. همچنین اگر به هر دلیلی جاروبرقیتان خراب شده، برای رفع مشکل و تعمیرات جاروبرقی در شرق تهران از متخصصین آی پی امداد کمک بگیرید.

کاربرد های برس جاروبرقی

قطعات جاروبرقی

برس ها در جاروبرقی امکانات کاربردی ای را برای جاروبرقی ها فراهم می کنند که از قطعات مهم جاروبرقی محسوب می شوند ما نیز توصیه میکنیم که با قطعات جاروبرقی آشنا شوید.برس های جاروبرقی انواع متنوعی دارد که در اینجا با آنها آشنا می شویم.

 • برس معمولی
 • برس گرد
 • سری متوسط
 • برس مخصوص پنکه سقفی
 • سری باریک

استفاده از انواع برس جاروبرقی این امکان را به شما میدهد که دیگر هیچ یک از لوازم منزلتان از ریز تا درشت خاک نداشته باشد. در نتیجه باید توجه داشت که هر برس و سری جاروبرقی مربوط به پاک کردن آلودگی بخش‌های مختلفی است زیرا اگر از سری باریک برس برای جارو کشیدن به کل فضا استفاده کنیم بی شک به شدت خسته خواهیم شد و کارایی مورد نظر را نیز به ما ارائه نخواهد داد. در این راستا بهتر است نحوه صحیح جارو کشیدن با جاروبرقی را بیاموزید.

کاربرد جاروبرقی برای ماشین

نظافت داخل خودرو امری زمان بر و خسته کننده است. یکی از امکانات کاربردی جاروبرقی تمیز کردن داخل خودرو می باشد.

ابتدا لازم است که شما از جاروبرقی مناسبی استفاده کنید، چرا که لازم است جاروبرقی در اتاق ماشین جابجا شود پس لازم است از سری و برس مناسب استفاده کنید.

برای تمیز کردن ماشین توصیه می شود از جاروبرقی سطلی استفاده کنید که کارایی بهتری برای شما فراهم می کند.

کاربرد جاروبرقی شارژی

امروزه با همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی کاربرد جاروبرقی و وسایل الکتریکی بیشتر شده است.

امروزه در کنار جاروبرقی های سیمی از جاروبرقی های شارژی یا همان بی سیم نیز استفاده می کنند. البته این جاروها ظرفیت و گنجایش کمتری دارند و باید زودبه‌زود مخزن آن را تخلیه کنید و از آنجا که با باتری کار می‌کنند، عمر باتری آن‌ها نیز محدود است. معیاری که بیشترین تأثیر در خرید جاروهای شارژی را دارد، قدرت و عمر باتری آن‌ها می‌باشد.

برای استفاده از این جاروبرقی ها توصیه می کنیم که حتما  به بررسی مشکلات متداول جاروبرقی بپردازید.


5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهی بنویسید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید
به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید 021-91093903
فرم درخواست تعمیر