علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت

علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت

علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت می تواند به موارد مختلفی مربوط باشد. در این مقاله سعی داریم مهم ترین این موارد را با هم بررسی کرده و ترفندهای برطرف کردن آنها را نیز مرور کنیم. یکی از دلایل بروز این اتفاق عدم آگاهی کاربران از نحوه استفاده از این دستگاه است که با بررسی موارد مندرج در این مقاله می توانید با آگاهی بیشتری نسبت به این موضوع از چرخ گوشت خود استفاده کنید.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

چرا چرخ گوشت خاموش می شود؟

در این بخش به بررسی پاسخ های سوال چرا چرخ گوشت خاموش می شود؟، به شرح زیر می پردازیم:

چرخ گوشت از جمله دستگاه هایی است که هم پند کاره بوده و برای موارد مختلفی استفاده می شود و هم استفاده زیادی در منزل از آن می شود. کسانی که دائما با این وسیله کار می کنند بایستی با راهنمای استفاده از چرخ گوشت نیز آشنا باشند. عدم آشنایی با این راهنما می تواند باعث بروز ایراداتی مانند خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار شود. البته در برخی موارد هم این عیب به دلایل اجتناب ناپذیری اتفاق می افتد. در ادامه دلایل بروز این عیب را به شر زیر بررسی خواهیم نمود:

  • داغ شدن دستگاه
  • قطع شدن برق منزل
  • خرابی پریز برق
  • خراب شدن سیم دو شاخه برق
  • وارد شدن فشار به موتور
  • خراب شدن موتور

هر کدام از این دلایل ممکن است به صورت جداگانه علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت باشد. از این رو باید به تک تم آنها دقت نمایید. در ادامه ترفندهای حل آنها را نیز مرور می کنیم.

داغ شدن دستگاه علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت

در این بخش به بررسی داغ شدن دستگاه علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت به شرح زیر می پردازیم:

یکی از رایج ترین دلایل خاموشی ناگهانی دستگاه های برقی مانند چرخ گوشت، داغ کردن دستگاه به دلیل استفاده زیاد پیاپی و یا استفاده نادرست از آن می باشد. هر چیزی را نباید در چرخ گوشت خرد کنید و از این دستگاه نیز به صورت ممتد برای بازه زمانی طولانی استفاده نکنید. در این صورت ممکن است دستگاه داغ کرده و خاموش شود. اگر دستگاه به دلیل داغ کردن خاموش شد می توانید چند ساعت به آن فرصت بدهید تا خنک شود و سپس دوباره از آن استفاده کنید. به محض داغ شدن و خاموش شدن چرخ گوشت نیز آن را از برق جدا نمایید.

قطع شدن برق منزل از دلایل خاموشی ناگهانی چرخ گوشت

بررسی قطع شدن برق منزل از دلایل خاموشی ناگهانی چرخ گوشت به شرح زیر است:

نبود برق و قطع شدن آن نیز عاملی مسلم در خاموشی ناگهانی چرخ گوشت است. اگر در حین کار با دستگاه برق منزل قطع شود دستگاه نیز خاموش خواهد شد. از این رو در اولین اقدام باید برق منزل را چک کنید تا قطع نشده و یا فیوز نپریده باشد.

خرابی پریز برق از موانع روشن ماندن چرخ گوشت

بررسی خرابی پریز برق از موانع روشن ماندن چرخ گوشت به شرح زیر است:

ممکن است برق منزل وصل باشد اما خرابی پریز برق باعث نرسیدن برق به دستگاه شده و باعث خاموشی ناگهانی آن شود. از اینرو در این ملاقه باید به این موضوع نیز رسیدگی کنید. البته اگر از دستگاه هایی مانند سه راهی برای انتقال برق استفاده می کنید این دستگاه ها را نیز با بررسی نمایید. برای چک کردن پریز برق می توانید از یک فاز متر استفاده کنید و با در صورت نبود فازمتر نیز یک دستگاه برقی دیگر را به آن وصل کنید. از همین ترفند می توانید برای چک کردن سه راهی برق خود نیز استفاده نمایید.

خراب شدن سیم دو شاخه برق از دلایل خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت

بررسی خراب شدن سیم دو شاخه برق از دلایل خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت به شرح زیر است:

همچنین خراب شدن و یا کنده شدن سیم دو شاخه نیز می تواند علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت باشد. در چنین مواقعی ممکن است سیم دو شاخه چرخ گوشت خراب شده  و یا اتصالی پیدا کرده باشد. تنها راهکار منطقی نیز تعویض این سیم است. البته برای این کار یناز به خدمات نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در تهران خواهید داشت تا این قطعه را برای شما تامین و تعویض کند.

وارد شدن فشار به موتور از دلایل خاموشی چرخ گوشت

بررسی وارد شدن فشار به موتور از دلایل خاموشی چرخ گوشت به شرح زیر است:

در صورتی که به موتور دستگاه خیلی فشار بیاورید، مانند زمان هایی که تکه های استخوان گوشت را برای چرخ کردن در آن قرار دهید، ممکن است موتور به دلیل عدم توانایی انجام فرایند چرخ کردن خاموش شود. در این مواقع اصطلاحا منی گویند به موتور فشار زیادی وارد شده است.

خراب شدن موتور از دلایل خاموش شدن چرخ گوشت

بررسی خراب شدن موتور از دلایل خاموش شدن چرخ گوشت به شرح زیر می باشد:

همچنین ممکن است موتور چرخ گوشت ایراد پیدا کرده باشد. در این صورت نیز دستگاه بلافاصله خاموش خواهد شد. برای رفع این عیب ممکن است نیاز به تعویض موتور داشته باشید. برای این کار با نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید.

نتیجه گیری از علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت خاموش شدن ناگهانی چرخ گوشت در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی موارد مختلف مربوط به خاموشی ناگهانی چرخ گوشت پرداختیم. در صورت بروز هر یک از این ایرادها ممکن است نیاز به استفاده از خدمات تعمیرات چرخ گوشت در محل در امداد آی پی پیدا کنید. برای این منظور با ما تماس گرفته و خیال خود را از بابت تعمیرات چرخ گوشت خود راحت نمایید.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید