راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال

راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال

راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال

راهنمای فارسی جاروبرقی ناسیونال

راهنمای فارسی جاروبرقی ناسیونال

راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال : شرکت پاناسونیک در سال 1925 تصمیم به تولید برخی از انواع لوازم خانگی تحت برند ناسیونال نمود. این لوازم خانگی شامل مدل‌های مختلف یخچال، ماشین لباسشویی، اتو، جاروبرقی، تجهیزات تهویه‌ی هوا و  ماکروفر بودند. تولید محصولات خانگی شرکت پاناسونیک تحت نام این برند تا سال 2008 ادامه پیدا کرد، اما پس از آن استفاده از نام ناسیونال متوقف شده و محصولات خط تولید آن با نام پاناسونیک به بازار عرضه شدند. برخی از دیگر لوازم خانگی با نام ناسیونال نیز توسط کارخانه‌های الکتریکی ایران ناسیونال ساخته شده‌اند که در سال 1351 در اصفهان تأسیس شده است. در حال حاضر لوازم خانگی با برند ناسیونال یا تولید سال‌ها پیش کارخانه‌ی ژاپنی پاناسونیک هستند یا ساخت کارخانه‌ی ایرانی ذکر شده. همان‌طور که گفتیم یکی از محصولات تولیدی تحت برند ناسیونال ماکروفر است.

ماکروفرهای تولیدی پاناسونیک به سبب شهرتی که برند ناسیونال در کشور دارد، یکی از اولویت‌های خانواده‌ها در انتخاب یک ماکروفر با کیفیت هستند. گذشته از شناخت مثبت ایرانیان از برند ناسیونال تنوع مدل، مقرون به‌صرفه بودن نمونه‌های ایرانی و عمر مفید بالای این محصولات نیز از جمله عوامل موثر در کثرت تقاضای این محصول هستند. به سبب استفاده‌ی بسیاری از خانواده‌ها از این برند ماکروفر در این نوشته قصد داریم تا با توجه به دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال به نکاتی مختصر در مورد ایمنی استفاده از این محصول بپردازیم و همچنین به راهنمایی برای استفاده‌ی بهتر از آن نگاهی داشته باشیم.

نکات ایمنی ذکر شده در دفترچه راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال

1- دستکاری قفل‌های ماکروفر و وارد کردن اشیای فلزی داخل دستگاه در حال کار باعث صدمه دیدن فرد توسط امواج ماکروفر می‌شود.

2- قرار دادن هرگونه ظرف فلزی داخل ماکروفر ممکن است باعث اختلال در جریان برق شده و برای دستگاه و کاربر زیان‌بار باشد. در صورت استفاده از فویل آلومینیومی برای پوشاندن ظروف غذا باید دقت داشت تا این ورق با جداره‌ی داخلی ماکروفر تماس نداشته باشد.

3- تمیز کردن منظم محفظه‌ی داخلی ماکروفر و همچنین درب و زهوارهای آن برای عملکرد درست دستگاه و افزایش عمر مفید آن ضروری است. استفاده از مواد شیمیایی و پارچه‌ یا هر وسیله‌ی زبری می‌تواند باعث ایجاد خط و خش در قسمت‌های مختلف دستگاه و فرسایش زود هنگام آن شود.

4- اقدام اولیه در صورت محترق شدن مواد غذایی داخل ماکروفر شامل خودداری از باز کردن درب آن و خارج کردن دو شاخه از پریز برق است.

5- مراقبت از کودکان در برابر خطرهای احتمالی دستگاه ضروری است.

6- قرار دادن اشیاء سنگین روی دستگاه در هر شرایطی باعث آسیب دیدن آن می‌شود.

7- در صورت مشاهده‌ی هرگونه اشکال در قسمت‌های مختلف دستگاه، مانند دو شاخه، سیم رابط، درب یا بدنه‌ی دستگاه، خودداری از استفاده‌ی آن و مراجعه به تعمیرکار متخصص، برای حفظ ایمنی افراد خانواده و پیشگیری از آسیب دیدن دستگاه، ضروری است.

8- در صورت استفاده از برخی از برنامه‌های پخت، خصوصاً پخت‌های ترکیبی، احتمال افزایش دمای سطح خارجی دستگاه وجود دارد. این اتفاق به معنای خراب بودن دستگاه نیست. با این وجود احتیاط در نزدیک شدن به دستگاه، خصوصاً در مورد کودکان توصیه می‌شود.

9- استفاده از زمان‌سنج یا سیستم کنترل از راه دور خارجی باعث صدمه دیدن ماکروفر می‌شود.

10- قرار دادن ظروف دربسته مانند شیشه‌ی شیر نوزاد، غذاهای مخصوص استفاده در ماکروفر بدون باز کردن دریچه‌ی تخلیه‌ی بخار آن و نیز مواد غذایی‌ای مانند تخم مرغ، سیب و سیب‌زمینی بدون وجود شیار روی سطوح آن‌ها ممکن است باعث انفجار و یا آتش‌سوزی شود.

برای آگاهی از سایر نکات ایمنی مختص هر مدل ماکروفر ناسیونال، مراجعه به دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال و نگهداری آن دفترچه برای مرجعات بعدی توصیه می‌شود.

راهنمای استفاده از ماکروفر ناسیونال

1- یکی از مهم‌ترین نکات برای استفاده‌ی بهتر از ماکروفر ناسیونال دقت به چیدمان مناسب مواد غذایی داخل ماکروفر است. قرار دادن قطعات کوچک‌تر غذا در مرکز و قطعات بزرگ‌تر در اطراف سینی مخصوص دستگاه و نزدیک به جداره‌های آن پخت یکنواخت‌تر غذا را به دنبال خواهد داشت. در صورت وجود فضای کافی بهتر است تا مواد غذایی را با فاصله از یکدیگر داخل ماکروفر قرار داد. علاوه بر این در صورت تأکید دستور پخت غذا برای قرار دادن غذا در قسمت بالای فر استفاده از سه‌پایه‌ی دستگاه توصیه می‌شود.

2- استفاده از برنامه‌های از پیش طراحی شده برای دستگاه به معنی غفلت از غذای در حال پخت نیست. سر زدن به غذا برای چک کردن وضعیت آن داخل ماکروفر به جهت جلوگیری از پخت بیش از اندازه یا خام ماندن آن ضروری است.

3- یکی از بهترین اقدامات برای پخت یکنواخت غذا و رسیدن حرارت به تمامی قسمت‌های آن استفاده از گزینه‌ی STANDING TIME است. پس از انتخاب این گزینه اجازه دهید تا غذا برای مدتی داخل ماکروفر باقی بماند تا حرارت به طور یکنواخت از اطراف آن به مرکز منتقل شود. در صورت استفاده از این گزینه و پوشاندن دستگاه با هر نوع روکشی، آن را از روی غذا برندارید. استفاده از این گزینه خصوصاً برای غذاهای متراکم مانند لازانیا کاربردی‌تر است.

4- استفاده از انواع ظرف داخل ماکروفر با توجه به جنس آن و استفاده از برنامه‌های مختلف مجاز یا غیر مجاز شناخته می‌شود. به عنوان نمونه استفاده از سیخ فلزی در صورت استفاده از برنامه‌ی پخت ماکروفر یا پخت ترکیبی غیر مجاز بوده اما در صورت انتخاب برنامه‌ی گریل به تنهایی مجاز می‌باشد. برای آگاهی از مجاز یا غیر مجاز بودن استفاده از ظروف مختلف در صورت انتخاب برنامه‌های مختلف، به راهنمای فارسی ماکروفر ناسیونال مراجعه نمایید.

5- دقت به اندازه‌ی قطعات غذا و نیز دمای آن‌ها برای پخت در ماکروفر ضروری است. غذاهایی با قطعات کوچکتر نیاز به زمان پخت کمتر و غذاهای با دمای کمتر نیاز به زمان پخت بیشتری دارند.

6- در صورت استفاده از ماکروفر برای گرم کردن مایعات، پیش از خارج کردنشان از ماکروفر آن‌ها را هم زده و مدتی صبر کنید. خارج کردن یک‌باره‌ی مایعات گرم شده داخل ماکروفر ممکن است سر رفتن آن‌ها را به دنبال داشته باشد.

7- به علائم هشدار دهنده و انواع بوق دستگاه برای پخت بهتر غذا، رعایت ایمنی افراد خانواده و نیز حفاظت از دستگاه توجه داشته باشید.

8- برای پوشاندن ظرف غذا از نایلون‌های مناسب برای استفاده در ماکروفر استفاده کرده و پس از پوشاندن ظرف غذا با نایلون با چنگال چند سوراخ روی آن ایجاد نمایید.

9- زمان ذکر شده در دستور پخت غذاهای مختلف با استفاده از ماکروفر تقریبی هستند. زمان کافی برای پخت انواع غذا با توجه به عواملی مانند میزان آب موجود در غذاها در فصول مختلف سال، شرایط جغرافیایی، شکل ظروف غذا و موارد اینچنینی متغیر است. به همین سبب به دستورالعمل‌های ذکر شده در دستور پخت‌ها اکتفا نکرده و تلاش کنید پس از استفاده‌های مکرر از دستگاه زمان مناسب برای پخت هر غذا با توجه به شرایط خاص خود را به دست آورید.

10- در صورت آگاهی نداشتن از زمان تقریبی پخت غذا بهتر است دمای ماکروفر را در کمترین میزان تخمینی تنظیم کنید چرا که پس از پایان پخت غذا می‌توانید عملیات پخت را برای مدت بیشتری ادامه دهید. این نکته در مورد دمای ذکر شده در دستور پخت غذاهایی که تا کنون اقدام به پخت آن‌ها نکرده‌اید نیز توصیه می‌شود.

در صورت مواجهه با هر مشکلی  با نمایندگی تعمیرات ماکروفر ناسیونال تماس بگیرید.

نمایندگی ناسیونال با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماکروفر ناسیونال به محل شما می‌باشد. همچنین تعمیر جاروبرقی ناسیونال در منزل جزء خدمات امداد آی پی میباشد.

بدون برچسب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید