علت خاموش شدن جارو شارژی

علت خاموش شدن جارو شارژی

در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از ایرادات مربوط به جارو شارژی را با هم بررسی کنیم.  کاربران جارو شارژی گاها با این مشکل روبرو می‌ شوند که دستگاه در حین کار خاموش می شود. علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار به موارد و مسائل مختلفی برمی‌گردد.  اما کاربران باید بدانند که بسیاری از این عوامل به راحتی و با چند ترفند ساده قابل رفع خواهند بود.  از این رو در این مقاله از  تجربیات تعمیرکار با تجربه جارو شارژی  استفاده کردیم تا روش های برطرف کردن این مشکل را در این دستگاه برای شما فراهم آوریم.

در ادامه با ما در امداد آی پی همراه بمانید.

دلایل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی در حین کار از زبان تعمیرکار نمایندگی

بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی در حین کار از زبان تعمیرکار نمایندگی منجر به استخراج موارد زیر شده است:

  • تمام شدن شارژ باتری علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار
  • خراب شدن برد الکتریکی از دلایل خاموشی ناگهانی جارو شارژی
  • پر بودن محفظه دستگاه علت خاموش شدن جارو شارژی
  • کثیف بودن زیاد فیلتر از دلایل خاموشی جارو شارژی

همان طور که مشاهده می کنید ایراداتی که می تواند دلیلی بر خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی باشند، خیلی پیچیده نبوده و کاربران می توانند در منزل اقدام به رفع این ایرادات کنند. البته عجله کردن و بدون عیب یابی درست، باز کردن جارو شارژی می ‌تواند آسیب ‌های این دستگاه را چندین برابر کند.  از این رو قبل از هر کاری ابتدا باید نسبت به عیب ‌یابی دستگاه خود اقدام نموده و سپس در صورت ممکن آن را رفع کنید.

تمام شدن شارژ باتری علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار

بررسی تمام شدن شارژ باتری علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار به شرح زیر است:

یکی از ایرادات معمولی که می‌توان از آن به عنوان دلیلی برای خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی در حین کار نام برد،  تمام شدن شارژ باتری دستگاه است.  البته تمام شدن شارژ باتری همیشه به دلیل افت شارژ نبوده و گاه ممکن است به دلیل کاهش کیفیت باتری و از بین رفتن کیفیت اصلی آن،  باتری در حین کار خاموش شود.  باتری که  کیفیت خود را از دست داده باشد ممکن است شارژ نشده و  امکان استفاده از آب نیز وجود نداشته باشد.  از این رو در صورتی که جارو‌شارژی شما در حین کار خاموش شد،  در درجه اول بررسی کنید که  باتری دستگاه شارژ کافی داشته باشد.

اگر شارژ باتری به اتمام رسیده بود آن را به شارژر وصل کنید. البته اگر ایراد  باتری دستگاه  مهمتر و فنی تر بود احتمالاً بایستی به دنبال تعویض این طرح در دستگاه خود باشید. به دلیل اینکه معمولا امکان تعمیر باتری وجود ندارد،  در این مواقع چاره‌ای جز تعویض آن نخواهید داشت.  البته استفاده از باتری فابریک و باکیفیت چالش دیگری است که حتماً کاربران باید دقت کافی در این قدم به آن داشته باشند.

خراب شدن برد الکتریکی از دلایل خاموشی ناگهانی جارو شارژی

بررسی خراب شدن برد الکتریکی از دلایل خاموشی ناگهانی جارو شارژی به شرح زیر است:

برد الکتریکی یکی از قطعات بسیار مهم و حیاتی در دستگاههای برقی مانند جارو شارژی است.  در صورتی که برد الکتریکی دستگاه شما خراب شده و یا اتصالات داخلی آن دستخوش پوسیدگی و خرابی هایی از این دست شده باشد،  ممکن است در حین کار باعث از بین رفتن اتصالات شده و دستگاه کاملا خاموش شود.  البته بررسی ایرادات مربوط به برد الکترونیکی دستگاه کاملاً تخصصی بوده و نیاز به تجربه بالایی در امر تعمیر جارو شارژی خواهد داشت.  در صورتی که تجربه لازم در این زمینه را نداشته باشید ممکن است باعث بروز آسیب های جدی تر و بیشتری در دستگاه خود شوید.  برای برطرف کردن ایرادات برد الکتریکی می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات جارو شارژی استفاده کنید.

پر بودن محفظه دستگاه علت خاموش شدن جارو شارژی

بررسی پر بودن محفظه دستگاه علت خاموش شدن جارو شارژی به شرح زیر است:

اگر مخزن دستگاه شما کاملا پر شده باشد و شما به هشدارهای دستگاه توجه نداشته باشیم،  ممکن است شاهد خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی باشید.  در این مواقع به دلیل فشار زیادی که به موتور دستگاه وارد می شود،  دستگاه خود به خود خاموش خواهد شد.  برای برطرف کردن چاره‌ای جز خالی کردن محفظه آشغالگیر دستگاه نخواهید داشت.  اگر راهنمای استفاده از دستگاه جارو شارژی در دسترس شما قرار دارد می توانید از این راهنما برای خالی کردن مخزن دستگاه استفاده کنید.

کثیف بودن زیاد فیلتر از دلایل خاموشی جارو شارژی

بررسی کثیف بودن زیاد فیلتر از دلایل خاموشی جارو شارژی به شرح زیر است:

آخرین ایرادی که در بررسی علت خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی در حین کار به آن می پردازیم،  کثیف بودن بیش از حد فیلتر دستگاه است.  فیلتر قطعه ای برای محافظت از ورود  گرد و غبار و ذرات ریز معلق در هوا به قسمتهای داخلی دستگاه است.  اگر فیلتر به دلایل مختلفی خیلی کثیف شده باشد و شما در زمان های مشخص شده اقدام به تمیز کردن و یا  تعویض آن ننموده باشید،  احتمالاً ممکن است در حین کار دستگاه شما خاموش شود.  برای رفع ایراد بایستی فیلتر را از دستگاه خارج کرده و آن را تمیز کرده و سپس دوباره در جای خود قرار دهید.  اگر فیلتر دستگاه شما قابلیت شستشو دارد می توانید برای اطمینان بیشتر آن را بشویید.  البته در برخی از مواقع نیز امکان شستن و تمیز کردن فیلتر وجود نداشته و چاره‌ای جز تعویض این قطعه نخواهید داشت.

نتیجه گیری از علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار در هوم خانه

نتیجه گیری از علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار در هوم خانه به شرح زیر است:

به بررسی تمام ایراداتی که ممکن است باعث خاموشی ناگهانی جارو‌ شارژی شوند پرداختیم.  هم چنین روش‌های رفع ایرادات حاصل را نیز با هم مرور کردیم.  کاربران می‌ توانند در صورت بروز این مشکل با استفاده از ترفند های بیان شده نسبت به رفع عیب دستگاه خود بپردازند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات جارو شارژی در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید