021-91093903
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-91093903

نحوه پخت کیک در ماکروفر

نحوه پخت کیک در ماکروفر

کیک که از خوشمزه‌ترین دسرها به حساب می‌آید؛ روش‌های پخت مختلفی دارد. یکی از روش‌های پخت کیک استفاده از مایکروفر است. مایکروفرها امروزه از وسایل مهم و کاربردی در آشپزخانه محسوب می‌شوند که برای طبخ غذا، شیرینی، کیک و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته بسیاری از افراد از این دستگاه برای گرم کردن غذا استفاده می‌کنند به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم به یکی دیگر از قابلیت‌های مایکروفر اشاره کنیم که این قابلیت پخت کیک در مایکروفر است. در ادامه این مقاله با نحوه پخت کیک در ماکروفر آشنا خواهید شد.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه پخت کیک در ماکروفر دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با تعمیرکاران لوازم خانگی امداد آی پی بپردازید.

طلایی ترین نکات در رابطه با نحوه پخت کیک در ماکروفر

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای پخت کیک فقط باید از فر استفاده نمایند. اما در حقیقت اینگونه نیست و شما می‌توانید در مایکروفر نیز بسیار راحت کیک مورد نظر خود را آماده سازید. پختن کیک در ماکروفر به دو روش معمولی و کانوکشن قابل اجرا است. علاوه بر این برای پختن کیک با کیفیت در مایکروفر نکاتی قابل ذکر است تا بتوانید حاصل زحمت خود را به بهترین شکل ممکن از مایکروفر دریافت نمایید. برای مثال: یکی از این نکات برای پخت هر چه بهتر کیک استفاده از دمای مناسب است. در ادامه بیشتر درباره پخت کیک در مایکروفر به روش ساده و کانوکشن صحبت کرده‌ایم.

چگونه در ماکروفر کیک بپزم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم پخت کیک در مایکروفر به دو روش معمولی و استفاده از کانوکشن صورت می‌گیرد که هر کدام از این روش‌ها به شرح زیر هستند:

نحوه پخت کیک در مایکروفر به روش معمولی

گاهی ممکن است که مایکروفر شما فاقد کانوکشن باشد و یا اینکه شما نخواهید از کانوکشن دستگاه برای پخت کیک استفاده کنید. در این صورت باید با نحوه پخت کیک در مایکروفر به روش معمولی آشنا باشید. به این جهت ابتدا از روند گرما در مایکروفر آگاهی داشته باشید و بدانید که چه دمایی را برای پخت کیک باید تنظیم کنید. در مایکروفرهای معمولی گزینه تنظیم دما وجود ندارد و شما فقط می‌توانید سطح قدرت آنها را تنظیم کنید. میزان قدرت یا همان توان مایکروفر روی ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد است. توان در مایکروفر مطابق زیر نشان داده می‌شود.

درصد مانند: 10٪-20٪ تا 100٪

سطح طبیعی مانند: بسیار کم، کم، متوسط و زیاد

شماره‌گذاری مانند: 3،2،1 تا 10 و یا 10 تا 100

تا اینجا درباره نحوه نشان داده شدن توان در مایکروفر صحبت کردیم. برای پخت کیک در ماکروفر به روش معمولی ابتدا مایه کیک را آماده کرده و آن را درون ظرفی که مخصوص مایکروفر است؛ بریزید و ظرف مورد نظر را داخل مایکروفر قرار دهید. سطح توان مایکروفر را روی ۱۰۰ درصد گذاشته و دکمه شروع را فشار دهید. پخت کیک شما با بالاترین توان ممکن در مایکروفر تقریباً 8 تا 9 دقیقه طول می‌کشد. پس از گذشت 9 دقیقه و خاموش شدن مایکروفر؛ با استفاده از یک خلال دندون داخل کیک را چک نمایید.

در صورتی که با بیرون آوردن خلال ذره‌ای از کیک به آن نچسبید، نشان‌دهنده این است که کیک شما کاملا پخته است؛ اما در صورتی که مقداری کیک به خلال دندون چسبیده باشد؛ لازم است که مجددا به مدت یک دقیقه کیک را درون مایکروفر بپزید و دوباره پس از گذشتن 1 دقیقه کیک خود را چک نمایید. به این صورت کیک شما به روش معمولی در مایکروفر آماده می‌گردد.

آموزش پخت کیک در مایکروفر با استفاده از فن کانوکشن

در صورتیکه مایکروفر شما دارای کانوکشن است می‌توانید از این سیستم برای پخت کیک استفاده نمایید. این سیستم قابلیت بیشتری نسبت به مایکروفرهای معمولی برای پخت کیک دارد؛ زیرا گرما به صورت یکنواخت به مواد غذایی انتقال پیدا کرده و ضمن زودتر پخته شدن آن، طراوت و تازگی و خواص مواد غذایی کاملاً حفظ می‌گردد.

نحوه پخت کیک در ماکروفر با استفاده از فن کانوکشن کانوکشن به این صورت است که شما علاوه بر تنظیم سطح توان می‌توانید درجه حرارت را نیز تنظیم نمایید. برای پخت کیک به روش کانوکشن ابتدا لازم است که دستگاه را به مدت 7 الی 8 دقیقه از قبل گرم کنید. برای این کار مایکروفر را روی حالت کانوکشن قرار داده و حرارت آن را روی 180 درجه سلسیوس تنظیم کنید و دکمه شروع را فشار دهید.

پس از گذشتن 7 الی 8 دقیقه دستگاه را خاموش کرده و کیکی را که آماده کرده‌اید و درون ظرف مناسب قابل استفاده در مایکروفر ریخته‌اید؛ درون دستگاه قرار دهید. حال تایم را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید و مجددا دکمه شروع را بزنید و منتظر پخت‌ کیک در حالت کانوکشن باشید. پس از تمام شدن زمان تعیین شده مانند روش قبل از یک خلال دندان برای تست پخته شدن کیک استفاده کنید. در صورتی که ذرات کیک به خلال دندون چسبیده بود مجدداً کیک را به مدت ۱۰ دقیقه داخل دستگاه قرار دهید تا کاملا پخته شود.

پس از متوقف شدن مایکروفر اجازه دهید تا کیک به مدت ۲ دقیقه داخل مایکروفر بماند و بعد از دو دقیقه در مایکروفر را باز کرده و ظرف کیک را بیرون آورید. با استفاده از این روش کیک شما با بهترین کیفیت مغز پخت می‌شود بدون اینکه دیواره‌های کیک خشک و یا برشته شود.

دمای مناسب پخت کیک در ماکروفر

دمای مناسب برای پخت کیک در ماکروفر مهمترین چیزی است که باعث پخته شدن کیک شما با بهترین کیفیت ممکن می‌گردد.

برای اینکه کیک شما در بهترین حالات ممکن در مایکروفر پخته شود دو مرحله پیش گرمایش و پخت کیک بسیار حائز اهمیت هستند.

پس بهتر از قبل از اینکه کیک را درون مایکروفر قرار دهید؛ ابتدا یکبار مایکروفر را روی 180 درجه قرار داده و دکمه استارت را فشار دهید تا درون مایکروفر گرم شود. پس از این که دما به 180 درجه سانتی‌گراد رسید؛ ظرف کیک خود را درون مایکروفر قرار داده و دما را روی 175 درجه تنظیم کنید و مجدداً دکمه استارت را فشار دهید. با این تنظیم دما در ماکروفر کیک شما کاملاً تازه و اسفنجی باقیمانده و مغز پخت می‌شود.

خلاصه ای از طرز پخت کیک در ماکروفر

در این مقاله آموختیم که چگونه با دو روش معمولی و کانوکشن در مایکروفر کیک بپزیم. با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله می‌توانید به راحتی کیک باکیفیتی را در مایکروفر خود آماده کنید. فقط باید در نظر داشته باشید که کیک مورد نظر را در ظرف مناسب و مخصوص مایکروفر ریخته و بعد آن را درون مایکروفر قرار دهید.

با استفاده از فن کانوکشن ماکروفر پخت کیک یکنواخت‌تر و سریع‌تر از فر انجام می‌شود؛ فقط کافیست که توجه زیادی به تایم پخت آن داشته باشید تا کیک شما به بهترین نحو ممکن آماده گردد. در صورت بروز هرگونه خرابی برای تعمیرات ماکروفر در شرق و غرب تهران از امداد آی پی کمک بگیرید.


5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهی بنویسید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید
به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید 021-91093903
فرم درخواست تعمیر