نحوه تمیز کردن سرخ کن و مراحل از بین بردن بوی بد روغن سرخ کن در منزل

نحوه تمیز کردن سرخ کن و مراحل از بین بردن بوی بد روغن سرخ کن در منزل

در این مقاله قصد داریم به نحوه تمیز کردن سرخ کن و همچنین مراحل از بین بردن بوی بد روغن در این دستگاه بپردازیم.  با توجه به این که تمیز کردن دستگاه اهمیت بسیار زیادی در طول عمر آن داشته و همچنین روی عملکرد و کیفیت کار دستگاه نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.  از این رو کاربران بایستی با مراحل تمیز کردن دستگاه آشنا شده و در برنامه زمانبندی مشخص اقدام به تمیز کردن دستگاه خود نمایند.  در غیر این صورت احتمالاً به زودی نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات سرخ کن خواهید داشت. همچنین از بین بردن بوی بد روغن در سرخ کن نیز باعث می شود تا کیفیت استفاده از این دستگاه افزایش یابد.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

چرا باید سرخ کن را تمیز کنیم؟

چرا باید سرخ کن را تمیز کنیم؟ در این مقاله قصد داریم به نحوه تمیز کردن سرخ کن و همچنین مراحل از بین بردن بوی بد روغن این دستگاه بپردازیم.  با توجه به این که تمیز کردن دستگاه اهمیت بسیار زیادی در طول عمر آن داشته و همچنین روی عملکرد و کیفیت کار دستگاه نیز تاثیر زیادی خواهد داشت،  از این رو کاربران بایستی با مراحل تمیز کردن دستگاه آشنا شده و در برنامه زمانبندی مشخص اقدام به تمیز کردن دستگاه خود نمایند. در غیر اینصورت احتمالاً به زودی نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات سرخ کن خواهید داشت.

هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن سرخ کن خواهید داشت؟

هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن سرخ کن خواهید داشت؟ این سوال هم یکی از پرسش هایی است که بسیاری از کاربران از آن اطلاع نداشته و به دنبال پیدا کردن روشی مناسب برای تمیز کردن دستگاه خود هستند.  در درجه اول بایستی یادآور شویم که شما بعد از هر بار استفاده بایستی روی بدنه دستگاه خود را تمیز کنید.  تمیز کردن روی بدنه باعث می شود تا کمتر با مشکلات رایج این دستگاه رو به رو شوید.  برای تمیز کردن کلی سرخ کن نیز باید به میزان استفاده از این دستگاه در منزل خود نگاه کنید.  اگر استفاده زیادی از این دستگاه در خانه دارید بهتر از هر چند روز یکبار تمام مراحل لازم برای تمیز کردن سرخ کن را سپری کنید.

مراحل تمیز کردن سرخ کن در منزل به صورت مرحله به مرحله

مراحل تمیز کردن سرخ کن در منزل به شرح زیر می باشد:

1- در قدم اول دستگاه را از برق جدا کنید.

شما هرگز نباید  برای تمیز کردن دستگاه متصل به برق اقدام نمایید.  از این گذشته اگر به تازگی از سرخ کن استفاده کرده اید بعد از جدا کردن آن از برق بایستی چند ساعت به آن استراحت دهید تا کاملا خنک شود.

2-  در قدم دوم تمام قطعات جداشدنی سرخ کن را از آن جدا نمایید.

قطعاتی مانند سینی سرخ کن،  سبد و فیلتر دستگاه را از آن خارج کرده و همه این قطعات را در سینک ظرفشویی پر از آب قرار دهید.  دقت کنید که به دلیل وجود روغن های زیاد حتماً باید از آب داغ استفاده نموده و کمی هم مایع ظرفشویی به آن اضافه نمایید.  همچنین می توانید به جای مایع ظرفشویی از جوش‌شیرین هم استفاده کنید.

3-  روغن سوخته و باقیمانده دستگاه را دور بریزید.

همچنین اگر در داخل سینی سرخ کن شما اضافات روغن باقی مانده است بایستی آنها را دور بریزید.  البته دقت داشته باشید که ریختن روغن ها در سینک ظرفشویی ممکن است مشکلاتی در سینک آشپزخانه شما به وجود آورد از این رو سعی کنید آنها را در یک پلاستیک جداگانه ریخته و به بیرون انتقال دهید.

4-  تمام قطعات را به خوبی دستمال بکشید.

علاوه بر اینکه قطعات جدا شده سرخ کن را درون آب داغ قرار دهید برای تمیز شدن بهتر آنها بایستی با اسفنج یا پارچه آغشته به مایع ظرفشویی تمام بدنه آنها را تمیز کنید.

5-  بدنه دستگاه را  دستمال بکشید.

در قدم بعدی بایستی با استفاده از یک دستمال مرطوب اسفنج تمام بدنه دستگاه خود را نیز تمیز کنید تا باقیمانده روغن و مواد غذایی روی آن از بین برود.  قسمتهای داخلی دستگاه هم که از آن جدا نشدند را نیز باید در این مرحله تمیز نمایید.

6-  المنت دستگاه را نیز تمیز کنید.

المنت های سرخ کن نیز در معرض برخورد با روغن قرار داشته و در صورتی که در حال تمیز کردن دستگاه اصلی بایستی المنت ها را نیز تمیز نمایید.  اگر برای تمیز کردن المنت ها با پارچه مشکل دارید می توانید از فرچه های مخصوص استفاده کنید.

علت سر ریز شدن روغن از سرخ کن

علت سر ریز شدن روغن از سرخ کن به شرح زیر می باشد:

سرریز شدن روغن از دستگاه سرخ کن دو دلیل عمده دارد.

  1. اگر مواد غذایی که در سرخ کن قرار می دهید دارای آب زیادی باشند این احتمال وجود دارد تا در عین استفاده روغن از دستگاه شما  سرریز شود.
  2. همچنین اگر قبل از اینکه مواد غذایی به خوبی سرخ بشوند  نمک زیادی را اضافه کنید ممکن است  شاهد سرریز شدن روغن در دستگاه خود باشید.

نحوه از بین بردن بوی بد روغن در سرخ کن

نحوه از بین بردن بوی بد روغن در سرخ کن به شرح زیر می باشد:

روغن مانده و سرخ شده در دستگاه‌هایی مانند سرخی بوی بسیار بدی در منزل ایجاد می نماید.  در برخی مواقع کاربران باید از اقداماتی برای از بین بردن بوی بد روغن باقی مانده در سرخ کن استفاده نمایند.  این اقدامات به شرح زیر است:

  • در قدم اول پنجره‌ها را باز کنید و همچنین تهویه آشپزخانه را نیز روشن کنید.
  • دربهای تمام اتاق ها را ببندید تا بوی روغن به سایر قسمتهای منزل شما هدایت نشود.
  • از مراحل تمیز کردن سرخ کن برای تمیز کردن آن استفاده کنید.
  • اگر برای از بین بردن بوی بد روغن در منزل عجله دارید می توانید مقدار شکر و یا دارچین و یا حتی کره را در دمای ۲۰۰ درجه درون فر قرار داده و دستگاه را روشن کنید.
  • همچنین می توانید مقدار جوش شیرین و چند دانه قهوه را نیز در فضای باز در منزل خود قرار دهید تا  بوی بد روغن از بین برود.

نکاتی مهم برای تمیز کردن سرخ کن در منزل

نکاتی مهم برای تمیز کردن سرخ کن در منزل به شرح زیر می باشد:

  • دقت داشته باشید که برای تمیز کردن سرخ کن هرگز نباید از سیم ظرفشویی و مواردی از این دست استفاده نمایید.
  • حتماً بعد از شستن و تمیز کردن سرخ کن باعث اجازه دهید تا تمام قطعات خورد شود و قبل از استفاده نیز قطعات باید خورد شده باشند.
  • مراقب باشید تا آب به قسمتهای داخلی و بدنه اصلی دستگاه شما نفوذ نکند.

نتیجه گیری از نحوه تمیز کردن سرخ کن و مراحل از بین بردن بوی بد روغن سرخ کن در منزل در امداد آی پی

نتیجه گیری از نحوه تمیز کردن سرخ کن و مراحل از بین بردن بوی بد روغن سرخ کن در منزل در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

در این مقاله به بررسی روش های تمیز کردن سرخ کن به صورت مرحله به مرحله پرداختی و همچنین به روش های برای از بین بردن بوی بد روغن نیز در منزل اشاره کردیم.  اطلاع از این نکات و استفاده از آن‌ها در منزل باعث می شود تا کاربران این دستگاه بتوانند با کیفیت بیشتری از دستگاه خود استفاده کرده و همچنین طول عمر دستگاه خود را نیز افزایش دهند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات سرخ کن در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید