021-58941
Logo
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر

دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر

شاید برای شما هم این اتفاق پیش بیاید که ماکروفر در حین کار کردن خاموش شود و گرم کردن غذا ناتمام باقی بماند. اما تا به حال برایتان پیش آمده است که ماکروفر به صورت ناگهانی و بدون اینکه آن را روشن کنید، روشن شود؟ این اتفاق نشان دهنده مشکلی در ماکروفر می باشد و باید به سرعت نسبا به تعمیر دستگاه اقدام شود. بدون شک این مشکل دلایلی و برای اقدام به تعمیر در ابتدا باید دستگاه را عیب یابی کنید.برای اینکه با دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر آشنا شوید و روش برطرف کردن آن ها را بیاموزید، امروز با سایت امداد ای پی همراه شوید.

کاربران گرامی، چنانچه نظر و یا تجربه به خصوصی در مورد دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین امداد آی پی بپردازید.

دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر 

اول از همه به این موضوع دقت داشته باشید که این مشکل بسیار جدی است و در صورتی که این مشکل رخ دهد، حتماً باید آن را برطرف سازید. معمولاً این مشکل به این دلیل رخ می دهد که در بخشی از قطعات الکتریکی ماکروفر خللی به وجود آید.به همین منظور باید برای رفع مشکل روشن شدن خودکار ماکروفر باید قطعات الکتریکی به کار رفته در ماکروفر را بررسی نمایید.

البته دقت داشته باشید که علاوه بر خود قطعات الکتریکی، قطعاتی که با آن ها در ارتباط هستند نیز می توانند علت روشن شدن خودکار ماکروفر باشند و از همین رو آن ها نیز باید بررسی شوند.

از دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر این است که دکمه های ماکروفر گیر کرده اند

اول از همه بهتر است که ساده ترین مشکل را بررسی کنیم تا مطمئن شویم مشکل از قطعات حساس ماکروفر نمی باشد. به همین دلیل ابتدا دکمه های موجود ماکروفر را بررسی می کنیم تا از سلامت آن ها مطمئن شویم.برای این کار:

 • اول از همه باید مطمئن شوید که دکمه های ماکروفر گیر نکرده اند، زیرا در صورتی که دکمه ها گیر کرده باشند باعث می شوند دکمه روشن ماکروفر فعال شود و ماکروفر به صورت خودکار روشن شود.
 • همچنین در صورتی که رلبند و یا کلید قفل داخلی گیر کرده باشد، باعث می شوند که کلید های ماکروفر گیر کنند.
 • برای رفع این مشکل باید تمامی دکمه های ماکروفر را امتحان کنید. اول از همه باید دکمه خاموش و روشن را بررسی نمایید تا گیر نکرده باشند. سپس باقی دکمه ها را چک کنید تا باعث گیر کردن دکمه روشن و خاموش نشده باشند.
 • در صورتی که مشکل روشن شدن خودکار ماکروفر شما با راه حل بالا حل نشد، می توانید به تعمیرکار مراجعه کنید.

خرابی صفحه کنترل ماکروفر دیگر دلیل روشن شدن خودکار ماکروفر

صفحه کنترل ماکروفر یکی از مهم ترین قطعات موجود در ماکروفر است و دستور پخت غذا توسط این قطعه به  بخش های دیگر ماکروفر منتقل می شود. به این صورت که صفحه کنترل دستورات مورد نیاز را از برد دریافت می کند و به سایر قطعات دستور می دهد که دما موردنیاز را تنظیم و مدت زمان پخت و پز را نیز تعیین نمایند.

این قطعه بسیار تخصصی است و در صورتی که مشکل روشن شدن خودکار ماکروفر از این قطعه باشد، حتماً باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. برای اینکار باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا آسیب بیشتری به صفحه کنترل وارد نشود و نیازی به تعویض آن نباشد.

خراب شدن دکمه ها و برد دستگاه چه ارتباطی با دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر دارند؟

دقت داشته باشید که گیر کردن دکمه ها با خرابی آن ها تفاوت زیادی دارد. اول از باید بدانید که دکمه های خراب به دکمه هایی گفته می شود که نمی توانند از خود عملکرد درستی نشان دهند.

 • در صورتی که این مشکل از ابتدای خرید ماکروفر وجود داشت، باید به نمایندگی و یا فروشنده ماکروفر خود مراجعه کنید و از آن ها بخواهید که ماکروفر شما را با ماکروفری دیگری تعویض کنند.
 • در قدم بعدی باید بررسی کنید که برد ماکروفر سالم است یا خیر، زیرا تمام کار هایی که ماکروفر انجام می دهد توسط برد صورت می گیرد. این کار ها حتی شامل دستورات خاموش و روشن شدن ماکروفر نیز می باشند.
 • در صورتی که برد ماکروفر خراب شود و نتواند کار خود را به صورت صحیح انجام دهد، باید برد را تعویض کنید و برد جدیدی را جایگزین آن کنید. برای اینکار از تعمیرکار مجرب کمک بخواهید زیرا برای تعمیر برد نیازمند دانش تخصصی در رابطه با تعمیرات ماکروفر هستید.

خراب شدن حسگر حرارتی آخرین دلیل روشن شدن خودکار ماکروفر می باشد

دلیل آخری که در این مطلب آموزشی درباره دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر به بررسی آن می پردازیم، خراب شدن حسگر حرارتی ماکروفر می باشد. این قطعه وظیفه دارد که گرما مورد نظر برخی از دکمه های حساس به گرما در ماکروفر را تامین نماید.

 • برای عیب یابی این قطعه باید آن را بخوبی بررسی کنید اما از آنجایی که این قطعه بسیار پیچیده است و بررسی آن به دانش خاصی نیاز دارد پیشنهاد می شود که از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بخواهید.
 • دقت داشته باشید که در صورتی که حسگر های حرارتی نیز دلیل روشن شدن خودکار ماکروفر نبودند، باید با توجه به دفترچه راهنما ماکروفر خود را ریست کنید تا شاید از این طریق بتوانید مشکل دستگاه را حل کنید.

نتیجه گیری از دلایل روشن شدن خودکار ماکروفر

مشکل روشن شدن خودکار ماکروفر یکی از مشکلات رایجی است که برای ماکروفرها رخ می دهد و این مشکل خبر از خرابی یکی از قطعات مهم و داخلی ماکروفر می دهد. این مشکل دلایل مختلفی دارد که مهم ترین آن ها  می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • گیرکردن دکمه های ماکروفر
 • خرابی صحفه کنترل ماکروفر
 • خرابی برد و یا دکمه های ماکروفر
 • و در نهایت خراب شدن حسگر های حرارتی

دقت داشته باشید که این مشکل را باید به سرعت حل نمایید، زیرا بیشتر اوقات این مشکل خبر از خرابی قطعات مهم و ضروری موجود در ماکروفر می دهد و در صورتی که آن ها را نادیده بگیرید برای سایر قطعات ماکروفر نیز مشکلاتی ایجاد می شود. برای رفع این مشکلات پیشنهاد میشود که از تعمیرکاران مجرب و حرفه ای استفاده نمایید. یکی از بهترین گزینه ها تعمیرکاران سایت امداد ای پی هستند که میتوانند مشکلات شما را به سرعت حل نمایند.


امتیاز

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید

به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید 021-88972003
فرم درخواست تعمیر