راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

شرکت کندی که به طور کلی یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین شرکت‌های تولید لوازم خانگی است، پیشتاز بسیاری از نوآوری‌ها در طراحی و تولید ماشین‌های ظرفشویی است. یکی از ویژگی‌های برند کندی تولید انواع مختلف ماشین ظرفشویی است که گزینه‌های متعددی را پیش روی خریدار قرار داده و به او اجازه می‌دهد تا دستگاهی را انتخاب کند که با نیازهایش هماهنگی بیشتری داشته باشد.

این شرکت علاوه بر این نخستین ماشین ظرفشویی 16 نفره با ابعاد استاندارد را طراحی و تولید نموده است. به سبب تقاضای بالای ماشین‌های ظرفشویی کندی قصد داریم با توجه به راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی به برخی از نکات مهم در استفاده بهینه از این دستگاه اشاره داشته باشیم.

راهنمای استفاده‌ از ماشین‌های ظرفشویی کندی

1- نکاتی در مورد انواع شوینده‌های مخصوص ماشین ظرفشویی کندی
قرص مخصوص ماشین ظرفشویی: مهمترین نکته در استفاده از قرص‌های مخصوص ماشین ظرفشویی این است که قرص‌های تولیدی شرکت‌های مختلف با یک سرعت در آب حل نمی‌شوند. به همین سبب بهتر است تا در صورت استفاده از قرص شوینده برنامه‌هایی را برای شست‌وشو انتخاب کنید که به اندازه‌ای بلندمدت باشند که شما از حل شدن قرص در آب اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که برای استفاده از قرص شوینده آن را حتماً در محفظه‌ی شست‌وشو قرار دهید و نه داخل سبدهای ماشین ظرفشویی.

شوینده‌های با غلظت بالا: شوینده‌های با غلظت بالا دارای مواد قلیایی کمتری هستند. این نوع شوینده‌ها آنزیم‌های طبیعی‌ای در خود دارند که نه تنها به محافظت از محیط زیست کمک می‌کنند، بلکه عمر مفید دستگاه را نیز افزایش می‌دهند. این آنزیم‌ها علاوه بر این، این امکان را به دستگاه می‌دهند تا با دمای کمتر به شست‌وشویی مشابه با دمای بالا، بدون استفاده از شوینده‌های با غلظت بالا، داشته باشد و از همین رو باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شده و هزینه‌های مرتبط را کاهش می‌دهد.

مواد شوینده‌ی ترکیبی: در صورتی که ماده‌ی شوینده‌ی انتخاب شده از نوع ترکیبی باشد، بایستی این شوینده در قسمت محفظه‌ی مواد شوینده قرار دهید نه در محفظه‌ی مواد کمکی.

مواد شوینده‌ی چند منظوره: در صورت استفاده از این نوع شوینده‌ها توصیه می‌شود تا حتماً توصیه‌های درج شده روی بسته‌بندی شوینده، خصوصاً از نظر سختی آب، را مطالعه نمایید و سپس از این شوینده‌ها استفاده کنید.

2- نکاتی در مورد شست‌وشوی ماشین ظرفشویی

مطابق با راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی استفاده از پارچه‌ی نرم نم‌دار بهترین روش پاک کردن بدنه‌ی ماشین ظرفشویی است. استفاده از شوینده‌ها ممکن است باعث آسیب دیدن بدنه‌ی دستگاه گردد.

توجه به لاستیک دور درب دستگاه برای جلوگیری از تجمع آلودگی ظروف پس از هر بار استفاده از دستگاه توصیه می‌شود.

برای از بین بردن جرم‌های داخل دستگاه مقداری سرکه را داخل آن ریخته و یک برنامه‌ی شست‌وشوی کوتاه مدت و سبک را اجرا نمایید.

پس از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی فیلترهای دستگاه را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم آن‌ها تمیز کنید.

3- نکاتی در مورد ظروف نامناسب برای قرار دادن در ماشین ظرفشویی بر اساس راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

 • ظروفی که قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرفشویی توصیه نمی‌شود:
 • ظروف پلاستیکی و یا ظروفی که دارای قطعه‌ی پلاستیکی هستند.
 • ظروف چوبی و یا ظروفی که دارای قطعه‌ی چوبی هستند.
 • ظروف آلومینیمومی
 • ظروف ساخته شده از روی
 • ظروف کریستالی

بهتر است پیش از قرار دادن قاشق و چنگال‌های جدید در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل نمایید که این ظروف به دستگاه آسیب نمی‌زنند.
پیش از قرار دادن ظروف منقوش مشابه در ماشین ظرفشویی، بهتر است یکی از آن‌ها در دستگاه قرار داده و بشویید تا از کم‌رنگ نشدن نقوش آن اطمینان حاصل کنید.

4- نکاتی در مورد انتخاب بهترین برنامه‌ی شست‌وشو

 • برای شست‌وشوی روزانه‌ی ظروفی که خیلی کثیف نیستند و تعداد زیادی ندارند از شست‌وشوی ظروف معمولی روزانه با دمای 55 درجه استفاده نمایید.
 • برای شستن معمولی ظروف چرک از برنامه شست‌وشوی اقتصادی با دمای 45 درجه استفاده کنید. این برنامه بهینه‌ترین شست‌وشوی ممکن از نظر دما و زمان شست‌وشو را اجرا می‌کند.
 • برای شست‌وشوی ظرفهای خیلی کثیف که بلافاصله بعد از غذا شسته می‌شوند و تعداد آن‌ها مناسب برای زیر 8 نفر است از برنامه‌ی شست‌وشوی سریع 59 دقیقه‌ای استفاده کنید.
 • برای شستن ظرف‌ها در شب از برنامه‌ی شست‌وشوی بی‌صدا استفاده کنید. این شست‌وشو علاوه بر بی‌صدا بودن در صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز موثر است.
 • در صورتی که ظروف کثیف در طول روز شسته نشده باقی مانده‌اند، برای کسب نتیجه‌ی بهتر پیش از آغاز شست‌وشوی اصلی از پیش شست‌وشو با آب سرد استفاده کنید.
 • برای شست‌وشو با رعایت بهداشت قوی‌تر برای ظروف حساس، مثل ظروف مربوط به کودکان، برنامه‌ی شست‌وشوی بهداشت بیشتر را انتخاب کنید.

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماشین ظرفشویی کندی ، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کندی تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کندی با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماشین ظرفشویی کندی به محل شما می‌باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید