راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

شرکت فریجیدر، که شرکتی سوئدی بوده و دفتر مرکزی آن هم اکنون در استکهلم واقع است، سابقه‌ای طولانی در طراحی و تولید انواع مختلف لوازم خانگی دارد. در این بین سابقه‌ی ارتباط این برند با شرکت جنرال موتورز نیز به حسن شهرت هر چه بیشتر آن افزوده است. در همین راستا، محصولات کمپانی فریجیدر بخش نسبتاً بزرگی از بازار لوازم خانگی در کشور را به خود اختصاص داده‌اند و در میان این محصولات کمپانی فریجیدر ماشین‌های ظرفشویی آن به سبب مقرون به صرفه بودن، متقاضیان بسیاری دارند.

در ادامه می‌خواهیم نگاهی به مشخصات ماشین‌های ظرفشویی‌های فریجیدر مطابق با راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر داشته باشیم و سپس نکاتی کاربردی در استفاده‌ی بهتر از این دستگاه‌ها را مرور کنیم.

مشخصات عمومی ماشین های ظرفشویی فریجیدر

1- استفاده از تکنولوژی Orbitclean:
بیشتر ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر دارای تکنولوژی Orbitclean هستند. دستگاه‌هایی که به این تکنولوژی مجهز هستند می‌توانند با استفاده از یک آب‌پاش دارای نوسان فضای بیشتری از محیط داخل ماشین ظرفشویی را آب‌رسانی کرده و در نتیجه شست‌وشوی بهتری داشته باشند.

2- استفاده از تکنولوژی AquaSurge:
ظروف ظریف، محکم، چرب و غیره هر کدام نیاز به فشار آب مختلفی برای شست‌وشوی بهتر دارند. ماشین ظرفشویی‌های فریجیدر با استفاده از این تکنولوژی به کاربران این امکان را می‌دهند تا فشار آب را با توجه به نیاز خود تنظیم نمایند.

3- صدای کم:
ماشین ظرفشویی‌های فریجیدر، خصوصاً به‌روزترین مدل‌های آن، از حداقل صدای تولید شده توسط یک ماشین ظرفشویی، فاصله‌ی کمی دارند. گستره‌ی صدای تولید شده در ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر مطابق با آن‌چه در راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر آمده، بین 47 تا 62 دسیبل و حداقل صدای تولیدی یک ماشین ظرفشویی در بین تمامی برندها 39 دسیبل است. این اعداد نشان‌گر این نکته هستند که ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر، اگرچه بهترین نوع از نظر کم صدا بودن نیستند، اما به هر صورت در جایگاه قابل قبولی قرار دارند.

4-سازگار با محیط زیست:
یکی از ویژگی‌های ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر منطبق بودن اکثر آن‌ها با دستورالعمل‌های آژانس حفاظت از محیط زیست است. نشان ستاره‌ی انرژی، که اغلب ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر دارای آن هستند، نشان‌گر این است که آیا دستگاهی از این نظر منطبق با استانداردهای جهانی برای حفاظت محیط هست یا خیر.

5- قیمت مناسب:
مقرون به صرفه بودن ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر آن را به محصولی مناسب برای خرید از لحاظ اقتصادی تبدیل نموده است. قیمت این محصولات در مقابل ویژگی‌هایی که دارند، در مقایسه‌ی آن‌ها با نمونه‌های مشابه بسیاری از برندها، یکی از عواملی است که بازار گسترده‌ی ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر را توجیه می‌کند.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی فریجیدر

1- توجه همیشگی به چراغ نشان‌گر مخزن مایع جلا دهنده:
در ماشین‌های ظرفشویی مخزنی برای مایع جلا دهنده وجود دارد. هر گاه این مخزن از مایع جلا دهنده خالی شود، چراغ نشان‌گر آن در بدنه‌ی دستگاه روشن خواهد شد. وجود مایع جلا دهنده به دستگاه کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در شست‌وشوی ظروف، خشک کردن آن‌ها و برق انداختن‌شان، داشته باشد.

2- توجه همیشگی به چراغ نشان‌گر مخزن نمک:
ماشین‌های ظرفشویی دارای مخزنی به نام مخزن نمک در قسمت داخلی دستگاه هستند. برای تشخیص این مخزن می‌توان به درب سرپوش آن که حالتی شبیه درب پیت دارد توجه کرد. نمک در فرایند سختی گیری ماشین ظرفشویی نقش بسیار مهمی دارد.
لازم به ذکر است که نمکی که در این مخزن ریخته می‌شود حتماً بایستی نمک مخصوص ماشین ظرفشویی باشد. ریختن هر ماده‌ی دیگری در این مخزن می‌تواند سبب آسیب دیدن دستگاه شود.

نکته‌ی مهم دیگر حصول اطمینان از بسته شدن کامل درب مخزن نمک پس از پر کردن آن است. مطابق با آن‌چه در راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر آمده باز بودن درب مخزن دستگاه بدون تردید آسیب‌های زیادی به قسمت‌های مختلف آن وارد می‌آورد.

3-قرص ماشین ظرفشویی:
قرص ماشین ظرفشویی ماده‌ای بسیار کاربردی در استفاده از ماشین‌های ظرفشویی است. قرص ماشین ظرفشویی از 3 تکه، یعنی تکه‌های پودر، مایع جلادهنده و نمک تشکیل می‌شود. در صورت قرار دادن یک قرص ماشین ظرفشویی در مخزن پودر ظرفشویی یا کف قسمت داخلی آن، دیگر نیازی به استفاده از مایع جلا دهنده و نمک نیست حتی اگر نشان‌گرها در حالتی باشند که نیاز به افزودن مایع جلا دهنده یا نمک را نشان دهند.

4-سنجش میزان سختی آب پیش از استفاده از دستگاه:
درجه‌ی تنظیم سختی آب بایستی پیش از شروع به کار دستگاه در حالت مناسب قرار داده شود. برای تشخیص درجه‌ی مناسب سختی آب از ورقه‌ی مخصوص سنجش سختی آب استفاده می‌شود.

همان گونه که در راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی فریجیدر آمده، برای این سنجش باید ابتدا مقداری از آب شهری را در ظرفی ریخته و ورق سنجش‌گر میزان سختی آب را داخل آن قرار داد. پس از حدود 1 دقیقه نوار را از آب خارج ساخته و با توجه به تعداد خانه‌های سبزی که تغییر رنگ داده‌اند، درجه‌ی مناسب را برای تعیین سختی آب انتخاب نمود.

5- ماشین ظرفشویی فریجیدر را نباید در نزدیکی یخچال و یا بخاری قرار دهید.
6- در حین قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، جهت شستشوی بهترِ ظروف، دهانه‌ی ظروف را رو به پایین بگذارید.
7- در آخر آن که از سیستم پیش شستشو صرفاً برای ظروف خیلی کثیف استفاده کنید.

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماشین ظرفشویی فریجیدر ، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی فریجیدر تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی فریجیدر با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماشین ظرفشویی فریجیدر به محل شما می‌باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید