علت بخار نکردن اتو پرس

علت بخار نکردن اتو پرس

در این مقاله به بررسی علت بخار نکردن اتو پرس می پردازیم. عوامل مختلفی ممکن است بر این موضوع تاثیر گذار باشند. در ادامه با استفاده از توصیه های تعمیرکار اتو پرس نیز سعی کرده ایم تا ترفندهای گذر از این ایرادات را نیز برای کاربران بازگو کنیم.

در ادامه با امداد آی پی همراه باشید.

چرا اتو پرس بخار نمی کند؟

در این بخش به بررسی پاسخ های سوال چرا اتو پرس بخار نمی کند؟، می پردازیم. مواردی که می توانند مانع از بخار کردن این دستگاه شوند، به شرح زیر هستند:

  • پایین بودن درجه حرارت
  • عدم اتصال درست مخزن
  • پر شدن ظرفیت فیلتر
  • خالی شدن مخزن آب
  • عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی
  • بروز نقص های فنی
  • نوسانات برق
  • رسوب گرفتگی ها

برای بررسی برخی از این موارد باید دقت داشته باشید که نیاز به کمی تجربه هم خواهید داشت. در صورت نداشتن تجربه و تخصص لازم می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اتو پرس در امداد آی پی کمک بگیرید. در ادامه ترفندهای حل آنها را با هم مرور می کنیم.

پایین بودن درجه حرارت از دلایل بخار نکردن اتو پرس

بررسی پایین بودن درجه حرارت از دلایل بخار نکردن اتو پرس به شرح زیر است:

از مهم ترین دلایل برای بخار نکردن اتو پرس تنظیم نبودن درجه حرارت و قرار دادن دما روی اعداد نامناسب است. بر حسب نوع پارچه ای که در حال اتو زدن آن هستید بهتر است از دمای مشخصی استفاده نمایید. عدم دقت به این موضوع می تواند منجر به بخار نکردن دستگاه شود. برای اینکه نتیجه بهتری هم از این فرایند بگیرید می توانید بعد از افزایش دمای تنظیم شده چند دقیقه ای را به دستگاه زمان بدهید تا شروع به بخار کردن کند.

عدم اتصال درست مخزن علت بخار نکردن اتو پرس

بررسی عدم اتصال درست مخزن علت بخار نکردن اتو پرس به شرح زیر است:

اگر از کاربران اتو پرس هستید و یا در خشک شویی از این دستگاه استفاده می کنید، بایستی با نحوه درست جا زدن مخزن دستگاه آشنا باشید. دقت به این موضوع می تواند عملکرد بهتری برای این دستگاه به دنبال داشته باشد. یکی از عوامل بخار نکردن آن نیز همین عدم اتصال مناسب مخزن آب و فیلتر دستگاه است. مخزن را چک کرده و در صورت اتصال نامناسب سعی کنید آن را در جای خود قرار دهید.

پر شدن ظرفیت فیلتر از عوامل بخار نکردن اتو پرس

بررسی پر شدن ظرفیت فیلتر از عوامل بخار نکردن اتو پرس به قرار زیر می باشد:

فیلتر در اتو پرس در نقش رسوب گیر آن قرار دارد. اگر از این دستگاه استفاده می کنید حتما باید به موقع نسبت به تمیز کردن فیلتر آن ادغام نمایید. پر شدن ظرفیت فیلتر گاها با هشدار و یا عدم بخار کردن دستگاه همراه است. برای تمیز کردن آن نیز می توانید فیلتر را خارج کرده و آن را با سرکه و آب تمیز کنید. برای کیفیت بهتر نیز می توانید فیلتر را چند ساعت در آب قرار دهید. دستگاه های تازه خریداری شده را نیز باید قبل از استفاده رسوب زدایی کنید.

خالی شدن مخزن آب از موانع بخار کردن اتو پرس

بررسی خالی شدن مخزن آب از موانع بخار کردن اتو پرس به قرار زیر می باشد:

عامل اصلی وجود بخار در دستگاه آب است. در صورت نبود آب هیچ بخاری هم وجود نخواهد داشت. از این رو اگر دستگاه شما بخار نکرد، مخزن آب آن را چک کنید تا خالی نشده باشد. در صورت خالی شدن مخزن را دوباره به حد استاندارد پر کنید. مخزن اتو را به نسبت لباس هایی که در صدد اتو زدن آنها هستید، پر نمایید.

عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی علت بخار نکردن اتو پرس

بررسی عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی علت بخار نکردن اتو پرس به شرح زیر می باشد:

اگر از دستگاه به مدت طولانی استفاده نکرده باشید، ممکن است آب موجود در مخزن رسوب کرده باشد و مانع از بخار کردن دستگاه شود. در این مواقع باید یک بار عملیات رسوب زدایی را انجام دهید و سپس دوباره آن را ه اندازی نمایید.

بروز نقص های فنی از دلایل بخار نکردن اتو پرس

بررسی بروز نقص های فنی از دلایل بخار نکردن اتو پرس به شرح زیر است:

گاها ممکن است نقص های فنی نیز دلیلی بر بخار نکردن اتو پرس باشند. نقص هایی مانند گرفتگی لوله های رابط پمپ از این دست می باشند. در این مواقع بایستی دستگاه کاملا چکاب شود. بررسی کامل قسمت های داخلی دستگاه کمی سخت بوده و نیاز به تجربه و تخصص دارد. برای این کار می توانید از خدمات تعمیرات اتو پرس در محل امداد آی پی استفاده کنید.

نوسانات برق از موانع بخار کردن اتو پرس

بررسی نوسانات برق از موانع بخار کردن اتو پرس به شرح زیر است:

قطعات برقی اتو پرس مانند برد الکتریکی در هنگام نوسانات برق در معرض خطراتی قرار دارند. برای این که بهتر این نوسانات را کنترل کنی نیاز به استفاده از محافظ الکتریکی خواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است برد آسیب دیده و در نتیجه عملکرد کلی دستگاه مانند بخار کردن آن با ایراداتی روبرو باشد.

رسوب گرفتگی ها هم می توانند مانع از بخار کردن اتو پرس باشند

بررسی رسوب گرفتگی ها هم می توانند مانع از بخار کردن اتو پرس باشند به شرح زیر می باشد:

به بررسی رسوب گرفتگی اتو پرس به دلایل مختلف پرداختیم. این موارد تنها با رسوب زدایی فیلتر اتو پرس برطرف خواهد شد. عدم رسوب زدایی به موقع اتو پرس علاوه بر بخار نکردن ایرادات دیگری نیز برای آن به دنبال خواهد داشت. برای این که عمر دستگاه خود را افزایش دهید و از آن برای مدت طولانی با همان کیفیت اولیه استفاده نمایید، بهتر است به صورت مرتب آن را رسوب زدایی نمایید.

نتیجه گیری از علت بخار نکردن اتو پرس در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت بخار نکردن اتو پرس در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی موانع مختلف بخار کردن اتو پرس پرداختیم و روش های حل هر یک را نیز مرور کردیم. دقت کنید که برخی از این موارد را به راحتی می توانید در منزل عیب یابی و تعمیر کنید. اما در مواقعی که ایراد فنی بوده و نیاز به تجربه و تخصص دارد بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات اتو در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید