021-58941
Logo
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر

دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر

مایکروفر را می توان یکی از لوازم کاربردی در هر آشپزخانه ای دانست که وظیفه پخت یا گرم کردن مواد غذایی را به عهده دارد.یکی از مشکلاتی که ممکن است در استفاده از مایکروفرها یا مایکروویو ها برای شما رخ دهد این است که درب دستگاه قفل شده و باز نشود. اگر درب مایکروویو شما باز نمی شود، پیش از هر کار باید این مشکل را عیب یابی کنید و ببینید که این مشکل از کجا آب می خورد و بعد از آن راهکارهای حل مشکل را پیش بگیرید. به همین دلیل در این مطلب از سایت امداد ای پی با معرفی دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر همراه شما هستیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر و یا تجربه به خصوص در مورد علت باز نشدن درب ماکروفر دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین امداد آی پی بپردازید.

رایج ترین دلایل باز نشدن درب مایکروفر 

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید باید بگوییم که راه حل شما اینجاست. پیش از معرفی این دلایل باید بدانید که مشکل بازنشدن درب مکروفر یک مشکل شایع  و رایج است که ممکن است بسیاری از ما با آن رو به رو شویم.پس در صورت بروز این مشکل آرامش خود را حفظ کنید و به دنبال راه حل بگردید.

اگر نمی توانید خودتان اقدام به عمل کنید می توانید با تعمیرکاران مجرب امداد ای پی تماس گرفته و از آن ها درخواست کمک کنید.در غیر اینصورت به سراغ مطالعه ادامه این مطلب آموزشی بروید چرا که در ادامه این مطلب دلایل باز نشدن درب ماکروفر و روش برطرف کردن آن ها را برای شما معرفی کرده ایم.

خرابی دکمه یا اهرم قفل درب از دلایل باز نشدن درب ماکروفر

دکمه قفل درب و اهرم آن دو قطعه کوچک اما بسیار مهم در انواع مایکروفر ها هستند که خرابی و بروز مشکل در آن ها می تواند یکی از مهم ترین دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر باشد.

در صورتی که بعد از بررسی این دو قطعه متوجه شدید که مشکل از آن هاست می توانید از راهکار زیر برای باز کردن درب دستگاه استفاده کنید:

 • ابتدا باید به اهرم دستگاه دسترسی پیدا کنید به این منظور دستگاه را وصل کرده و کاور و کنترل پنل آن را خارج کنید. در این حالت است که به اهرم قفل درب دسترسی پیدا می کنید. اکنون می توانید اهرم را برای هر نوع مشکلی بررسی کنید.
 • اهرم درب معمولاً دارای یک دسته یا پدال یا دکمه ای است که با چفت درب در تماس است.درصورت قفل شدن درب می توانید این دکمه یا پدال را فشار داده تا قلاب های درب آزاد شوند.هنگامی که قلاب ها آزاد شوند شما می توانید درب مایکروفر را باز کنید.

خرابی فنر درب یکی از علل باز نشدن درب ماکروفر

بطور کلی  دو نوع فنر در مایکروویو وجود دارد:

 • فنر چرخشی مایکروفر یک قطعه بسیار کوچک در مایکروفر است که اهمیت بسیار زیادی دارد و می توان آن را بخشی جدایی ناپذیر از دستگاه دانست.چرا که اگر این فنر بشکند یا آسیب ببیند می تواند علت باز نشدن درب یا عدم بسته شدن درست آن باشد و به هر طریق کارکرد دستگاه را مختل می کند.
 • فنر پیچشی نیز برای بسته نگه داشتن درب دستگاه در هر دو طرف آن تعبیه شده است که یکی از دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر مشکل فنر درب دستگاه است.

برای عیب یابی این دو قطعه کوچک باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا منبع تغذیه (برق) دستگاه را قطع کنید.
 • سپس پانل های درب را خاموش کنید.
 • فنر ها در انتهای درب قرار گرفته اند و شما می توانید به آسانی آن ها را بررسی کنید.
 • دقت کنید که آن ها علائم سایش و پارگی یا هر نوع آسیب دیدگی نداشته باشند چرا در صورت وجود این علائم باید آن را تعویض کنید.

مشکل در قفل درب از دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر

گاها ممکن است مشکل از این قطعات ریز و مهم نباشد و مشکل ساده تری مثل مشکل در قفل درب برای مایکرویو ایجاد شده باشد.از آن جا که یکی دیگر از دلایل عدم باز شدن درب مایکرفر می تواند مشکل در قفل درب باشد،توصیه می شود در روند عیب یابی حتما آن را بررسی کنید.برای این کار باید نکات زیر را بدانید:

 • قفل درب مایکرویو شامل دو قلاب است که از درب بیرون می آیند.
 • این قفل ها در نگهدارنده سوئیچ درب نصب می شوند که در بالای قاب دستگاه تعبیه شده است.
 • برای رسیدن به قفل درب ، باید دستگاه را جدا کرده و صفحه داخلی درب را بردارید.
 • در این مرحله قفل را به خوبی بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه اشکالی نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

خرابی دکمه درب آخرین علت باز نشدن درب مایکروفر

به طور کلی دو نوع مایکروفر وجود:

 • دسته اول مایکروویو هایی که دارای دکمه های درب هستند و مشکل باز نشدن درب در آن ها بسیار رایج است.
 • دسته دوم مایکروویو هایی که با کشیدن دسته باز می شوند و کمتر از دسته اول دچار مشکلات درب می شوند.

برای حل این مشکل باید ببینید که دستگاه شما از چه نوعی است. اگر ماکروفر از مدل دکمه ای است و حالا با فشار دادن دکمه دیگر در آن باز نمی شود به احتمال زیاد مشکل از خود دکمه است. برای بررسی و عیب یابی در این مرحله نکات زیر را مطالعه کنید:

 • ابتدا مقاومت دکمه را تست کنید .اگر دکمه خیلی راحت و بدون  هیچ مقاومت فشرده شود ، احتمالا سالم است و مشکل از آن نیست.
 • اگر نتوانستید دکمه را به طور کامل فشار دهید  خبر از خرابی مکانیزم درب یا اتصال دکمه می دهد.
 • و در آخر اگر آن را فشار دادید و متوجه مشکل در کلیک کردن آن شدید، باید بدانید که دکمه در ایجاد مکانیسم رهاسازی درب ناتوان شده باشد.در این حالت باید دکمه را تعویض کنید که برای این کار به تعمیرکار نیاز خواهید داشت.

نتیجه گیری از دلایل عدم باز شدن درب ماکروفر

با مطالعه این مطلب آموزشی توانستید که مشکل عدم باز شدن درب ماکروفر را عیب یابی کنید.بعضی از این مشکلات به گونه ای بودند که خود شما قادر به حل آن ها هستید اما بعضی دیگر مانند تعویض دکمه درب به افرادی متخصص تر نیاز دارد.چرا که اگر خودتان به این کار اقدام کنید به دلیل نداشتن مهارت و دانش کافی ممکن است به خود یا دستگاه آسیب جدی وارد کنید.به همین دلیل پیشنهاد می شود که با یک تماس با کارشناسان امداد ای پی درخواست نیرو تعمیرکار در محل دهید  تا در اسرع وقت مشکل شما را حل کنند.


امتیاز

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید

به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید 021-88972003
فرم درخواست تعمیر