021-58941
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

بسیاری از افراد فکر می کنند که کار کردن با ماشین ظرفشویی ساده است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. ولی اینطور نیست. کار کردن با هر دستگاه الکتریکی آموزش هایی مربوط به خود دارد که معمولا در دفترچه راهنمای آن ها اطلاعاتی در این باره وجود دارد.اما بعضی از نکات هم وجود ندارند! برای اینکه ظروف در ماشین ظرفشویی به خوبی شسته شوند، باید آن ها را به شیوه خاصی در ماشین ظرفشویی بچینید. به بیانی بهتر باید با نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آشنا باشید تا بتوانید به بهترین شکل از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.پس این مطلب را ا دست ندهید.

کاربرا گرامی، چنانچه نظر و یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین تعمیرگاه لوازم خانگی امداد آی پی بپردازید.

نکاتی که باید قبل از شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی آن ها را رعایت کنید

در ادامه به معرفی نکاتی می پردازیم که قبل از اینکه بخواهید ظروف خود را بشویید، باید آن ها را رعایت کنید.رعایت این نکات می تواند به افزایش عمر دستگاه کمک کند و کیفیت شست و شو را نیز بالا ببرد:

 • سعی کنید از شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا ظروف به خوبی تمیز شوند.
 • برای اینکه کیفیت شست و شو ماشین ظرفشویی را چندین برابر کنید، از قرص های شست و شو استفاده نمایید.
 • از دستور العملی که در راهنما استفاده از ماده شوینده آورده شده است، استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاید.
 • به صورت منظم ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا کیفیت شست و شو پایین نیاید و دستگاه شما خراب نشود.
 • در نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی دقت داشته باشید که می توانید بیشتر ظروف را با استفاده از ماشین ظرفشویی بشورید. چنگال، قاشق، ظروف سرامیکی، ظروف فلزی، لیوان و حتی ظرف های بزرگ.
 • ماشین ظرفشویی علاوه بر آب گرم از بخار نیز استفاده می کند.به همین دلیل اگر ظروفی دارید که به گرما حساس هستند، آن ها را با دست بشویید.
 • به صورت کلی از شستن ظروف کریستال، چدن، قاشق چوبی، ظروف پلاستیکی و بطری های کودک در ماشین ظرفشویی خودداری نمایید.

نکات نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

نکاتی که در این قسمت معرفی می کنیم جهت شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی ارائه شده اند. اینکه شما بدانید چه ظروفی را به چه شکل در ماشین ظرفشویی قرار دهید مسئله بسیار مهمی است که به افزایش کیفیت شست و شو و استفاده بهینه از دستگاه به شما کمک می کند:

 • ابتدا تکه های بزرگ غذا را از روی ظروف تمیز کرده و سپس ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • قاشق و چنگال ها را به صورت درهم برهم در ماشین ظرفشویی قرار داده و از قرار دادن آن ها به صورت الگویی بپرهیزید.
 • با کشیدن دندانه ها به بیرون می توانید ظروف بزرگ را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • با کشیدن دندانه ها به سمت داخل، فضا کافی برای ظروف کوچک ایجاد می کنید.
 • کاسه ها و ظروف بزرگ را به صورت برعکس و وارونه در ماشین ظرفشویی قرار ندهید. زیرا در صورتی که آنها را به صورت وارونه قرار دهید، آبکشی به صورت درست انجام نمی گیرد. آن ها را به صورتی قرار دهید که که آب کافی به داخل آن ها برسد.البته کاسه ها را به صورتی قرار دهید که از آب پر نشوند.
 • سینی و ظروف بزرگ را کنار قفسه ماشین ظرفشویی قرار دهید تا به خوبی شسته شوند.
 • ظرف هایی که پایه دارند و فنجان ها را به صورت زاویه دار در ماشین ظرفشویی بگذارید.
 • در صورتی که المنت ها زیرکار بود، ظروف پلاستیکی را در هر جایی که می خواهید قرار دهید.البته دقت داشته باشید که ظروف پلاستیکی شما در مقابل گرما مقاوم باشند.

نحوه قرار دادن ظروف در قفسه ها جهت شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

نکته مهم در نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی قفسه ها و محل قرار گیری ظروف است.قفسه بالایی برای قرار دادن ظروفی که شکننده هستند و بافت ظریفی دارند مناسب است. کاسه ها و فنجان ها از جمله ظروفی هستند که بافت ظریفی دارند پس بهتر است که در این قفسه قرار بگیرند. فنجان ها را نیز باید به همان صورتی که کاسه ها را قرار داده اید، قرار بدهید.

همچنین بهتر است لیوان ها را کنار یکدیگر قرار ندهید. چراکه در فرایند شست و شو آن ها به یکدیگر برخورد می کنند و آسیب می بینند.

شما باید ظروف بزرگ را در قفسه پایینی قرار دهید. بشقاب ها، کارد ها و قاشق ها از جمله این ظروف می باشند.از آنجایی که ظروفی که در این قفسه قرار می دهید بزرگتر هستند روش های خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • در زمان قرار دادن ظروف در قفسه پایینی دقت داشته باشید که آن ها بازو آبپاش و بازو شوینده برخورد نکنند.
 • وسایل بزرگتر را در کناره ها و انتها ماشین ظرفشویی قرار دهید. زیرا در صورتی که آنها را در جای دیگری قرار دهید، نمی گذارند ماده شوینده به سایر ظروف برسند.
 • بشقاب ها را به صورت عمودی و در مرکز قفسه پایینی قرار دهید. چراکه شست و شو ظروف بهتر صورت می گیرد.
 • کارد ها و قاشق ها را به سمت پایین قرار دهید تا قسمت مورد استفاده آنها بهتر شسته شود.
 • دقت داشته باشید که بین هر ظرف فاصله مناسب قرار گرفته باشد تا آب بین تمام ظروف به خوبی پخش شود.

نتیجه گیری از نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

در این مقاله به بررسی نکاتی که باید هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی رعایت کنید، پرداخته ایم. این نکات شامل نکاتی است که باید قبل از شست و شو رعایت کنید . نکاتی جهت نحوه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی که شامل نحوه قرار دادن ظروف مختلف در بخش های مختلف دستگاه است. برای اینکه کیفیت شست و شو خود را بیشتر کنید باید تمام این نکات را رعایت کنید. اگر در انجام هریک از این نکات مشکلی دارید و یا اینکه بخشی را متوجه نشدید، مشکل و یا نظر خود را در بخش نظرات برای ما به اشتراک بگذارید تا متخصصان ما بتوانند به شما کمک کنند.


امتیاز
دیدگاهی بنویسید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید
به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید 021-58941
فرم درخواست تعمیر