021-91093903
ثبت درخواست تعمیر
logo

امداد آی پی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-91093903

تعمیر چفت نشدن درب ماکروفر

تعمیر چفت نشدن درب ماکروفر

خراب شدن چفت درب ماکروفر، یکی از مسائلی است که عموما مصرف کنندگان دستگاه ماکروفر با آن مواجه هستند. چرا که اگر در زمان مناسب در جهت تعویض و تعمیر آن اقدام نکنید، کار با دستگاه ماکروفر سخت شده و در واقع دستگاه برای شما غیر قابل استفاده خواهد بود. به همین خاطر آی پی امداد مطلبی را تحت عنوان آموزش تعمیر چفت نشدن درب ماکروفر برای شما جمع آوری کرده است تا به صورت مرحله به مرحله بتوانید در جهت تعمر چفت درب ماکروفر اقدامات لازم را انجام دهید. ضمن این که به شما توصیه می کنیم در صورت عدم بسته شدن درب ماکروفر به صورت کامل، حتما چفت آن را تعمیر نمایید. در غیر این صورت اشعه ماکروفر به بیرون از دستگاه رسوخ‌کرده و می تواند به سلامت شما و اعضای خانواده تان آسیب وارد کند.

کاربران گرامی؛ چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد چفت نشدن درب ماکروفر دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین تعمیرگاه امداد آی پی بپردازید.

آموزش تعمیر چفت نشدن درب ماکروفر

آموزش تعمیر چفت درب ماکروفر، به طور کلی شامل عیب یابی و تعمیر چفت درب ماکروفر است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که با خراب بودن چفت درب ماکروفر رو به رو هستید، بهتر است‌ آموزش تعمیر چفت درب ماکروفر را تا انتها دنبال کنید. در این صورت می توانید‌ لوازم مورد نیاز در جهت تعمیر چفت درب ماکروفر را تهیه کنید و همین طور با‌ اجزای مختلف چفت درب ماکروفر آشنا شوید. آی پی امداد آموزشی جامع و کامل را در این زمینه برای شما تدارک دیده است.

معرفی اجزای مختلف چفت درب در جهت تعمیر چفت درب مایکروفر

همان طور که می دانید هر بخش و قیمت از دستگاه ماکروفر دارای بخش های کوچک تر و جزیی تر هستند تا به کمک یکدیگر به طور کلی عملکرد دستگاه ماکروفر را بهبود ببخشند. از این رو شاید تصور کنید که چفت درب ماکروفر صرفا یک بخش کوچک است، اما این بخش از دستگاه ماکروفر، دارای بخش های دیگری نیز می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:

 • به طور کلی درب ماکروفر دارای دو فنر می باشد.
 • این فنر حالت کشسانی داشته و برای باز و بسته شدن درب مورد استفاده قرار می گیرند.
 • در کنار فنر های گفته شده چفت هایی برای بسته شدن کامل درب ماکروفر تعبیه شده است.
 • پس از بسته شدن کامل چفت ها، میکروسوییچ فعال شده و برق دستگاه ماکروفر فعال می شود.
 • در صورت خرابی فنر ها و یا چفت های نام برده شده، میکروسوییچ برق دستگاه ماکروفر را وصل نخواهد کرد.

دلایل خراب شدن چفت درب ماکروویو

دلایل مختلفی می تواند باعث خراب شدن چفت درب ماکروفر شود. همین طور امکان دارد که هر یک از مواردی که در ادامه خواهیم گفت، مانع از باز شدن و با بسته شدن درب دستگاه ماکروفر شوند. به همین خاطر بررسی و اطلاع داشتن از آن ها می تواند کمک بزرگی در زمان تعویض چفت درب ماکروفر به شما کند:

 • خرابی دستگیره ها
 • خرابی و مشکل در چفت درب ماکروفر
 • خرابی فنر های تعبیه شده در ساختار درب ماکروفر
 • خرابی در کلید باز و بسته کردن درب ماکروفر

عیب یابی و تعمیر چفت درب مایکروفر

هر یک از قطعاتی که پیش تر نام بردیم، در صورت خرابی و یا معیوب شدن، نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهند داشت. اما ابتدا باید به طور کامل هر کدام را عیب یابی کنید تا از تعمیر و تعویض آن ها اطمینان خاطر کسب کنید. به طور مثال امکان دارد که شما تصور کنید درب دستگاه ماکروفر شما نیاز به تعمیر و یا تعویض فنر دارد، در صورتی که پس از عیب یابی متوجه شوید که خرابی از سوی قطعه ای دیگر بوده و شما باید آن را تعمیر و یا تعویض نمایید. از این رو عیب یابی و تعمیر چفت درب ماکروفر را به صورت مرحله به مرحله برای شما در ادامه آورده ایم:

 • پیش از هر کاری، اتصال سیم و دو شاخه دستگاه ماکروفر را از پریز برق جدا کنید.
 • درب دستگاه‌ ماکروفر را به طور کامل باز کنید.
 • حال می توانید درب دستگاه‌ ماکروفر را از لولای خود خارج نمایید.
 • شما باید برای باز نمودن درب دستگاه ماکروفر از لولا، ابتدا مخافظ پلاستیکی را باز نمایید و سگس درب را با احتیاط باز کنید.
 • سعی کنید در زمان باز نمودن درب دستگاه ماکروفر، از وارد کردن فشار و نیروی بیش از حد خودداری کنید.
 • پس از باز نمودن کامل درب دستگاه ماکروفر، کلیه قطعات آن را به طور کامل مورد عیب یابی و بررسی قرار دهید.
 • در صورتی که با ظاهر و کارکرد هر یک از قطعات درب دستگاه ماکروفر آشنایی ندارید، برای عیب یابی و تعمیر آن ها از یک تکنسین کمک بگیرید.
 • توجه داشته باشید که درب دستگاه ماکروفر از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در صورت‌ آسیب دیدن امکان دارد که دستگاه ماکروفر شما برای همیشه غیر قابل استفاده کند.

قطعات مورد نیاز در جهت تعمیر چفت درب ماکروفر

پس از آن که به طور کامل تمامی اجزا و قطعات چفت درب دستگاه ماکروفر را مورد عیب یابی و بررسی قرار دادید، باید بدانید که‌در زمان تعمیر چفت درب ماکروفر به چه قطعاتی نیاز خواهید داشت. اما پیش از هر کاری باید نکاتی را در زمان تهیه این قطعات و وسایل در نظر بگیرید که آی پی امداد یک به یک آن ها را برای شما در ادامه آورده است.

 • در زمان تهیه قطعات و اجزای ماکروفر در زمان تعمیر چفت درب ماکروفر، حتما به برندس و مدل دستگاه خود توجه کنید.
 • چرا که امکان دارد دستگاه ماکروفر تولید هر برند و کارخانه تولید کننده از قطعات و اجزای مختلفی در ساخت درب دستگاه های ماکروفر خود استفاده کرده اند.
 • حتما در زمان تهیه لوازم و قطعات مورد نیاز خود، به فروشنده مدل و برند دستگاه ماکروفر خود را اعلام کنید.
 • توجه داشته باشید که برای خرید قطعات و لوازم ‌دستگاه ماکروفر حتما به فروشگاهی معتبر و شناخته شده مراجعه کنید.
 • شما باید برای تعمیر چفت درب ماکروفر از قطعات اورجینال و اصل استفاده نمایید. در غیر این صورت امکان نشت اشعه ماکروفر به بیرون از دستگاه به وجود خواهد آمد.
 • در صورتی که در این امر مهارت کامل را ندارید از یک تکنسین و یا تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.
 • شما می توانید برای راحتی در تعمیر چفت درب ماکروفر، با تکنسین های نمایندگی تعمیر ماکروفر در آی پی امداد در تماس باشید.

نتیجه گیری از آموزش تعمیر چفت درب ماکروفر

اگر تا به این جای مطلب همراه ما بودید، آموزش تعمیر چفت درب ماکروفر را به صورت کاملا و به همراه عیب یابی قطعات آن آموزش دیده اید. اما باید بدانید که عیب یابی و همین طور تعمیر چفت درب ماکروفر، نیاز به مهارت و تخصص دارد. در غیر این صورت امکان دارد که به سلامت درب دستگاه ماکروفر شما آسیب وارد شده و شما متحمل هزینه های بیش تری در جهت تعمیر و تعویض آن شوید.

شما می توانید در این زمینه با نزدیک ترین نمایندگی تعمیرات ماکروفر آی پی امداد تماس بگیرید و درخواست کنید تا تعمیرکار و تکنسین ماهری را به محل مورد نظر شما اعزام کنند.

هم چنین می توانید از طریق سایت درخواست خود را به صورت آنلاین و اینترنتی به ثبت برسانید تا در اولین فرصت، مشاورین آی پی امداد با شما تماس گرفته و در جهت اعزام تکنسین و تعمیرکار هماهنگی های لازم را به عمل بیاورند.


امتیاز
دیدگاهی بنویسید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید
به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید 021-91093903
فرم درخواست تعمیر