021-58941
Logo
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

نحوه استفاده از مایکروفر

نحوه استفاده از مایکروفر

مایکروفر، به عنوان یک وسیله پراستفاده در هر خانه ای به شمار می آید که در صورت نبود آن روند پخت و پز مواد غذایی دچار مشکل شود. اما اگر به عنوان یک کاربر حرفه ای بخواهید از آن بهره مند شوید، باید نحوه استفاده از مایکروفر را به صورت تخصصی بلد باشید. این وسیله پراستفاده دارای برنامه های پخت متفاوت و قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی است که شما با اطلاع داشتن از نحوه استفاده از ماکروفر می توانید به راحتی از آن بهره مند شوید. با امداد آی پی همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر و یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه استفاده از ماکروفر دارید، می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین امداد آی پی بپردازید.

نحوه استفاده از مایکروفر

نحوه استفاده از مایکروفر، به مواردی گفته می شود که به کاربر این دستگاه کمک می کند تا به صورت تخصصی کار با آن را آموزش ببیند و از تمامی دکمه ها و کلیدهای تعبیه شده بر روی دستگاه، نهایت استفاده را ببرد. به همین خاطر امداد آی پی در این مطلب به نحوه استفاده از مایکروفر پرداخته است تا تمامی مصرف کنندگان این دستگاه بتوانند از تمامی قابلیت های آن بهره مند شوند.

برای استفاده از مایکروفر چگونه غذا را گرم کنیم؟

یکی از موارد پراستفاده در زمینه نحوه استفاده از مایکروفر، گرم کردن غذا می باشد. شما باید چند نکته را در زمان استفاده از مایکروفر برای گرم نمودن غذا در نظر بگیرید. امداد آی پی تمامی موارد ضروری را برای شما در ادامه آورده است:

 • باقی مانده غذا که بین 1 تا 4 روز مانده است را می توانید در زمان استفاده از مایکروفر گرم نمایید.
 • بهتر است ظرفی مناسب با حجم مواد غذایی انتخاب کنید.
 • حتما ظرفی که برای استفاده از مایکروفر انتخاب می کنید، کاملا مناسب با آن باشد.
 • از به کارگیری ظروف آلومینیومی و یا فلزی خودداری کنید.
 • پیش از آن که ظرف را در داخل مایکروفر بگذارید، حتما روی آن را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید تا از پاشیدن غذا در داخل دستگاه جلوگیری شود.
 • مدت زمانی که برای استفاده از مایکروفر در جهت گرم نمودن غذا تعیین می کنید، باید با مقدار مواد غذایی داخل دستگاه سازگار و مناسب باشد.
 • بهتر است برخی از غذاها را به صورت جداگانه در زمان استفاده از مایکروفر گرم کنید تا طعم خود را از دست ندهند و یا زیاد خشک نشوند.
 • در صورت بروز هرگونه سوال می توانید با تکنسین های امداد آی پی در تماس باشید.

برای استفاده از مایکروفر چگونه غذا را یخ زدایی کنیم؟

شما در زمان استفاده از مایکروفر برای یخ زدایی مواد غذایی باید دکمه Defrost را انتخاب کنید. همینطور شما می توانید در دو شرایط مختلف، به یخ زدایی مواد غذایی بپردازید. یکی از روش ها با استفاده از وزن مواد غذایی می باشد و روش دیگر می توانید خودتان مدت زمان یخ زدایی را مشخص نمایید.

توجه داشته باشید که در زمان یخ زدایی و در زمان استفاده از مایکروفر می توانید چندین بار این عمل را انجام دهید تا به مقدار و میزان دلخواهتان، مواد غذایی یخ زدایی شوند.

برای استفاده از مایکروفر چگونه سبزیجات را بخارپز کنیم؟

برای استفاده از مایکروفر، در جهت بخار پز نمودن سبزیجات می توانید آن ها را به صورت خام در یک بشقاب سرامیکی و یا یک کاسه شیشه ای قرار دهید. کمی آب و در صورت دلخواه کمی کره به آن اضافه کنید و مدت زمان مایکروفر را بر روی 2 الی 3 دقیقه تنظیم کنید. اجازه دهید تا سبزیجات به آرامی بخارپز شوند. در صورتی که پس از استفاده از مایکروفر متوجه شدید که سبزیجات خام هستند، می توانید آن ها را برای 1 دقیقه دیگر در داخل دستگاه قرار دهید.

برای استفاده از مایکروفر چگونه آن را تمیز کنیم؟

یکی از نکات مهم در زمینه نحوه استفاده از مایکروفر، نحوه تمیز کردن و نظافت دستگاه می باشد. توجه داشته باشید که برای قسمت های بیرونی دستگاه مایکروفر می توانید از یک تکه پارچه تمیز که کمی نم دار شده است، استفاده نمایید. نباید اجازه دهید که آب و یا مواد شوینده از طریق درزهای فن مایکروفر وارد دستگاه شود. برای تمیز نمودن داخل دستگاه، پس از هر بار استفاده از مایکروفر می توانید از یک تکه پارچه که پرزی از خود تولید نمی کند، استفاده نمایید.

اما اگر تصور می کنید که لکه ها و مواد غذایی به جا مانده و چربی ها قدیمی شده اند و دیگر با دستمال پاک نمی شوند، می توانید یک لیوان آب و جوش شیرین را به مدت 1 دقیقه در داخل دستگاه قرار دهید تا تمامی لکه ها تازه شده و بتوانید آن ها را با دستمال تمیز کنید. اما توجه داشته باشید که پس از هر بار استفاده از مایکروفر باید آن را به خوبی با دستمال تمیز کنید.

راهنمای استفاده از کلید ها و دکمه های مایکروفر

هر کدام از دکمه ها و کلیدهای تعبیه شده بر روی پنل دستگاه کاربردی دارند و می توانند به شما در پخت و پز و طبخ غذا کمک کنند. در ادامه کاربرد این کلید ها را در آموزش نحوه استفاده از مایکروفر برای شما شرح داده ایم:

 • مایکروویو (Microwave): پخت سبزیجات و سیب زمینی
 • برشته کردن (Crisp): برای پخت سیب زمینی سرخ شده ترد و یا برشته کردن روی پیتزا
 • یخ زدایی (Defrost): یخ زدایی مواد غذایی
 • اجاق گاز فن (Fan oven): پخش حرارت به صورت یکنواخت در داخل دستگاه در زمان پخت
 • بخارپز (Steam): بخارپز کردن مواد غذایی مانند سبزیجات
 • گریل کامل (Full grill): کباب کردن مواد غذایی بدون ایجاد سوختگی در آن به صورت یکنواخت

بررسی نحوه استفاده از مایکروفر

نحوه استفاده از مایکروفر در این مطلب به شما آموزش داده شد تا با استفاده از دکمه های مختلف تعبیه شده بر روی دستگاه، به راحتی مانند یک کاربر حرفه ای از مایکروفر خود استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل و یا هرگونه سوال می توانید با تکنسین های امداد آی پی در تماس باشید. همینطور باید در نظر داشته باشید که دستگاه مایکروفر از پیچیدگی های منحصر به فردی برخوردار است و شما باید نحوه استفاده از ماکروفر را بلد باشید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کنید.


امتیاز

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید

به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید 021-88972003
فرم درخواست تعمیر