راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا

راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا

راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا

راهنمای فارسی جاروبرقی اسنوا

راهنمای فارسی جاروبرقی اسنوا

راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا : شرکت اسنوا از جمله برترین تولید کنندگان لوازم خانگی داخلی است که توانسته به سبب قیمت‌های مناسب، نسبت به سایر برندهای تولید لوازم خانگی، در کنار کیفیت قابل قبول، متقاضیان بسیاری داشته باشد. از جمله محصولات پرتقاضای تولیدی تحت عنوان برند اسنوا ماکروفرهای این شرکت است. تنوع این محصولات و طراحی آن‌ها با توجه به نیازهای خانواده‌های ایرانی، در کنار دیگر مزایای ذکر شده در ارتباط با محصولات اسنوا، باعث شده تا بسیاری از خانواده‌های ایرانی ماکروفرهای اسنوا را برای خرید انتخاب نمایند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های عمومی ماکروفرهای اسنوا اشاره خواهیم کرد و نکاتی را برای استفاده‌ی بهتر از این دستگاه‌ها بر اساس راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا ارائه خواهیم نمود.

ویژگی های عمومی ماکروفر اسنوا

1- بسیاری از ماکروفرهای اسنوا مجهز به سیستم کانوکشن هستند. این سیستم باعث رسیدن یکنواختن حرارت به تمامی قسمت‌های مواد غذایی موجود در ماکروفر و در نتیجه پخت بهتر آن‌ها می‌شود. در صورت انتخاب گزینه‌ی کانوکشن، حرارت از دو قسمت در بالای محفظه‌ی داخلی ماکروفر و یک قسمت از پشت آن، به مواد غذایی داخل آن می‌رسد.

2- برنامه‌ی یخ‌زدایی ماکروفرهای اسنوا می‌تواند مواد غذایی منجمد را بر اساس وزن و نوع مواد غذایی از حالت انجماد خارج ساخته و آن‌ها را در فاصله‌ی کمی آماده‌ی طبخ نماید. در صورتیکه ماکروفر دارای برنامه‌ی طراحی شده برای یخ‌زدایی نباشد، برای تنظیم دما و زمان یخ‌زدایی مواد غذایی بایستی به دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا مراجعه نمود.

3- پنل بسیاری از ماکروفرهای اسنوا دارای صفحه نمایش دیجیتال و یک ولوم کنترل است که با استفاده از آن‌ها می‌توان انواع مختلف برنامه‌های از پیش طراحی شده را فعال کرده و یا برنامه‌های ویژه‌ی غذاهای مورد نظر خود را با توجه به وزن، دما، مدت زمان پخت و نیز سایر فاکتورهایی مانند استفاده از کانوکشن، گریل و دیگر امکانات ماکروفر اسنوا طراحی نمود. در برخی از ماکروفرهای اسنوا علاوه بر صفحه نمایش دیجیتال از دکمه‌ها نیز برای انتخاب امکانات موجود در دستگاه استفاده شده است.

4- اغلب ماکروفرهای اسنوا دارای برنامه‌های از پیش طراحی شده برای پخت غذاهای پرکاربرد هستند. برنامه‌ی پخت پیتزا، اسپاگتی، کیک و همچنین برنامه‌ی مخصوص برای گرم کردن غذا از جمله‌ی این برنامه‌ها هستند.

5- درب بیشتر ماکروفرهای اسنوا بر عکس دیگر برندهای ماکروفر از بالا به پایین باز می‌شود. این نوع طراحی درب برای افرادی که به استفاده از فرهای اجاق گاز عادت دارند مناسب‌تر است. باز شدن درب ماکروفر از بالا به پایین علاوه بر این به کاربر این امکان را می‌دهد تا با سهولت بیشتری ظروف بزرگ را در محفظه‌ی داخلی دستگاه قرار دهد.

راهنمای استفاده از ماکروفر اسنوا

1- برای پختن مواد غذایی‌ای مانند گوجه‌فرنگی، سیب، سیب‌زمینی و نظیر آن‌ها بایستی سوراخ‌ها یا شیارهایی روی پوست آن‌ها ایجاد نمود.

2- چیدمان مواد غذایی در ماکروفر اهمیت بسیاری دارد. برخی از غذاها بایستی روی سه پایه‌ی ماکروفر قرار گیرند. علاوه بر این بهتر است بخشی از غذاهایی که دارای ضخامت بیشتری هستند، نزدیک به جداره‌های ماکروفر قرار داده شوند.

3- به هم زدن چند باره‌ی بسیاری از غذاها در حین پخت باعث می‌شود تا مواد غذایی به یک اندازه حرارت دیده و در نتیجه غذا به خوبی پخته شود. مایعات و غذاهایی که دارای دارای تکه‌های زیادی بوده و منسجم نیستند، از جمله این غذاها هستند.

4- استفاده از ظروف گرد برای قرار دادن داخل ماکروفر بهتر از استفاده از ظروف گوشه‌دار است. در صورت استفاده از ظروف گوشه‌دار ممکن است حرارت بیشتری به گوشه‌های ظرف رسیده و غذا به صورت یکنواخت پخته نشود.

5- برای پخت بهتر و سریع‌تر غذا می‌توان روی ظروف مواد غذایی داخل ماکروفر را با پوشش مناسبی پوشاند. پوشش پلاستیکی مقاوم در برابر دمای زیاد، بشقاب سرامیکی و فویل از جمله پوشش‌های مناسبی برای پوشاندن ظروف داخل ماکروفر هستند. همواره باید به این نکته دقت داشت که قرار دادن ظرف کاملاً سربسته داخل ماکروفر ممکن است باعث انفجار شود. از همین روی در صورت پوشاندن ظرف غذا با هر پوششی لازم است از وجود منافذی برای خارج شدن بخار و حرارت غذا اطمینان حاصل نمود. در صورت استفاده از فویل برای پوشاندن سطح ظرف غذای موجود در ماکروفر باید توجه داشت که فویل با بدنه‌ی داخلی دستگاه تماس نداشته باشد.

6- قرار دادن تخم مرغ خام یا نیمه پخته در ماکروفر ممکن است باعث انفجار و آسیب دیدن دستگاه شود.

7- بر اساس راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا در صورت استفاده از ماکروفر برای گرم کردن مایعات بایستی پیش از خارج ساختن ظرف حاوی مایع از ماکروفر در انتهای گرم کردن، آن را به هم زده و برای حدود 20 ثانیه منتظر ماند. مایعات داخل ماکروفر حتی در صورت رسیدن به دمای جوش قل نمی‌زنند و به همین سبب خارج ساختن یک باره‌ی آن‌ها از ماکروفر باعث فوران ناگهانیشان می‌گردد.

8- قرار دادن گردو، فندق، شاه بلوط و مواد غذایی مشابه داخل ماکروفر پیش از کندن پوستش ممکن است باعث انفجار و آسیب دیدن دستگاه شود.

9- برای به دست آوردن آب میوه‌ی بیشتر از مرکبات می‌توان آن‌ها را به مدت 20 ثانیه در ماکروفر قرار داد و سپس اقدام به آب‌گیری نمود.

10- ذوب کردن مواد غذایی‌ای مانند کره، شکلات تلخ، موم عسل و موادی از این دست با استفاده از ماکروفر امکان پذیر است. برای تنظیم درجه‌ی حرارت و مدت زمان لازم برای ذوب کردن هر ماده باید به دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر اسنوا مختص مدل خاص مراجعه شود.

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماکروفر اسنوا ، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر اسنوا تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر اسنوا با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماکروفر اسنوا به محل شما می‌باشد.

بدون برچسب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید