علت نشت آب از اتو

علت نشت آب از اتو

در این مقاله سعی داریم به صورت کامل و جامع به بررسی علت نشت آب از اتو بپردازیم. اتو یکی از وسیله های پرکاربرد در خانه است. نشت کردن آب از آن می تواند کاملا روی اعصاب کاربر باشد. با شناخت دلایل بروز این ایراد می توانید در منزل آن را عیب یابی کرده و سپس نسبت به تعمیر و رفع عیب آن اقدام کنید. در ادامه علاوه بر بررسی این ایرادات به ترفندهای حل آنها نیز خواهیم پرداخت.

عیب یابی نشتی آب از اتو

در این بخش به بررسی و عیب یابی نشتی آب از اتو به شرح زیر می پردازیم:

 • ریختن آب زیاد در مخزن
 • تنظیم نبودن درجه مناسب
 • شکستگی و آسیب های بدنه
 • تمیز نکردن و عدم جرم گیری
 • باز ماندن دریچه مخزن
 • خرابی و تنظیم نبودن ترموستات

این موارد مهم ترین ایراداتی است که می توانند علت نشت آب از اتو باشند. در ادامه با بررسی این موارد خواهید فهمید که حل بسیاری از آنها بسیار ساده بوده و در خانه شما می توانید نسبت به رفع آنها اقدام نمایید. البته مواردی هم هست که برای رفع آنها نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات اتو و تعمیرکار اتو خواهید داشت.

ریختن آب زیاد در مخزن دلیل نشتی آب از اتو

بررسی ریختن آب زیاد در مخزن دلیل نشتی آب از اتو به شرح زیر می باشد:

یکی از مواردی که باید در هنگام استفاده از اتو به آن دقت داشته باشیم حجم آب مجاز مخزن است. مخزن اتو دارای درجه بندی است و میزان حداکثر آب در آن مشخص شده است. اگر مقدار آب از این حد بیشتر شود می تواند باعث بروز نشت آب از آن شده و در هنگام اتو زدن دردسرهایی برای ما به دنبال داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که بعد از اتمام مراحل او کشی آب مخزن را خالی کرده و اتو را پر آب باقی نگذارید.

تنظیم نبودن درجه مناسب علت نشت آب از اتو

بررسی تنظیم نبودن درجه مناسب علت نشت آب از اتو به شرح زیر می باشد:

در تنظیم درجه حرارت اتو برای اتو کشی دو نکته مهم حائز اهمیت است. هم بالا بودن و هم پایین بودن دما می توانند علت نشت آب از اتو باشند. از این رو باید در هنگام تنظیم درجه اتو بر حسب نوع لباس ها ئ جنس پارچه های آنها اقدام نمایید. اگر درجه حرارتی پایینی هم در نظر بگیرید، سیستم بخار دستگاه باعث چکه کردن آب روی لباس ها خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل یا دما را تنظیم کنید و یا سیستم بخار دستگاه را خاموش نمایید.

به صورت کلی بیشتر ایرادات مربوط به چکه کردن آب در اتو به نوع استفاده از این دستگاه باز می گردد. اگر به خوبی به راهنمای اتو خود احاطه داشته باشید می توانید بدون چنین دردسرهایی از آن استفاده کنید.

شکستگی و آسیب های بدنه از عوامل نشتی آب از اتو

بررسی شکستگی و آسیب های بدنه از عوامل نشتی آب از اتو به شرح زیر است:

شکستن بدنه اتو، ترک برداشتن و اسیب های این چنینی نیز در اثر افتادن اتو روی زمین می تواند از مواردی باشند که باعث نشت آب از اتو می شوند. این نشتی آب کاملا طبیعی است. برای حل این مشکل تنها راه چاره رفع اساسی مشکلات است و حتما باید برای آن از خدمات نمایندگی تعمیرات اتو کمک بگرید.

تمیز نکردن و عدم جرم گیری از دلایل چکه کردن آب از اتو

بررسی تمیز نکردن و عدم جرم گیری از دلایل چکه کردن آب از اتو به قرار زیر می باشد:

یکی دیگر از ایراداتی که می تواند باعث چکه کردن آب از اتو شود، تمیز نکردن آن استوا تویی که پر از جرم باشد، به خوبی عمل نکرده و همچنین طول عمر آن نیز کم می شود. برای اینکه دوباره آن را به شرایط ایده آل خود برگردانید باید با استفاده از روش های مناسب نسبت به جرم گیری دستگاه اقدام کنید. به طور متوسط هر ماه یک بار باید این روند را انجام دهید.

برای جرم گیری اتو می توانید از محلول آب و سرکه سفید استفاده کنید. مقداری مساوی از آب و سرکه سفید را با هم مخلوط کرده و آن را در مخزن اتو بریزید. سپس اتو را روشن کرده و بد از اتمام محلول کف اتو را نیز با پارچه تمیز نمایید.

باز ماندن دریچه مخزن از عوامل نشتی آب از اتو

بررسی باز ماندن دریچه مخزن از عوامل نشتی آب از اتو به شرح زیر می باشد:

بعد از اینکه مخزن اتو را پر کردید دقت کنید که دریچه آن باز نمانده باشد. در صورتی که دریچه باز مانده باشد ممکن است باعث ریزش آب و چکه کردن آن به روی لباس ها در حین کار شود.

خرابی و تنظیم نبودن ترموستات از عوامل نشتی آب از اتو

بررسی خرابی و تنظیم نبودن ترموستات از عوامل نشتی آب از اتو به شرح زیر می باشد:

این ایراد همان موردی است که در تنظیم نبودن دمای اتو آن را بررسی کردیم. اگر دما را به درستی تنظیم کرده باشید اما ترموستات به خوبی تنظیم نشده باشد، باز هم دما به نقطه مناسب نرسیده و ایراد چکه کردن آب از اتو را شاهد خواهیم بود.

نتیجه گیری از علت نشت آب از اتو در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت نشت آب از اتو در امداد آی پی به شرح زیر است:

مواردی که می توانند این ایراد را در اتو ایجاد نمایند را بررسی کردیم. مواردی مانند:

 • ریختن آب زیاد در مخزن
 • تنظیم نبودن درجه مناسب
 • شکستگی و آسیب های بدنه
 • تمیز نکردن و عدم جرم گیری
 • باز ماندن دریچه مخزن
 • خرابی و تنظیم نبودن ترموستات

مورد بررسی قرار گرفتند و روش های حل آنها را نیز مرور کردیم. برای رفع عیب اتو همچنین می توانید از دفتر نمایندگی تعمیرات اتو در امداد آی پی کمک بگیرید.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات اتو در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید