علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

در این مقاله به بررسی علت سر و صدای زیاد جارو شارژی می پردازیم. جارو شارژی به دلایل مختلفی ممکن است با سر و صدای زیادی در حین کار همراه باشد. در این مقاله سعی داریم تا نکاتی را از زبان تعمیرکار جارو شارژی برای این مسئله مطرح کرده و روش های رفع این ایرادات را نیز با هم مرور خواهیم نمود. کاربران علاقمند می توانند برای بررسی این ایراد در دستگاه خود از این مقاله استفاده کنند.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

دلایل بروز صدای زیاد در جارو شارژی

بررسی دلایل بروز صدای زیاد در جارو شارژی توسط تعمیرکار نمایندگی منجر به استخراج موارد زیر شده است:

  • کثیف بودن فیلتر علت سر و صدای زیاد جارو شارژی
  • شکستن بلبرینگ ها از دلایل بروز صدای زیاد در جارو شارژی
  • گرفتگی لوله ها علت صدای زیاد جارو شارژی
  • نقص فنی در موتور و خرابی های آن از مهم ترین دلایل صدای زیاد جارو شارژی
  • شکستگی در بدنه دلیل صدای ناهنجار در جارو شارژی

در ادامه تک تک این ایرادات را بررسی کرده و روش های رفع آنها را نیز بیان خواهیم نمود.

 کثیف بودن فیلتر علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

بررسی کثیف بودن فیلتر علت سر و صدای زیاد جارو شارژی به شرح زیر است:

فیلتر یکی از قطعاتی در جارو شارژی است که حساسیت های خاص خود را دارد. این قطعه دائما با گرد و خاک و ریز گردهای موجود در هوا درگیر بوده و برای حفظ کیفیت کار دستگاه باید همیشه آن را تمیز نگه داریم. نبود فیلتر باعث بروز ایراداتی در قطعات داخلی مانند موتور خواهد بود و کثیف شدن آن نیز می تواند روی عملکرد موتور دستگاه تاثیر منفی داشته باشد. از این رو کاربران این دستگاه باید در برنامه های زمان بندی مشخص شده نسبت به تمیز کردن این قطعه اقدام نمایند.

فیلتر البته گاها قابلیت تمیز کردن نداشته و کاربران برای برطرف کردن مشکلات آن باید نسبت به تعویض آن اقدام کنند. برای تعویض این قطعه نیز بهتر است از قطعات با کیفیت و درجه یک استفاده نمایید.

شکستن بلبرینگ ها از دلایل بروز صدای زیاد در جارو شارژی

بررسی شکستن بلبرینگ ها از دلایل بروز صدای زیاد در جارو شارژی به شرح زیر است:

بلبرینگ ها نیز از جمله قطعاتی هستند که در مواقعی می توانند پر سر و صدا باشند. اگر به دنبال علت سر و صدای زیاد جارو شارژی هستید احتمالا باید سری به بلبرینگ ها نیز بزنید. بلبرینگ ها به دلیل ایجاد فشار و یا استفاده زیاد از دستگاه ممکن است با ایراداتی روبرو شود. البته بررسی خرابی های بلبرینگ می تواند کمی تخصصی باشد. از این رو اگر تجربه لازم در این زمنیه را ندارید بهتر است از تعمیرکار جارو شارژی در این باره کمک بگیرید. باز کردن دستگاه بدون تجربه و تخصص می تواند منجر به بروز آسیب های بیشتر در این دستگاه شود.

گرفتگی لوله ها علت صدای زیاد جارو شارژی

بررسی گرفتگی لوله ها علت صدای زیاد جارو شارژی به شرح زیر است:

یکی دیگر از ایراداتی که می توان از آن به عنوان علت سر و صدای زیاد جارو شارژی یاد کرد، گرفتگی لوله های دستگاه است. به دلیل اینکه دستگاه با مکش کار می کند در صورت وجود یک قطعه بزرگ داخل لوله ها و به اصطلاح مسدود شدن آن،  جریان هوای عبوری باعث ایجاد سر و صدا شده و در نتیجه شما در هنگام استفاده از جاروشارژی ممکن است صداهای ناهنجاری از آن بشنوید.  البته جنس این نوع صدا در جارو‌شارژی کاملا مشخص بوده و شما می توانید به راحتی از نوع صدای به گوش می رسد،  گرفتگی لوله ها را تشخیص دهید.  برای برطرف کردن مشکل گرفتگی و انسداد لوله ها هم نیاز به مراحل پیچیده ای ندارید و در منزل می توانید به راحتی لوله های جارو شارژی خود را تخلیه کنید.

نقص فنی در موتور و خرابی های آن از مهم ترین دلایل صدای زیاد جارو شارژی

بررسی نقص فنی در موتور و خرابی های آن از مهم ترین دلایل صدای زیاد جارو شارژی به شرح زیر است:

بروز نقص فنی در موتور جارو شارژی یکی دیگر از دلایلی است که ممکن است باعث بروز سر و صدای زیاد در این دستگاه شود.  نقص فنی در موتور یکی از ایراداتی است که کاملاً تخصصی بوده و حتماً باید توسط تعمیرکار جارو شارژی نسبت به رفع آن اقدام نمایید.  در صورتی که بدون تجربه اقدام به باز کردن موتور دستگاه کنید،  ممکن است آسیب های بیشتری به موتور وارد کرده و درنتیجه چاره‌ای جز تعویض‌ موتور برای شما باقی نماند.

شکستگی در بدنه دلیل صدای ناهنجار در جارو شارژی

بررسی شکستگی در بدنه دلیل صدای ناهنجار در جارو شارژی به شرح زیر است:

جنس بدنه اکثر جارو شارژی ها از پلاستیک مقاوم  می باشد.  در صورتی که شارژی شما با خطراتی مانند افتادن از دست و ضربه خوردن رو به رو شوند ممکن است قسمتی از بدن ها شکسته شده و در حین کار این شکستگی عامل تولید سر و صدای زیاد در دستگاه باشد.  بسته به نوع شکستگی و میزان آن تعمیرات در نظر گرفته شده برای این قسمت می تواند متفاوت باشد.  در بدترین حالت نیز کاربران اقدام به تعویض قسمت شکسته بدنه جارو شارژی خود نمایند.

نتیجه گیری از علت سر و صدای زیاد جارو شارژی در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت سر و صدای زیاد جارو شارژی در امداد آی پی به شرح زیر است:

در این مقاله به بررسی مواردی پرداختیم که می‌توانند باعث بروز سروصدای زیاد در جاروشارژی شود.  هم چنین نقطه‌ نظرات تعمیرکار جارو شارژی را نیز برای رفع این موارد با هم مرور کردیم.  در برخی موارد که عیب وارد شده به دستگاه خیلی فنی نیست کاربران می توانند با استفاده از نکات بیان شده نسبت به رفع ای به پیش آمده اقدام نمایند.  در غیر این صورت نیز کاربران می بایست از خدمات تعمیر کار جارو شارژی استفاده کنند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید