کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس SIEMENS

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس
کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس

احتمالاً تابحال ماشین لباسشویی زیمنس شما اروری داده است و شما معنی و مفهوم آن ارور را متوجه نشده اید. در این مطلب قصد داریم علت و نحوه رفع ارور ماشین لباسشویی زیمنس یا همان کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس را ابتدا در جدول به صورت خلاصه و سپس به صورت کامل برای شما شرح دهیم. همچنین سعی کرده ایم قطعه خراب در هر ارور را نیز معرفی کنیم.

شما پس از مطالعه این مطلب تا حد زیادی قادر خواهید بود بدون نیاز به تعمیرکار مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی خود را حل کنید.

 

چنانچه پس از مطالعه ارورها موفق به تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس خود نشدید با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات زیمنس تماس بگیرید تا تعمیرکار متخصص به محل شما اعزام شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس

کد خطامعنی کد خطا
Fault Code 1باز بودن در ماشین لباسشویی بعد از استارت برنامه
Fault Code 2پر نشدن آب
Fault Code 3زمان داغ شدن بیشتر از ۱۰۵ دقیقه
Fault Code 4تخلیه کردن بیشتر از ۶ دقیقه شده است
Fault Code 5تشخیص مشکل در مدار موتور
Fault Code 6داغ شدن ناخواسته
Fault Code 7باز بودن یا اتصال‌کوتاه مدار ترمیستور NTC

توضیحات کلی ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس 

اگر ارور مورد نظر شما در جدول بالا موجود نبود یا نیاز به توضیحات بیشتر داشتید شرح کلی و مفصل برخی ارور ها را مطالعه کنید.

ارور و کد خطای Fault Code 1  

علت بروز ارور: باز بودن در ماشین لباسشویی بعد از استارت برنامه

بررسی و تعمیر: این مشکل ممکن است برای ۶۰ ثانیه نمایش داده نشود یا اینکه وقتی بخواهید برنامه را استارت کنید اما می‌توانید در ماشین لباسشویی را ببندید و برنامه را از اول استارت کنید.

ارور و کد خطای Fault Code 2  

علت بروز ارور: پر نشدن آب

بررسی و تعمیر: این خطا بعد از ۱۰ دقیقه مشخص می‌شود. معمولاً نشانه‌ی این است که در آب ورودی ایرادی وجود دارد. شیر برقی، آب ورودی فیلترها را چک کنید.

ارور و کد خطای Fault Code 3 

علت بروز ارور: زمان داغ شدن بیشتر از ۱۰۵ دقیقه

بررسی و تعمیر: این خطا مشخص می‌کند که ایرادی در المنت حرارتی یا مثلا مدار آن وجود دارد و ماشین لباسشویی به دمای خواسته شده نمی‌رسد.

ارور و کد خطای Fault Code 4  

علت بروز ارور: تخلیه کردن بیشتر از ۶ دقیقه شده است

بررسی و تعمیر: این مشکل بیشتر به‌علت بسته شدن فیلتر یا گیر کردن پمپ تخلیه پیش می‌اید. یا ممکن است حسگر فشار توسط کف زیاد از حد بسته شده باشد که به علت استفاده از مواد شوینده‌ی با کیفیت ضعیف است.

ارور و کد خطای Fault Code 5  

علت بروز ارور:تشخیص مشکل در مدار موتور

بررسی و تعمیر:  بیشتر این مشکل به علت زغال‌های موتور یا خراب بودن موتور است. عدم توانایی در خواندن سرعت موتور توسط سرعت‌سنج، ترایاک، اتصال کوتاه برد موتور یا ایراد رله در برد اصلی هم می‌توانند باعث برورز این مشکل شوند. ماشین لباسشویی برای چند بار سعی در به راه افتادن موتور می‌کند و اگر نتوانست مشکل را نمایش می‌دهد.

ارور و کد خطای Fault Code 6  

علت بروز ارور: داغ شدن ناخواسته

بررسی و تعمیر: این مشکلی غیر عادی است که به ندرت رخ می‌دهد و نشان می‌دهد که ماشین لباسشویی در مرحله‌ای که نباید گرم می‌کند.

ارور و کد خطای Fault Code 7  

علت بروز ارور: باز بودن یا اتصال‌کوتاه مدار ترمیستور NTC

بررسی و تعمیر: مشکل در NTC یا دسته‌سیم‌ها است. ماشین لباسشویی برنامه را تمام خواهد کرد ولی بدون خشک کردن.

 

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماشین لباسشویی زیمنس، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماشین لباسشویی زیمنس به محل شما می‌باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code