علت شارژ نشدن جارو شارژی

علت شارژ نشدن جارو شارژی

یکی از ایراداتی که کاربران جارو شارژی معمولاً با آن روبرو هستند و برای تعمیر آن با نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در امداد آی پی تماس می گیرند، شارژ نشدن باتری جارو شارژی است. علت شارژ نشدن جارو شارژی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. همچنین روش های  برطرف کردن این ایراد را نیز از زبان تعمیرکار نمایندگی برای شما بیان خواهیم کرد تا در صورت نیاز در منزل اقدام به رفع این عیب کنید.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

چرا جارو شارژی شارژ نمی شود؟

چرا جارو شارژی شارژ نمی شود؟ تجربه تعمیر کار جارو شارژی نشان می دهد که علت های زیر می توانند مانع برای شارژ شدن این دستگاه شود:

  • قطعی برق منزل
  • خرابی پریز
  • عدم قرارگیری مناسب جارو شارژی روی پایه
  • عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن
  • خراب شدن پایه شارژ جارو شارژی
  • خراب شدن باتری جارو شارژی

اگر شما هم یکی از کاربران جارو شارژی هستید و با این مشکل در دستگاه خود روبرو شده اید، در ادامه دلایل بروز این مشکل را برای شما تشریح کرده و روشهای برطرف کردن آنها را نیز از زبان تعمیرکار نمایندگی  بیان خواهیم کرد. از این رو کاربران علاقه مند به مسائل فنی می توانند با استفاده از ترفند های بیان شده اقدام به رفع این در دستگاه خود در منزل نمایند.

قطعی برق منزل از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی

بررسی قطعی برق منزل از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

یکی از دلایل بسیار ساده ای که برای شارژ نشدن جارو شارژی می‌توان به آن اشاره کرد و اکثرا از چشم کاربران پنهان می ماند،  قطع بودن برق منزل است. از این رو در قدم اول اگر با این مشکل در  جارو شارژی خود روبرو شدید، چک کنید که برق منزل شما وصل باشد.  در صورتی که برق منزل وصل بود،  فیوز ها را نیز بررسی کنید تا ایرادی نداشته باشند. اگر مشکلی از این بابت در منزل شما وجود نداشت برای رفع  مشکل جارو شارژی از قدم های بعدی استفاده نمایید.

خرابی پریز می تواند علت شارژ نشدن جارو شارژی باشد

خرابی پریز می تواند علت شارژ نشدن جارو شارژی باشد. بررسی این موضوع به شرح زیر می باشد:

همچنین علاوه بر قطع بودن برق منزل ممکن است یک ایراد برقی دیگری دلیلی بر شارژ نشدن جارو شارژی شما باشد. اگر پریزی که از آن  برای شارژ کردن دستگاه خود استفاده می کنید ایراد داشته باشد، دستگاه شارژ نخواهد شد. از این رو در قدم دوم بایستی سلامتی پریز برق را چک کنید. برای این کار می‌توانید از یک فازمتر استفاده کنید. اگر فاز متر را در پریز فرو کنید، اگر مشکلی در آن وجود نداشته باشد چراغ فازمتر شما روشن خواهد شد. اگر دسترسی به فازمتر ندارید می توانید آن را با یک وسیله برقی دیگر امتحان نمایید.

عدم قرارگیری مناسب جارو شارژی روی پایه از دلایل شارژ نشدن آن

بررسی عدم قرارگیری مناسب جارو شارژی روی پایه از دلایل شارژ نشدن آن به شرح زیر می باشد:

هرکدام از مدل‌های مختلف جارو‌شارژی بستگی به برند تولید کننده دارای پایه های جداگانه برای شارژ این دستگاه هستند. اگر جارو شارژی شما برای شارژ شدن دارای پایه های شارژ است باید چک کنید که دستگاه به خوبی روی پایه قرار گرفته باشد. در صورتی که دستگاه را به صورت مناسب در جای مخصوص آن قرار نداده باشید، مسلماً جارو شارژی شما شارژ نخواهد شد.

عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن علت شارژ نشدن جارو شارژی

بررسی عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن علت شارژ نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

برخی از دستگاه‌های جاروشارژی نیز با آداپتور شارژ می‌شوند. چه با استفاده از آداپتور چه پایه شارژ در هر صورت بایستی شارژر دستگاه شما به برق متصل باشد. بنابراین دقت چک کنید که شارژر به برق متصل شده باشد. همچنین اگر برای شارژ جارو شارژی از پایه شارژ استفاده می کنید بررسی کنید که دکمه روشن پایه شارژ روشن باشد.

خراب شدن پایه شارژ از عوامل شارژ نشدن جارو شارژی

بررسی خراب شدن پایه شارژ از عوامل شارژ نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

یکی از ایراداتی که امکان تعمیر آن در منزل برای کاربر وجود ندارد خراب شدن پایه شارژ جارو شارژی است. در این شرایط بایستی ابتدا برای تعمیر آن اقدام نموده و در صورت نیاز هم پایه شارژ دستگاه خود را تعویض نمایید.  برای این کار می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در امداد آی پی کمک بگیرید.

خراب شدن باتری از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی

بررسی خراب شدن باتری از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

همچنین جدایی از مشکلات بیان شده است ممکن است باتری جارو شارژی شما خراب شده و کیفیت خود را از دست داده باشد. مسلما در این شرایط هم جارو شارژی شما شارژ نخواهد شد.  باتری های جارو شارژی معمولاً عمر مشخصی داشته و در این مواقع تنها راه چاره تعویض باتری خواهد بود.

عمر باتری های مورد استفاده در جارو شارژی

بررسی عمر باتری های مورد استفاده در جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

یکی از چالش‌های بسیار مهمی که برای کاربران جارو شارژی وجود دارد،  عمر مشخص باتری این دستگاه است. باتری‌های جارو شارژی به گونه‌ای تولید شده اند که در صورتی که  ۲۰ درصد از کیفیت خود را از دست بدهند دیگر قابل استفاده نبوده و کیفیت لازم را در دستگاه شما نخواهند داشت  در این مواقع باید اقدام به تعویض باتری جارو شارژی خود نمایید.  بسته به برند تولید کننده دستگاه و کیفیت باتری مورد استفاده در آن، بین ۷۵۰ تا ۲۰۰۰ سیکل لازم است تا ۲۰ درصد کیفیت باطری جارو شارژی شما از بین برود. هر سیکل باتری جارو شارژی دوره ای است که یک بار باتری دستگاه شما از شارژ ۱۰۰ درصد به صفر درصد برسد.  از این رو بازه زمانی عمر باتری جارو شارژی شما به طرز استفاده و میزان استفاده از این دستگاه در منزل بستگی خواهد داشت.

نتیجه گیری از علت شارژ نشدن جارو شارژی در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت شارژ نشدن جارو شارژی در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

به بررسی دلایل مختلف مربوط به عدم شارژ شدن  باتری جارو شارژی پرداختیم و روشهای رفع هر کدام از این دلایل را نیز مرور کردیم.  کاربران می توانند با استفاده از اطلاعات این مقاله در صورت بروز مشکل نسبت به رفع این ایرادات اقدام نموده و از این طریق دوباره دستگاه خود را مانند روز اول در اختیار داشته باشند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید