دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی یخچال گرنیه

راهنمای فارسی یخچال گرنیه

راهنمای فارسی یخچال گرنیه : در این نوشتار در باب راهنمای فارسی یخچال گرنیه برای‌تان خواهیم گفت. سعی بر این است که در ادامه نکاتی مفید برای ایمنی یخچال گرنیه گفته شود و پس از آن به نکاتی جهت استفاده‌ی بهتر از یخچال‌های گرنیه پرداخته شود. در این بین، مروری هم بر اصولی که هنگام نصب یخچال در محل مناسب بایستی مورد توجه قرار گیرند خواهیم داشت. پیش از پرداختن به این امور در قالب راهنمای فارسی یخچال گرنیه ذکر این نکته لازم است که امداد آی.پی نمایندگی تعمیرات گرنیه و البته نمایندگی تعمیرات یخچال گرنیه است. چنان‌چه (در هر زمان) هر یک از لوازم خانگی گرنیه شما دچار هر گونه مشکل و ایراد شدند می‌توانید با ما در امداد آی.پی تماس بگیرید. در کم‌تر از یک ساعت پس از تماس شما متخصص جهت تعمیر وسیله‌تان در محل شما حضور خواهد یافت.

توجه : شما عزیزان میتوانید برای تماس با نمایندگی تعمیرات گرنیه ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی گرنیه ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی گرنیه و یا نمایندگی تعمیرات یخچال گرنیه کلیک کرده و از خدمات امداد آی.پی استفاده نمایید.

ایمنی در دفترچه راهنمای یخچال گرنیه

ابتدا بهتر است در مورد موارد ایمنی یخچال صحبت کنیم. منظور از ایمنی کارهایی است که که انجام یا عدم انجام آن‌ها ممکن است برای یخچال و یا کودکان‌تان مضر باشد.
۱- در وهله‌ی‌ اول، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که یخچال را پس از آوردن به منزل از لحاظ سلامت مورد بررسی قرار دهید. در حین حمل، ممکن است یخچال دچار مشکل شده باشد. بهتر است که همان ابتدای کار کلیت یخچال را چه از لحاظ بدنه و چه از لحاظ موتور بررسی کنید تا مبادا در حین حمل دچار مشکل شده باشد و شما مجبور به استفاده از یک یخچال آسیب‌دیده شوید.
۲- موادی که با آن‌ها یخچال گرنیه را بسته بندی می‌کنند، ممکن است موجب دچار شدن کودکان‌تان به مسمومیت و خفگی شوند. بنابراین تا می‌توانید مانع از آن شوید که کودکان‌تان با این مواد تماس پیدا کنند.
۳- نمی‌دانم چرا ولی برخی از مصرف کنندگان یخچال گرنیه، منافذ تهویه را می‌پوشانند. این کار کاملاً به ضرر یخچال است. حتماً از انجام این کار اجتناب کنید.
۴- هر یخچالی پس از مدتی نیاز به تمیز کردن پیدا می‌کند. طبیعتاً یخچال‌های گرنیه نیز پس از مدتی استفاده بایستی تمیز شوند و البته تعداد دفعات تمیز کردن یک یخچال به میزان حساسیت مصرف کننده نسبت به تمیزی و کثیفی نیز بستگی دارد. به هر حال، آن چیزی که در ارتباط با ایمنی یخچال گرنیه مهم است تعداد دفعات تمیز کردن نیست، بلکه این است که به هنگام تمیز کردن، یخچال روشن نباشد. حتماً باید هنگام تمیز کردن یخچال را خاموش کنید و همچنین سیم آن را از پریز برق بکشید.
۵- برای کشیدن سیم از پریز برق، نباید دست از کابل بگیرید بلکه نیرو را به دوشاخه وارد کنید. با گرفتن دست از کابل، پس از چند بار، کابل دچار آسیب خواهد شد.

نصب در راهنمای یخچال گرنیه 

در راهنمای فارسی یخچال گرنیه پیش از آن که به نکاتی جهت استفاده‌ی بهتر از یخچال گرنیه بپردازیم لازم می‌دانیم که مروری بر نکات مهم در ارتباط با نصب یخچال گرنیه داشته باشیم. نکاتی از قبیل موارد زیر:
۱- یخچال گرنیه باید تا جای امکان از اجاق گاز فاصله داشته باشد. اما اگر طراحی آشپزخانه به نحوی است که امکان فاصله‌ی زیاد اجاق گاز و یخچال گرنیه فراهم نیست، لااقل باید فاصله‌ی حداقل ۳ سانتی متری یخچال و شعله گاز برقی و ۳۰ سانتی متری یخچال و شعله سوخت فسیلی حفظ شود. باز هم اگر این امر فراهم نیست، حتماً و حتماً باید از عایق حرارتی میان گاز و یخچال استفاده شود.
۲- اگر مجبور به استفاده از یخچال در زیر کابینت هستید، بایستی اطمینان حاصل کنید که یخچال لااقل از کابینت ۱۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
۳- سعی کنید برای نصب یخچال به تراز بودن توجه کنید. به هیچ وجه یخچال را در حال لق‌لق، و یا در زمین ناصاف نصب نکنید. این امر نه تنها در مصرف انرژی یخچال بلکه در صدای یخچال نیز تأثیر منفی دارد.
۴- سعی کنید برای متصل کردن یخچال به برق از سه راهی استفاده نکنید بلکه مستقیماً یخچال را به پریز برق شهری متصل کنید. ضمناً بهتر است این پریز از نوع اتصال به زمین یا ارت باشد.
۵- یخچال باید در محلی نصب شود که نور خورشید به طور مستقیم بر آن نتابد، در غیر این صورت مصرف انرژی به شدت افزایش خواهد یافت.
۶- ضمناً فاصله پشت یخچال تا دیوار نیز نباید کم تر از ۱۰ سانتی متر باشد.

راهنمای استفاده از یخچال گرنیه 

نوبت به ذکر نکاتی جهت استفاده‌ی بهتر از یخچال گرنیه رسیده است. برخی از این موارد عبارت اند از:
۱- به هیچ وجه نه خودتان و نه کودکان‌تان نباید درب یخچال و یا یخچال فریزر گرنیه را برای مدت طولانی باز نگاه دارید. افزون بر این، بایستی از باز و بسته کردن مکرر درب یخچال در طی روز نیز خودداری کنید.
۲- برای نگهداری مواد غذایی و یا یخ در فریزر، تحت هیچ شرایطی از ظروف شیشه‌ای استفاده نکنید. این ظروف عمدتاً توانایی تحمل محیط سرد فریزر را ندارد و احتمال شکستگی‌شان در چنین موقعیتی زیاد است.
۳- نباید مواد غذایی گرم و خصوصاً رو باز را درون یخچال بگذارید، چه رسد مواد غذایی داغ!
۴- در صورتی که قالب یخ به کف فریزر چسبید، بهترین کار این است که از قاشق برای جدا کردن آن استفاده کنید و نه اجسام نوک تیز مانند چاقو و پیچ گوشی.
۵- میوه‌ها، سبزیجات و بطری‌ها را در مکان‌های مخصوصی که طراحان کمپانی گرنیه در یخچال‌های خود قرار داده‌اند قرار دهید.
۶- هیچ وقت بیش از ظرفیت یخچال گرنیه، مواد غذایی در آن قرار ندهید.
۷- اگر یخچال گرنیه‌تان بو گرفت، برای رفع بو مقداری ذغال را کوبیده و در پلاستیک بریزید و سپس پلاستیک را بر روی طبقه‌ی بالاییِ یخچال قرار دهید. بهتر است این پلاستیک پر از ذغال را هر چند روز یک بار در محیط باز قرار دهید.
۸- در صورتی که یک ماده‌ی غذایی خاص موجب بو گرفتن یخچال شد، ابتدا آن ماده را بیرون آورده و سپس یا از طریق روش قبلی، یعنی روش ذغال، و یا از طریق مخلوط جوش شیرین و آب اقدام به رفع بو کنید.
۹- بهتر است سالی یک بار از یک متخصص بخواهید که یخچال شما را سرویس کند.
امداد آی.پی با دارا بودن متخصصینی زبده در زمینه‌ی یخچال‌های گرنیه صرفاً با یک تماس متخصص یخچال گرنیه را راهی منزل شما خواهد کرد.