بهترین جاروبرقی کدام است و در انتخاب آن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بهترین جاروبرقی کدام است و در انتخاب آن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مقاله‌ پیش رو راهنمای کامل انتخاب بهترین جاروبرقی، متناسب با نیاز شما است. هنگامی‌که برای خرید به بازار می‌روید با سیل عظیم برندهای تولیدکننده جاروبرقی مواجه خواهید شد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ اما بهترین جاروبرقی از نظر شما مدلی خواهد بود که انتظاراتتان را برآورده سازد؛ بنابراین پیش از اقدام به خرید باید معیارها و انتظارات خود از این وسیله را بشناسید. دانستن اینکه جاروبرقی در منزل شما چه کاربردی دارد، چند بار در طول هفته ممکن است از جاروبرقی استفاده کنید، از این وسیله بیشتر برای تمیز کردن کدام قسمت از منزل استفاده می‌کنید و … همگی در انتخاب بهترین جاروبرقی موردنیاز شما مؤثر است.

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین جاروبرقی

در این بخش از مقاله راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی، با عوامل مؤثر در انتخاب آن آشنا خواهید شد. با مطالعه دقیق این عوامل به راحتی می‌توانید بفهمید که کدام جاروبرقی و با چه ویژگی‌هایی مناسب شما است. عملکرد مؤثر جاروبرقی را قیمت بالای آن مشخص نمی‌کند؛ یعنی لزوماً گران‌ترین آن‌‌‌‌‌‌‌ها بهترین جاروبرقی نیست. عوامل مؤثر در انتخاب بهترین جاروبرقی عبارت‌اند از:

  1. بررسی توان جاروبرقی

بررسی توان جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

توان یا قدرت جاروبرقی با وات نشان داده می‌شود. میزان توان جاروبرقی باقدرت مکش آن رابطه مستقیم دارد؛ یعنی هرچقدر توان بیشتر باشد، قدرت مکش جاروبرقی نیز بیشتر است. هرچقدر هم قدرت مکش یک جاروبرقی بیشتر باشد بهتر می‌تواند گرد و غبار و خاک را جمع‌آوری کند. امروزه جاروبرقی‌ها با توان 1300 وات تا 2500 وات در بازار موجود هستند. همچنین دکمه‌ای روی این وسایل موجود است که می‌تواند توان را از ماکزیمم به مینیمم و برعکس تغییر دهد؛ بنابراین قدرت مکش جاروبرقی‌ها از کم به زیاد قابل تنظیم است. موتور این جاروبرقی‌ها از توان بیشتر و سروصدای کمتری برخوردار است؛ اما لزوماً توان بالاتر نیز بهترین جاروبرقی را مشخص نمی‌کند. برای اینکه بدانید کدام جاروبرقی با چه توانی برای منزل شما مناسب است باید مساحت منزل و تعداد دفعاتی که از این وسیله استفاده می‌کنید را بدانید. برای مثال اگر دیر به دیر منزل خود را تمیز می‌کنید قطعاً جاروبرقی شما برای از بین بردن خاک و گردو غبار موجود نیاز به قدرت مکش بیشتری دارد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پاکشوما در تهران

  1. بررسی صدای جاروبرقی

بررسی صدای جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

قطعاً صدای این وسیله یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین جاروبرقی است. میزان صدای جاروبرقی به قدری مهم است که می‌توان ادعا کرد بهترین جاروبرقی کم صداترین آن‌‌‌‌‌‌‌‌هاست. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید حتماً برای شما پیش آمده است که گاهی اوقات در نیمه‌های شب، ضرورتی پیش بیاید و لازم باشد از جاروبرقی استفاده کنید. ولی به دلیل سروصدای زیادی که ایجاد می‌کند از این کار صرف‌نظر کرده باشید؛ بنابراین توصیه می‌شود در هنگام خرید جاروبرقی صدای مدل‌های انتخابی خود را نسبت به یکدیگر بسنجید و مدلی را انتخاب کنید که در کنار توان بیشتر موتور، صدای کمتری را ایجاد کند.

  1. بررسی جنس بدنه و لوازم جانبی جاروبرقی

بررسی جنس بدنه و لوازم جانبی جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

بهترین جاروبرقی را می‌توان جاروبرقی تعریف کرد که بدنه و لوازم جانبی باکیفیتی داشته باشد. مثلاً لوله‌های جاروبرقی باید از جنس فلز مرغوب باشند تا در اثر ضربه نشکنند. جنس کیسه جاروبرقی باید به‌گونه‌ای باشد که موجب ایجاد حساسیت و پخش ریز گردها د منزل نشود. همچنین پلاستیک به‌کاربرده شده در پارو جاروبرقی باید به‌گونه‌ای باشد که ساییده نشود و شکننده نباشد. همچنین جنس بدنه آن باید طوری طراحی شود که داغی موتور را به بیرون منتقل نکند. هرچقدر که جنس بدنه و لوازم جانبی همراه جاروبرقی بهتر باشد، دوام آن بیشتر است و می‌توانید مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

  1. بررسی تنوع لوازم جانبی جاروبرقی

بررسی تنوع لوازم جانبی جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

بسیاری از ما در هنگام خرید جاروبرقی به عوامل بسیاری مانند توان، سروصدا و … توجه می‌کنیم اما لوازم جانبی و اقلام همراه کالا را نادیده می‌گیریم. شاید با خود فکر کنید که اقلام همراه جاروبرقی تأثیر چندانی در انتخاب بهترین جاروبرقی مطابق با نیاز و مصرف شما ندارد؛ اما سخت در اشتباه هستید. اقلام همراه جاروبرقی می‌تواند کار نظافت درزها و گوشه‌ها، زیر کابینت و یخچال و حتی گردگیری پرده را بسیار آسان کند. بعضی جاروبرقی‌ها دارای فیلتری هستند که آشغال‌ها را جمع می‌کند؛ بنابراین به راحتی می‌توانید آن را تمیز کنید و تا مدت‌ها شما را از کار سخت تمیزکردن کیسه معاف کند. در بعضی جاروبرقی‌ها هم به جای کیسه محفظه پلاستیکی طراحی شده است که گرد و خاک را فشرده می‌کند و تمیز کردن آن بسیار ساده است. در هنگام انتخاب جاروبرقی به قابلیت تنظیم ارتفاع دسته آن دقت کنید.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی گرنیه در تهران

  1. بررسی میزان مصرف انرژی

بررسی میزان مصرف انرژی به شرح زیر می باشد:

توجه به میزان مصرف انرژی تمام لوازم خانگی در هنگام خرید، می‌تواند موجب کاهش هزینه‌های شما در درازمدت شود. بهترین جاروبرقی ها از نظر میزان مصرف انرژی، همواره در لیست علاقه‌مندی‌های مردم جهان قرار دارند. هرچقدر میزان مصرف انرژی جاروبرقی به رده A نزدیک‌تر باشد، جاروبرقی بهتری را از نظر مصرف انرژی انتخاب کرده‌اید.

  1. بررسی وزن جاروبرقی

بررسی وزن جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

وزن جاروبرقی را جزو معیارهای انتخاب بهترین جاروبرقی قرار داده‌ایم چون بیش‌ترین کاربرد این وسیله در منازل است. همچنین برای استفاده از این وسیله نیاز است که آن را حمل کنید. البته نوع جاروبرقی (خوابیده- ایستاده) به سلیقه افراد بستگی دارد. جاروبرقی‌های سطلی یا ایستاده عموماً وزن سنگین‌تری نسبت به جاروبرقی‌های معمولی دارند؛ اما مخزن آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها بزرگ‌تر است؛ بنابراین دیر به دیر پر و خالی می‌شوند.

  1. بررسی کیسه جاروبرقی

بررسی کیسه جاروبرقی به شرح زیر می باشد:

درنهایت به کیسه جاروبرقی، عضو مهم و حیاتی این وسیله، به عنوان آخرین عامل مؤثر در انتخاب بهترین جاروبرقی می‌پردازیم. کیسه‌های جاروبرقی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دائم و موقت. کیسه‌های دائم آن دسته از کیسه‌هایی هستند که بعد از هر بار پر شدن می‌توان به راحتی گرد و غبار آلودگی‌های موجود در آن را خالی کرد. این کیسه‌ها همچنین قابل شستشو نیز هستند. بهتر است برای جلوگیری از بروز حساسیت هر سال یک‌بار این کیسه‌ها را عوض کنید. کیسه‌های موقت نیز آن دسته از کیسه‌هایی هستند که پس از هر بار پر شدن باید دور انداخته شوند. هر نوع از این کیسه‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. کیسه‌های دائم به سختی تمیز می‌شوند. درواقع خالی کردن آن دردسر دارد. از معایب کیسه‌های یک‌بار مصرف نیز می‌توان به هزینه‌بر بودن آن در طول زمان اشاره کرد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی زیرروات در تهران

بهترین جاروبرقی‌های بازار ایران

در این بخش از مقاله راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی به معرفی‌ بهترین‌های برندهای مطرح در بازار ایران خواهیم پرداخت. با در نظر گرفتن ویژگی‌های هر یک از این محصولات و تطابق آن‌ها با معیارهای مورد انتظار شما از یک جاروبرقی خوب، می‌توانید بهترین جاروبرقی را متناسب با نیازتان پیدا کنید. بهترین جاروبرقی های بازار ایران به شرح زیر هستند:

بهترین جاروبرقی برند بوش

بهترین جاروبرقی برند بوش به شرح زیر می باشد:

مدل BSG81474 از بهترین جاروبرقی‌های کیسه‌دار موجود در بازار است. توان موتور این دستگاه بسیار زیاد و با صدای بسیار کم است. این جاروبرقی طراحی منحصربه‌فردی دارد. بدنه بسیار شیک و بزرگ و درعین‌حال بسیار سبک. برخلاف سایر دستگاه‌ها این دستگاه 4 چرخ دارد که جابجایی آن را آسان‌تر می‌کند. لوله تلسکوپی آن دارای قابلیت تنظیم ارتفاع است. سایر لوازم جانبی این دستگاه نیز بسیار کاربردی و مقاوم هستند.

بهترین جاروبرقی برند سامسونگ

بهترین جاروبرقی برند سامسونگ به شرح زیر می باشد:

جاروبرقی سامسونگ مدل Crown 2400 دارای توان 2400 وات است. این جاروبرقی از نوع کیسه‌ای و با وزن 5 ونیم کیلوگرم در بازار موجود است. همان‌طور که مشخص است وزن کم این دستگاه و توان بالای آن همراه با سروصدای کم از ویژگی‌های مهم آن است. از ویژگی‌های خوب آن می‌توان به لوله تلسکوپی و کابل 7 متری اشاره کرد. مخزن 5 لیتری این دستگاه را نیز می‌توان جزو ویژگی‌های خوب، محصول قرار داد.

بهترین جاروبرقی برند ال‌جی

بهترین جاروبرقی برند ال‌جی به شرح زیر می باشد:

مدل VN-3822 ال‌جی را می‌توان به عنوان بهترین جاروبرقی این برند معرفی کرد. این جاروبرقی با وزن 3. 5 کیلوگرم در بازار موجود است. همچنین سیم جمع کن خودکار و کنترل روی دسته را می‌توان از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دستگاه دانست. میزان صدای کم، قدرت موتور 2200 وات، کابل برق 5 متری، از دیگر ویژگی‌های این جاروبرقی است.

بهترین جاروبرقی برند پاناسونیک

بهترین جاروبرقی برند پاناسونیک به شرح زیر می باشد:

ما مدل MC-CJ919 را به عنوان بهترین جاروبرقی برند پاناسونیک معرفی می‌کنیم. توان 2500 وات، کابل 7 متری، گنجایش مخزن 10 لیتری غلتک نرم و … را می‌توان از ویژگی‌های بسیار خوب این محصول دانست. تنها ویژگی بد این محصول وزن حدود 10 کیلوگرمی آن است.

بهترین جاروبرقی برند پارس خزر

بهترین جاروبرقی برند پارس خزر به شرح زیر می باشد:

برند داخلی پارس خزر با وجود قیمت بسیار مناسب در مقایسه با رقبای خارجی خود بسیار بهتر عمل‌کرده است. می‌توان مدل VC-2500 را به عنوان بهترین جاروبرقی این برند معرفی کرد. مخزن 8 لیتری، طول کابل 5 متری، صدای فوق‌العاده کم، توان 2500 وات، کنترل روی لوله و بسیاری از موارد دیگر را می‌توان از ویژگی‌های خوب این محصول دانست.

بهترین جاروبرقی برند فیلیپس

بهترین جاروبرقی برند فیلیپس به شرح زیر می باشد:

مدل FC8924/01 از بهترین‌های این برند است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن می‌توان به توان 2200 وات، صفحه نمایش دیجیتال، سیستم روشن و خاموش خودکار، صدای بسیار کم، دور فرمان و وزن کم آن اشاره کرد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کندی در تهران

نتیجه گیری برای خرید بهترین جاروبرقی در امداد آی پی

نتیجه گیری برای خرید بهترین جاروبرقی در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

به جز برندهای نام‌برده شده برندهای بسیاری هستند که جاروبرقی‌هایی با ویژگی‌های بسیار خوب تولید کرده‌اند؛ اما چیزی که در انتخاب بهترین جاروبرقی حائز اهمیت است، فقط و فقط نیاز شماست؛ بنابراین با توجه به انتظاراتی که از جاروبرقی موردنیاز خود دارید و همچنین بودجه‌ای که برای خرید جاروبرقی کنار گذاشته‌اید، می‌توانید مدل مناسب خود را بیابید. اما چیزی که در بین همه این جاروبرقی‌ها مشترک است احتمال خرابی آن‌‌‌‌‌‌‌‌هاست. برای تعمیرات جاروبرقی باید به جایی مراجعه کنید که مورد اعتماد باشد و عملکرد خوبی نیز داشته باشد. امداد آی.پی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران است. این مجموعه خدمات خود را درب منزل و با گارانتی یک‌ساله ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات امداد آی.پی می‌توانید با شماره تلفن‌های این مرکز تماس بگیرید.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید