راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بهی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بهی

راهنمای فارسی ظرفشویی بهی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بهی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بهی

راهنمای فارسی ظرفشویی بهی موضوعی است که احتمالاً شما به خاطر آن وارد این صفحه شده‌اید. در ادامه در مورد همین موضوع صحبت خواهد شد. سعی می‌کنیم مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نکات موجود در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بهی را به شما ارائه دهیم تا با در نظر داشتن آن‌ها بتوانید به نحوی ساده‌تر، ایمن‌تر و سریع‌تر از ماشین ظرفشویی‌ بهی استفاده کنید.

شکل کلی کنترل پنل ماشین ظرفشویی های بهی

تصویر زیر شکل کلی کنترل پنل ماشین ظرفشویی‌های بهی است. در ادامه در مورد دکمه‌های موجود بر روی کنترل پنل، توضیح داده خواهد شد.

دکمه‌ی شماره‌ی 1، دکمه‌ی مخصوص روشن و خاموش کردن دستگاه است. مورد شماره دو، پنجره‌ی نمایش‌گر است که در آن می‌توانید برنامه‌ی شستشوی در حال اجرا و سایر موارد را ببینید. دکمه‌ی شماره 3، دکمه‌ی شستشوی تأخیری است. با فشار دادن آن می‌تواند از 1 ساعت تا 24 ساعت شستشو را به تأخیر اندازید. مثلاً تنظیم کنید که ماشین ظرفشویی، 5 ساعت بعد شروع به فعالیت کند. دکمه‌ی شماره‌ی 4 مخصوص شستشوی ظروفی است که خیلی کثیف نیستند و دکمه‌های شماره‌ی 5 نیز هر یک برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی بهی هستند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بهی

ماشین ظرفشویی‌های بهی از برنامه‌های شستشوی متعددی جهت بهتر و سریع‌تر شسته شدن ظروف برخوردار هستند. از میان این برنامه‌های شستشو می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • 3 در 1: این برنامه برای شستشوی ظروف معمولی مانند لیوان، بشقاب و موارد این قبیل است.
 • Strong: از این برنامه جهت ظروف حجیم‌تر و با درجه‌ی کثیفی بیش‌تر می‌توان استفاده کرد.
 • ECO: این برنامه برای ظروف سبکی است که از کثیفی خیلی کمی برخوردار هستند.
 • Rinse: برای ظرف‌هایی که فقط به آبکشی و خشک شدن نیاز دارند.
 • Glass: برای ظروف شیشه‌ای از این برنامه‌ی شستشو استفاده کنید.

تا کنون مروری بر کنترل پنل ماشین ظرفشویی بهی و برخی برنامه‎های کاربردی آن بر طبق راهنمای فارسی ظرفشویی بهی داشتیم. اکنون نوبت آن است که مروری بر مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نکات موجود در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بهی داشته باشیم.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بهی

1- بهتر است ابتدا به نکات ایمنی بپردازیم. اول سعی کنید که ماشین ظرفشویی را در کنار بخاری، یخچال و ماکروفر قرار ندهید. حداقل باید سی سانتیمتر بین ماشین ظرفشویی بهی و وسایل نام‌برده فاصله وجود داشته باشد. دوم آن که ماشین ظرفشویی را مستقیماً به پریز برق شهری بزنید و از استفاده از سه راهی، سیم سیار و سایر موارد این چنینی اجتناب کنید. سوم آن که سعی کنید زمان‌هایی که از ماشین ظرفشویی استفاده نمی‌کنید دوشاخه‌ی آن را از پریز برق خارج کنید. چهارم آن که برای خارج کردن دوشاخه از خودِ دوشاخه دست بگیرید و سیم را نکشید. پنجم آن که اجازه ندهید که کودکان از ماشین ظرفشویی به عنوان وسیله‌ی بازی استفاده کنند و آخر آن که مواد شوینده را در دسترس کودکان قرار ندهید، زیرا این مواد قلیایی هستند و می‌توانند بسیار خطرناک باشند.

2- اگر از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کردید، دیگر نیازی به جلا دهنده و نمک نخواهد بود زیرا قرص ماشین ظرفشویی دارای نمک و جلا دهنده نیز هست.

3- فقط از مواد شوینده‌ی مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید و حتماً از استفاده از مواد شوینده‌ی مخصوص شستشو با دست اجتناب نمایید.

4- در صورت استفاده از نمک، به خاطر داشته باشید که باید نمک از نوع مخصوص باشد و تحت هیچ شرایطی نباید از نمک طعام استفاده کنید.

5- هنگامی که ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید، سعی کنید این کار را به نحوی انجام دهید که دهانه‌ی ظروف رو به پایین باشد.

6- بر اساس توصیه‌ی راهنمای ظرفشویی بهی سعی کنید از کل ظرفیت ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا میزان راندمان کم نباشد.

7- هنگام تمیز کردن ماشین ظرفشویی بهی، دوشاخه‌ی آن را از پریز برق خارج کنید. علاوه بر این، به هیچ عنوان از موادی که قابلیت ساینده بودن دارند استفاده نکنید، بلکه می‌توانید از یک دستمال نازک استفاده نمایید.

8- مطابق با توصیه‌ی راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی بهی در صورتی که مشکلی در ماشین ظرفشویی بهی بروز کرد نباید شما به عنوان یک فرد غیر متخصص اقدام به تعمیر کنید، بلکه حتماً باید با نمایندگی تماس بگیرید. رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است در ماشین ظرفشویی‌های بهی به وجود آیند موارد زیر هستند:

 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی بهی
 • خاموش شدن آن پس از روشن شدن
 • باز نشدن درب
 • بسته نشدن درب
 • نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی
 • نشت آب از کنار درب
 • تمیز شسته نشدن ظروف
 • لرزش بیش از اندازه
 • صدای بیش از اندازه

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماشین ظرفشویی بهی ، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بهی تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بهی با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماشین ظرفشویی بهی به محل شما می‌باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  avatar
  صدیقه 28 تیر 1399

  مدلbwqp12_j7205cچگونه است خوبه یانه؟

  پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید