دلایل روشن نشدن جارو شارژی

دلایل روشن نشدن جارو شارژی

در این مقاله قصد داریم دلایل روشن نشدن جارو شارژی را با هم مرور کنیم. جارو شارژی یکی از وسایلی است که در کنار تمام ظرافت ها و شرایط خاصی که برای استفاده دارد،  بسیار کاربردی بوده و می تواند زندگی راحت تری را برای بشر رقم بزند. از این رو در سال های گذشته شاهد بوده ایم که استفاده از این وسیله  به شدت در میان خانواده های ایرانی  رواج پیدا کرده است. آشنایی با نحوه استفاده از این وسیله و همچنین روش های عیب یابی آن می تواند در مواقع ضروری به کار کاربران بیاید.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

چرا جارو شارژی روشن نمی شود؟

چرا جارو شارژی روشن نمی شود؟ دلایل زیادی وجود دارد که هر کدام از این دلایل می تواند مانعی برای روشن شدن جارو شارژی باشند.  برخی از این دلایل حتی حالت عمومی نداشته و ممکن است در حالت خاصی برای برخی از دستگاه ها رخ دهد.  با این حال در این مقاله قصد داریم به ایرادات عمومی و رایجی که می ‌توانند مانعی برای روشن‌ شدن جارو شارژی باشند بپردازیم.  این دلایل به شرح زیر هستند:

 • بروز ایراد در موتور دستگاه از دلایل روشن نشدن جارو شارژی
 • خراب شدن دکمه روشن و خاموش علت روشن نشدن جارو شارژی
 • خرابی برد از موانع روشن شدن جارو شارژی
 • شارژ نشدن دستگاه دلیل روشن نشدن جارو شارژی
 • خراب شدن باتری دلیل روشن نشدن جارو شارژی

همچنین سعی خواهیم کرد ترفند های رفع این عیب ها را نیز با هم مرور کنیم تا کاربران علاقه مند بتوانند از این ترفندها برای تعمیر جارو شارژی خود در منزل استفاده کنند. البته در برخی موارد این امکان برای کاربر وجود نداشته و تنها راه چاره استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات جارو شارژی و تعمیرکار این دستگاه می باشد.

بروز ایراد در موتور دستگاه از دلایل روشن نشدن جارو شارژی

بررسی بروز ایراد در موتور دستگاه از دلایل روشن نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

خرابی موتور یکی از ایرادات عمده در جارو شارژی است. دلایل زیادی هم برای خرابی موتور در این دستگاه وجود دارد.

 • زیاد بودن طول عمر استفاده از دستگاه
 • استفاده نامناسب از جارو شارژی
 • استفاده از جارو شارژی به مدت طولانی و به صورت پیوسته
 • ریختن آب و مایعات بر روی قسمت‌های داخلی و موتور جارو شارژی
 • افتادن و ضربه خوردن جارو شارژی
 • نوسانات برق در هنگام شارژ باتری جارو شارژی
 • سوختن موتور جارو شارژی

همه این موارد می توانند دلیلی بر خرابی موتور دستگاه روشن که در صورت بروز این موارد تنها راه چاره تعویض موتور است.  برای تعویض موتور جارو شارژی خود می توانید از خدمات امداد آی پی استفاده کنید. امداد آی پی عرضه کننده قطعات فابریک جارو شارژی در تهران برای کاربران می باشد.

خراب شدن دکمه روشن و خاموش علت روشن نشدن جارو شارژی

بررسی خراب شدن دکمه روشن و خاموش علت روشن نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

تعداد دکمه ها و عملکرد دکمه های روی جارو شارژی به برند و مدل دستگاه شما بستگی دارد. گذشته از مدل و برند دستگاه، خرابی دکمه ها مخصوصاً دکمه روشن و خاموش دستگاه می تواند دلیلی بر عدم روشن شدن این دستگاه باشد.

 • ممکن است مدارهای دکمه روشن خاموش دستگاه شما سوخته باشد.
 • ممکن است سیم های اتصال دکمه روشن و خاموش پرسیده شده یا باز شده باشند.
 • ممکن است خود دکمه روشن خاموش بر اثر ضربه یا هر دلیل دیگری شکسته شده و دیگر عملکرد خود را نداشته باشد.

