علت روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

علت روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

علت روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟ و چگونه می توانیم این مشکل را در منزل برطرف نماییم.؟ دلایل زیادی وجود دارند که می توانند باعث بروز این مشکل در چرخ گوشت شوند که در ادامه تک تک آنها را به همراه روش های حل در منزل بررسی خواهیم کردو کاربرانی که به مسائل فنی علاقه دارند می توانند از این نکات برای تعمیر دستگاه خود در منزل استفاده کنند.

در ادامه با امداد آی پی همراه بمانید.

چرا چرخ گوشت روشن نمی شود؟

در این بخش از مقاله به بررسی پاسخ سوال چرا چرخ گوشت روشن نمی شود؟ به شرح زیر می پردازیم:

موارد زیر دلایلی هستند که در صورت وقوع می توانند مانعی برای روشن شدن چرخ گوشت باشند:

  • قطع شدن برق منزل
  • خرابی پریز برق
  • بروز ایراد در سیم دو شاخه دستگاه
  • بروز ایراد در موتور
  • نقص در اورلود
  • بروز ایراد در اتصالات داخلی

بررسی و رفع عیب برخی از این موارد بسیار ساده است و هر کسی می تواند نسبت به این موضوع اقدام نماید. اما برای بررسی و رفع عیب موارد فنی می بایست از خدمات نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در منزل استفاده نمایید.

قطع شدن برق منزل از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت

بررسی قطع شدن برق منزل از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت به شرح زیر است:

نبود برق مانع از روشن شدن هر دستگاه برقی می شود. چرخ گوشت هم از این قاعده مستثنی نیست. از این رو در صورتی که دستگاه شما روشن نشد، در درجه اول باید برق منزل را بررسی کنید. همچنین ممکن است فیوز برق پریده باشد. در صورتی که با این مشکل روبرو نشدید، به مرحله بعد بروید.

خرابی پریز برق علت روشن نشدن چرخ گوشت

بررسی خرابی پریز برق علت روشن نشدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

ممکن است برق منزل شما وصل باشد و مشکلی هم در فیوز مشاهده نکنید، اما پریزی که دستگاه را به آن وصل کرده اید، ایراد پیدا کرده باشد. خرابی پریز نیز علت روشن نشدن چرخ گوشت می باشد. در این مواقع ابتدا با یک فازمتر پریز را تست کنید. در صورتی که به فازمتر دسترسی نداشتید از یک دستگاه برقی دیگر برای تست پریز استفاده نمایید. همچنین اگر از سه راهی برق برای اتصال چرخ گوشت به برق استفاده می کنید نیز باید سلامتی آن را نیز چک کنید.

بروز ایراد در سیم دو شاخه دستگاه از موانع روشن شدن چرخ گوشت

بررسی بروز ایراد در سیم دو شاخه دستگاه از موانع روشن شدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

یکی دیگر از موانع نرسیدن برق به چرخ گوشت، خرابی سیم دو شاخه برق آن است. این سیم می تواند به دلایل مختلفی مانند طولانی تر شدن زمان استفاده از این دستگاه پوسیده شده و یا قطعی داشته باشد. در این مواقع چرخ گوشت روشن نخواهد شد. در دستگاه های جدید این ایراد کمتر رخ می دهد. با این حال در این مواقع باید از سیم دو شاخه جایگزین فابریک برند چرخ گوشت خود استفاده نمایید. برای این منظور می توانید با ا در امداد آی پی تماس بگیرید.

بروز ایراد در موتور از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت

بررسی بروز ایراد در موتور از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

خرابی های موتور نیز در راس همه خرابی ها می تواند باعث روشن نشدن چرخ گوشت باشد. در صورت خرابی موتور باید ابتدا آن را از نظر سلامتی فیزیکی بررسی نمایید. سپس با استفاده از وسایل مختلف به ارزیابی آن بپردازید. البته باز کردن چرخ گوشت و رسیدن به موتور آن کاملا تخصصی بوده و نیاز به تجربه دارد. از این رو در این مواقع بهتر است از تعمیرکار چرخ گوشت کمک بگیرید.

نقص در اورلود از موانع روشن شدن چرخ گوشت

بررسی نقص در اورلود از موانع روشن شدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

اورلود یک قطعه مهم در چرخ گوشت است. این قطعه وظیفه محافظت از موتور در برابر جریان های الکتریکی را به عهده دارد. جنس آن از کرم و نیکل است و کارکرد آن به این صورت است که با ایجاد جریان های الکتریکی غیر نرمال اقدام به خاموش کردن موتور می نماید. از این رو خرابی آن می تواند باعث خاموش شدن موتور و عدم امکان روشن شدن دوباره آن شود. در این مواقع باید این قطعه را بررسی و حتی در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. جریان های الکتریکی غیر نرمال در چرخ گوشت می تواند به دلایل مختلفی اعم از استفاده زیاد از دستگاه، داغ شدن موتور، استفاده از دستگاه برای چرخ کردن مواد غیر مجاز، وجود استخوان در داخل فرایند چرخ کردن و از این قبیل موارد باشد.

بروز ایراد در اتصالات داخلی از موانع اصلی در روشن نشدن چرخ گوشت

بررسی بروز ایراد در اتصالات داخلی از موانع اصلی در روشن نشدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

بروز ایراد در اتصالات داخلی هم مانع از به چرخش در آمدن جریان برق در داخل چرخ گوشت شده و در نتیجه می تواند دلیلی بر روشن نشدن این دستگاه باشد. برای بررسی اتصالات داخلی نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت خواهید داشت.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن چرخ گوشت در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت روشن نشدن چرخ گوشت در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی دلایل مختلفی که مانعی برای روشن شدن چرخ گوشت هستند پرداختیم. برای هر کدام از این دلایل راهکاری منطقی نیز برای رفع عیب بیان کردیم. کاربران می توانند از این ترفندها برای رفع عیب دستگاه خود استفاده نمایند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید