021-58941
Logo
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

علت خاک دادن جاروبرقی

علت خاک دادن جاروبرقی

شاید شما هم یکی از مصرف کنندگان جاروبرقی هستید که به تازگی به دنبال علت خاک دادن جاروبرقی خود می باشید. امداد آی پی در این مطلب به صورت تخصصی تمامی دلایلی را که باعث خاک دادن جاروبرقی می شود را برای شما توضیح خواهد داد. با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر و یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه استفاده از جاروبرقی صنعتی اتوماتیک دارید، می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین امداد آی پی بپردازید.

 

 • علت خاک دادن جاروبرقی
 • شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان نظافت کردن و تمیز نمودن خانه و یا محل کار خود، در حین استفاده از جاروبرقی، متوجه شوید که خاک از خود تولید می کند. اگر به دنبال علت خاک دادن جاروبرقی هستید، این مطلب را از دست ندهید. امداد آی پی به شما کمک خواهد کرد تا به درستی علت خاک دادن جاروبرقی را بررسی کنید. همین طور راهکار هایی را برای رفع این علت ها برای شما بیان خواهد نمود.

 • آیا خالی نکردن به موقع پاکت جاروبرقی علت خاک دادن جاروبرقی است؟
 • خالی نکردن به موقع پاکت، می تواند علت خاک دادن جاروبرقی به شمار آید. توجه داشته باشید که پاکت جاروبرقی، باید به صورت مستمر و دوره ای و پیش از هر بار استفاده، حتما مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت پر بودن، تخلیه شود. حتما پیش از هر بار استفاده از جاروبرقی، مطمئن شوید که کیسه دستگاه شما، فضای خالی برای جمع آوری زباله های بیش تر را داشته باشد.

  در صورتی که پس از خالی نمودن پاکت جاروبرقی، مجدد به دنبال علت خاک دادن جاروبرقی بودید و این مشکل برطرف نشد، حتما باید از سلامت کیسه جاروبرقی اطمینان خاطر کسب کنید. چرا که امکان دارد وجود هر گونه سوراخ و یا پارگی، علت خاک دادن جاروبرقی محسوب شود.

 • برای برطرف کردن علت خاک دادن جاروبرقی، فیلتر را به موقع تمیز کنید.
 • فیلتر های جاروبرقی خود را مورد بررسی قرار دهید. فیلتر باید به صورت دوره ای تمیز شود و یا در صورت نیاز تعویض گردد. چرا که پر بودن و اشباع شدن فیلتر از کثیفی و خاک می تواند علت خاک دادن جاروبرقی به شمار آید. توجه داشته باشید که کثیف بودن فیلتر جاروبرقی در مسیر خروج هوای داخل جاروبرقی قرار داشته و در صورتی که کثیف باشد، در زمان استفاده از این دستگاه، خاک زیادی از خود تولید می کند.

  شما می توانید بر اساس دفترچه راهنمای فارسی جاروبرقی خود، اقدامات لازم را برای تعویض و یا تمیز نمودن فیلتر جاروبرقی انجام دهید. در صورتی که فیلتر جاروبرقی شما قدیمی شده است، حتما از یک تکنسین کمک بگیرید تا نوع مناسبی از آن را در داخل دستگاه خود استفاده کنید.

 • آسیب های لوله و سری را برای جلوگیری از علت خاک دادن جاروبرقی جدی بگیرید.
 • به لوله و سری های جاروبرقی نگاهی بی اندازید. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که می تواند به عنوان علت خاک دادن جاروبرقی شمرده شود، دگرگونی و جا به جایی هوا می باشد. این امکان وجود دارد که شیء و یا وسیله ای در داخل لوله خرطومی جاروبرقی گیر کرده باشد. همین مسئله نیز می تواند باعث کاهش مکش جاروبرقی شما شود.

  شما باید تمامی بخش ها و اجزای جاروبرقی را به صورت مستمر و دوره ای تمیز کنید تا بتوانید به مرور زمان از علت خاک دادن جاروبرقی و همین طور سایر آسیب هایی که شاید آن را تهدید کند، جلوگیری کنید.

 • آیا تطابق نداشتن تنظیمات جاروبرقی با جنس سطح علت خاک دادن جاروبرقی می باشد؟
 • تنظیمات جاروبرقی را بر اساس جنس سطحی که در حال جارو زدن آن هستید، انتخاب کنید. شما می توانید بر حسب جنس سطحی که آن را جارو می زنید، تنظیمات جاروبرقی خود را انتخاب کنید تا از علت خاک دادن جاروبرقی جلوگیری شود. در صورتی که به این نکته اشاره نشود، امکان دارد که سطوح به درستی تمیز نشوند و یا در عملکرد مکش جاروبرقی اختلالی رخ دهد.

 • خراب شدن تسمه دستگاه را برای رفع علت خاک دادن جاروبرقی بررسی کنید.
 • یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان علت خاک دادن جاروبرقی به شمار اورد، خراب بودن تسمه می باشد. در صورتی که تسمه جاروبرقی آسیب ببیند، ترک بردارد و یا به طور کلی بشکند، مکش جاروبرقی با اختلال مواجه شده و باعث می شود تا در زمان  روشن بودن دستگاه، گرد و غبار زیادی تولید شود.

  یکی دیگر از مضرات آسیب رسیدن به تسمه جاروبرقی، کاهش قدرت مکش دستگاه می باشد. همین امر باعث می شود تا فشار زیادی به موتور جاروبرقی وارد شده و در نهایت منجر به نیم سوز شدن و یا سوختن موتور جاروبرقی شود. حتما برای بررسی تسمه و رفع این علت خاک دادن جاروبرقی از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

 • بررسی علت خاک دادن جاروبرقی
 • تکنسین های امداد آی پی در این مطلب، به یک به یک مواردی که می توان به عنوان علت خاک دادن جاروبرقی شمرد، اشاره نموده و برای هر کدام راهکاری را ارائه کردند. در صورتی که در انجام هر یک از موارد گفته شده مهارت کافی ندارید، می توانید با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی خود تماس بگیرید. توجه داشته باشید که جاروبرقی یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی است که باید حتما به صورت تخصصی عیب یابی شده و در جهت رفع علت خاک دادن جاروبرقی اقدامات لازم به عمل آید.

   

   


  امتیاز

  دیدگاهی بنویسید

  نام خود را وارد کنید
  ایمیل خود را وارد کنید
  کامنت خود را وارد کنید

  به مشاوره نیاز دارید؟

  تماس بگیرید 021-88972003
  فرم درخواست تعمیر