در صورت بروز این موارد بایستی از تعمیرکار جارو شارژی بخواهید تا دکمه روشن خاموش دستگاه شما را کنترل کرده و در صورت نیاز به اقدام تعویض آن نماید.  دقت داشته باشید که در صورتی که بدون تجربه و داشتن ابزار آلات لازم اقدام به باز کردن جارو شارژی کنید ممکن است صدمات بیشتری به دستگاه خود وارد آورید.

خرابی برد از موانع روشن شدن جارو شارژی

بررسی خرابی برد از موانع روشن شدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

یکی دیگر از ایراداتی که می ‌توان آن را نیز جزو دلایل روشن نشدن جارو شارژی دانست، خرابی برد الکتریکی دستگاه است. برد یکی از قطعات اصلی و مهم در دستگاه های برقی می باشد که در صورت خرابی ارسال فرمان های الکتریکی در دستگاه شده و در نتیجه هیچ کدام از قطعات کار نمی کند و دستگاه روشن نمی شود.  برای بررسی برد بعد از باز کردن دستگاه باید ابتدا شکل ظاهری آن را بررسی کرده و سپس اقدام به بررسی فنی آن کنید.

شارژ نشدن دستگاه دلیل روشن نشدن جارو شارژی

بررسی شارژ نشدن دستگاه دلیل روشن نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

یکی دیگر از مواردی که می ‌تواند علت روشن نشدن جارو شارژی باشد،  شارژ  نشدن باتری  این دستگاه است.  در صورتی که دستگاه شما شارژ نشود،  انرژی لازم برای روشن شدن را نخواهد داشت.  اما چه دلایلی می ‌توانند مانع از شارژ شدن دستگاه شما شوند.

 • خرابی پریز برق
 • خرابی آدابتور و یا سیم شارژر جارو شارژی شما
 • خرابی از بین رفتن باتری دستگاه

خرابی پریز برق دلیل شارژ نشدن جارو شارژی

بررسی خرابی پریز برق دلیل شارژ نشدن جارو شارژی به شرح زیر است:

یکی از دلایلی که مانع از شارژ شدن جارو شارژی می باشد،  خراب شدن پریز برق است که از آن برای اتصال جارو شارژی به برق استفاده می ‌کنید.  برای اینکه پریز برق را تست کنید ابتدا می توانید از فازمتر استفاده کنید.  در صورتی که فازمتر در اختیار نداشتید می توانید با یک وسیله برقی دیگر پریز را تست کنید در صورتی که مشکلی نداشت و دستگاه برقی شما روشن شد احتمالا ایران در جای دیگری است.

خراب شدن آدابتور و سیم شارژر از موانع شارژ شدن جارو شارژی

بررسی خراب شدن آدابتور و سیم شارژر از موانع شارژ شدن جارو شارژی به شرح زیر است:

همچنین خراب بودن آدابتور دستگاه و سیم شارژری که دستگاه را با آن به آدابتور وصل می کنید نیز می تواند دلیلی بر شارژ نشدن باتری جارو شارژی شما باشد. برای تست آدابتور نیاز به تجهیزات پیشرفته خواهید داشت که تنها در دفتر نمایندگی تعمیرات جارو شارژی به آن دسترسی خواهید داشت.

خراب شدن باتری دلیل روشن نشدن جارو شارژی

بررسی خراب شدن باتری دلیل روشن نشدن جارو شارژی به شرح زیر می باشد:

آخرین دلیلی که برای روشن شدن جارو شارژی و شارژر نشدن باتری این دستگاه با می‌پردازیم،  خرابی خود باتری است. باتری جارو شارژی به دلایل مختلفی مانند عدم استفاده از استاندارد از آن ممکن است خراب شده و کیفیت خود را از دست بدهد. در چنین مواقعی تنها راه چاره تعویض باتری جارو شارژی بوده و امکان تعمیر آن وجود ندارد. برای تعویض باتری جارو شارژی می توانید از خدمات امداد آی پی  استفاده کنید.

نتیجه گیری از دلایل روشن نشدن جارو شارژی در امداد آی پی

نتیجه گیری از دلایل روشن نشدن جارو شارژی در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی تمام مواردی که می‌توانند مانع از روشن شدن جارو شارژی شوند پرداختیم.  همچنین روش های رفع این عیب ها را نیز با هم بررسی کردیم.  کاربران باید به یاد داشته باشند که در بسیاری از موارد امکان تعمیر دستگاه در منزل وجود نداشته و برای این کار نیاز به تجربه و تخصص و همچنین ابزارهای پیشرفته دارند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید