علت روشن نشدن چایساز

علت روشن نشدن چایساز

بررسی علت روشن نشدن چایساز نشان می دهد که این ایراد ممکن است به دلایل مختلفی در این دستگاه رخ دهد که عمده دلایل به دلیل نرسیدن برق به قطعات اصلی آن می باشد. در ادامه سعی کرده این تمام این دلایل را بررسی نموده و در نهایت راه کارهایی برای حل آنها نیز پیشنهاد کنیم.

در ادامه با امداد آی پی همراه باشید.

چرا چای ساز روشن نمی شود؟

در بخش اول مقاله به بررسی پاسخ های سوال چرا چای ساز روشن نمی شود؟، به شرح زیر می پردازیم:

اگر چای ساز شما نیز روشن نمی شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید نگران نباشید. به جز در یک مورد خاص این ایراد را می توان به سادگی در چای ساز برطرف کرد. عمده ترین دلایلی که باعث بروز این مشکل می شوند و در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود به قرار زیر هستند:

  • نرسیدن برق به دستگاه به دلایلی مانند قطع بودن برق منزل، پریدن فیوز برق خانه، خراب بودن پریز و …
  • خرابی سیم دو شاخه خود دستگاه
  • خراب بدون دکمه پاور دستگاه
  • خراب بودن برد الکتریکی ناشی از عوامل مختلف

در ادامه به بررسی تک تک این عوامل بهترین راه حل ها را نیز برای برطرف کردن آنها از زبان تعمیرکار نمایندگی ارائه خواهیم نمود تا از این طریق بدون نیاز به استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات چای ساز آن را در منزل تعمیر و ایرادات آن ار برطرف نمایید.

قطع بودن برق منزل از دلایل روشن نشدن چای ساز

قطع بودن برق منزل از دلایل روشن نشدن چای ساز بوده و در این بخش به بررسی این موضوع به شرح زیر می پردازیم:

مسلما قطع بودن برق منزل مانع از روشن شدن هر وسیله برقی موجود در خانه خواهد بود. از این رو در قدم اول باید چک کنید که منزل شما همچنان برق داشته باشد. ممکن است برق منزل به دلایل زیادی قطع شده باشد که شما از آن خبر ندارید. پس سایر وسایل برقی موجود در منزل را مشاهده کنید و در صورتی که مشکل از قطع بودن برق منزل نبود به گام بعدی بروید.

سایر ایرادات برقی عوامل روشن نشدن چایساز

سایر ایرادات برقی عوامل روشن نشدن چایساز به شرح زیر هستند:

ممکن است برق منزل شما به دلیل پریدن فیوز قطع شده باشد. امروزه هر بخش از خانه های امروزی دارای فیوز جداگانه ای هم هستند و از این رو اگر در آشپزخانه در حال استفاده از چای ساز هستید ممکن است برق سالن وصل باشد. از این رو برق خود آشپزخانه را بررسی کنید تا مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

حتی این احتمال نیز وجود دارد که پریزی که از آن برای روشن کردن چای ساز استفاده می کنید نیز دچار مشکلی شده باشد. از این رو این پریز را نیز با سایر وسایل برقی تست کنید و یا از پریز دیگری برای روشن کردن چای ساز کمک بگرید.

خرابی سه راهی برقی که از آن استفاده می کنید نیز می تواند علت روشن نشدن چایساز باشد. پس این سه راهی را نیز چک کنید تا ایراد از آن نباشد.

با بررسی تمام موارد بالا و نبود مشکل در آنها می توانید قدم به مرحله بعدی بگذارید.

ایراد در سیم دو شاخه علت روشن نشدن چایساز

بررسی ایراد در سیم دو شاخه علت روشن نشدن چایساز نیز به شرح زیر است:

قدم بعدی در بررسی دلایل روشن نشدن چایساز به بررسی ایرادات مربوط به سیم دو شاخه دستگاه بر می گردد. سیم نیز می تواند به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن طول عمر آن و یا شل شدن محل اتصال سیم به چای ساز با ایراد مواجه شده و برق لازم برای روشن کردن دستگاه را به آن انتقال ندهد. در این مواقع نیز با مشکل روشن نشدن این دستگاه روبرو خواهید شد که می توانید با تعویض سیم دو شاخه آن را بر طرف نمایید.

ایراد دکمه پاور دستگاه از موارد موثر بر روشن نشدن چای ساز

در این بخش به بررسی ایراد دکمه پاور دستگاه از موارد موثر بر روشن نشدن چای ساز به قرار زیر می پردازیم:

شاید خراب شدن دکمه پاور به هر دلیلی یک ایراد مجزا برای روشن نشدن چای ساز باشد اما در واقع این مشکل نیز مانع از رسیدن برق به قطعات اصلی دستگاه شما می شود. تعمیر دکمه پاور دستگاه شامل دو بخش است. در وهله اول باید بررسی کنید که خود دکمه ایراد دارد یا مدارهای داخلی آن مشکل پیدا کرده اند. در صورت خرابی و یا شکستن دکمه باید آن را تعویض نمایید. در صورتی که مدارهای داخلی آن ایراد پیدا کرده باشند، بایستی برای تعویض این مدارها از تعمیرکار چای ساز کمک بگیرید.

خرابی برد الکتریکی از عوامل روشن نشدن چای ساز

در این بخش به بررسی خرابی برد الکتریکی از عوامل روشن نشدن چای ساز به شرح زیر می پردازیم:

آخرین و حساس ترین ایرادی که ممکن است باعث عدم روشن شدن چای ساز باشد، مربوط به خرابی برد الکتریکی دستگاه است. این برد اصلی ترین قطعه در این دستگاه بوده و خرابی آن به صورت کلی دستگاه را از کار خواهد انداخت. برای رفع آن نیز تنها را باز کردن کامل چای ساز و بررسی برد است. در صورتی که ایراد جزئی باشد می توان برد را تعمیر نمود. در غیر این صورت بایستی نسبت به تعویض برد با استفاده از قطعات فابریک چای ساز اقدام نمایید.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن چایساز در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت روشن نشدن چایساز در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

در این مقاله به بررسی همه ایراداتی که می توانند باعث روشن نشدن چای ساز شوند پرداختیم. سه ایراد برقی قطع برق منزل، خرابی فیوز و مشکل سیم دو شاخه دستگاه مانع از رسیدن برق به آن می شدند. خرابی دکمه پاور نیز ایراد دیگری بود که این مشکل را به وجود می آورد و در انتها نیز به بررسی ایراد برد الکتریکی پرداختیم . همچنین ترفندهای لازم برای تعمیر هریک را نیز مرور کردیم.

کاربرانی که تجربه لازم برای تعمیر برد دستگاه خود را ندارند بهتر است این خدمات را به نمایندگی تعمیرات چای ساز در امداد آی پی بسپارند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات چایساز در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید