آموزش تعمیرات اتو پرس

محتوای این مقاله در مورد آموزش تعمیرات اتو پرس، چگونگی عیب‌یابی، مشکلات متداول این دستگاه و … صحبت می‌کند. مدتی است که این دستگاه با عنوان اتو و با کارایی بسیار بیشتر نسبت به اتوهای ساده، به منازل ما راه پیدا کرده است. با استفاده از این اتوها عملاً از مراجعه به خشک‌شویی بی‌نیاز خواهید شد. همچنین کار کردن با این دستگاه بسیار ساده است. به راحتی می‌توانید حجم زیادی از لباس‌ها را در زمانی کوتاه اتو کنید، بدون اینکه خسته شوید. اما این دستگاه نیز همانند هر دستگاه برقی ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. به ویژه با سختی که آب لوله‌ها دارد، احتمال خرابی این وسیله بیشتر هم می‌شود. بنابراین بهتر است به منظور جلوگیری از خرابی و از کار افتادن دستگاه، هر چند وقت یک‌بار آن را سرویس کنید.

آموزش تعمیرات اتو پرس می‌تواند در مواقع اضطرار برای عیب‌یابی دستگاه، کمک کند. با مطالعه این آموزش‌ها ممکن است بتوانید تعدادی از مشکلات ساده دستگاه خود را حل کنید، برخی از مشکلات متداول دستگاه اتو پرس در این بخش ذکر شده است. با بررسی این مشکلات، می‌توانید به عیب یابی اتو پرس بپردازید و پس از مشخص شدن ایراد دستگاه آن را حل کنید یا برای رفع آن با یک متخصص تماس بگیرید.

تعمیرات اتو پرس در تهران
آموزش تعمیر و نگهداری اتو پرس
آموزش تعمیر و نگهداری اتو پرس

توجه: در صورتی که نیاز به تعمیرات اتو پرس دارید با امداد آی.پی، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات اتو پرس

این بخش از مقاله آموزش تعمیر اتو پرس را با شرح مشکلات متداول این دستگاه شروع می‌کنیم. مشکلات متداول اتو پرس، مشکلات و معایبی هستندآموزش تعمیرات اتو پرس | رفع مشکلات دستگاه اتو پرس برقی در منزل که فارغ از برند و مدل آن ممکن است برای هر دستگاهی اتفاق بیافتد. برای رفع ایراد دستگاه، ابتدا باید آن را عیب یابی کرد. برای عیب یابی اتو پرس باید ایراد به وجود آمده را به دقت بررسی کنید تا سرمنشأ آن را بیابید. منظور از سرمنشأ ایراد، یافتن قطعه‌ای است که مشکل را به وجود آورده. گاهی اوقات دلایل بروز برخی از مشکلات بسیار ساده هستند و به راحتی، حل خواهند شد. اما بهتر است به منظور جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه، مشکلات حادتر به یک متخصص ارجاع داده شود.

چرا اتو پرس بخار نمی‌کند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

بخار اتو، بخش اصلی فرآیند اتوکشی است. این قابلیت آن‌قدر مهم است که اکثر برندهای تولیدکننده اتو، همواره در تلاش‌اند تا تغییراتی را در سیستم بخار دهی اتو به وجود آورند و آن را بهبود بخشند. اگر اتو پرس شما بخار نمی‌کند، مسلماً کار اتوکشی سخت‌تر می‌شود و زمان بیشتری می‌برد. برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ با دنبال کردن مقاله آموزش تعمیرات اتو پرس می‌توانید این مشکل را حل کنید.

ابتدا مخزن آب دستگاه را چک کنید. گاهی اوقات مخزن آب دستگاه را پر می‌کنید اما در اثر استفاده و تولید بخار، مخزن آب خالی می‌شود، در‌حالی‌که شما متوجه آن نیستید. در پی این امر، بخار تولید نمی‌شود. گاهی اوقات نیز آب موجود در مخزن دستگاه کمتر یا بیشتر از حد مورد نیاز است که این مسئله نیز عملکرد دستگاه اتو پرس را با مشکل مواجه می‌کند. سعی کنید هر بار آب را تا خط نشانه دستگاه پر کنید. در صورتی آب موجود در مخزن کافی است، باید سراغ میله آب اتو پرس (در بخش بعدی توضیح داده‌شده) و فیلتر رسوب‌گیر بروید. به خصوص فیلتر رسوب‌گیر به دلیل سختی زیاد آب تهران، زود به زود کثیف می‌شود. درجه حرارت پایین نیز از دلایل دیگر بخار نزدن است. برای اینکه دستگاه به خوبی بخار دهی کند، درجه حرارت آن باید بالای 180 درجه باشد.

چرا اتو پرس صدای پمپ بخار می‌دهد اما بخار نمی‌زند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

گاهی اوقات نیز صدای پمپ بخار دستگاه به گوش می‌رسد، همچنین درجه حرارت آن بالا است، اما دستگاه بخار نمی‌زند. این وضعیت اندکی نگران‌کننده است. اما بهتر است نگران نباشید و آموزش تعمیرات اتو پرس را دنبال کنید تا بتوانید این ایراد را نیز همانند سایر ایرادات به وجود آمده در دستگاه حل کنید.

اگر مخزن بخار را خارج کنید، متوجه قسمتی می‌شوید که زبانه مخزن درون آن قرار می‌گیرد. این بخش به میله اتو پرس معروف است. این قسمت کوچک دارای دو واشر است. گاهی اوقات این زبانه به‌طور صحیح در جای خود فیکس نمی‌شود تا پس از نصب فیلتر، به‌طور کامل با زبانه آن جفت شود. این زبانه را با دست طوری تنظیم کنید که با زبانه فیلتر کاملاً جفت شود و روی‌هم بیفتد. البته دلایل دیگری مانند، خرابی واشر یا رسوب گرفتگی نیز ممکن است چنین مشکلی را ایجاد کند.

چرا اتو پرس بوق می‌زند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

در صورتی که اتو پرس شما بوق می‌زند. سریعاً آن را خاموش کنید و با یک متخصص تماس بگیرید. قطعه‌ای به نام برد الکترونیکی در این دستگاه به کار رفته است که می‌توان گفت مهم‌ترین بخش اتو پرس است. اگر اتو پرس شما بوق می‌زند، این قطعه با اختلال مواجه شده است. برای تعمیرات مربوط به برد الکترونیکی باید با یک متخصص تماس بگیرید. بهتر است این مشکل سریعاً برطرف شود تا منجر به بروز مشکلات بیشتر در دستگاه نشود. البته گاهی اوقات صدای بوق، در بعضی دستگاه‌ها نشان‌دهنده الارم فیلتر است. یعنی هر زمان که شنیده می‌شود، فیلتر دستگاه شما کثیف شده و باید تعویض شود.

چرا اتو پرس بوی بدی می‌دهد؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر برای مدت زیادی، مثلاً یک هفته از اتو پرس خود استفاده نمی‌کنید، آب درون مخزن آن را خالی کنید. اگر آب برای مدت زیادی در مخزن اتو پرس بماند، چنین مشکلی را ایجاد می‌کند. البته از دلایل دیگر بروز این مشکل خراب شدن رسوب‌گیر دستگاه است. خرابی رسوب‌گیر دستگاه نیز در اثر ماندن بیش از حد آب درون آن اتفاق می‌افتد. زیرا آب شیر، اغلب دارای املاح هستند و باعث رسوب بستن می‌شوند. بهتر است برای بهبود عملکرد اتو پرس و به منظور جلوگیری از خرابی آن از آب تصفیه‌شده یا جوشیده در این دستگاه استفاده کنید. استفاده از آب معدنی نیز عملکردی مشابه آب شیر دارد. حتی ممکن است املاح درون این آب‌ها در اثر داغ شدن اتو بسوزد و بوی بدی را ایجاد کند.

چرا خاموش و روشن کردن اتو پرس با مشکل مواجه است؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر دستگاه شما مانند گذشته خاموش و روشن نمی‌شود برای عیب یابی اتو پرس ابتدا کابل برق آن را بررسی کنید. وجود پارگی، زدگی، آسیب و …، این مشکلات را در دستگاه به وجود می‌آورد. از دلایل دیگر بروز این مشکل، وجود ایراد در برق ساختمان است. پریزی که دوشاخه اتو پرس به آن متصل است را از نظر رسانایی بررسی کنید. برای این کار می‌توانید از یک ‌فاز متر استفاده کنید. اگر ابزاری در اختیار ندارید می‌توانید، آن را با اتصال یک وسیله دیگر، امتحان کنید.

چرا اتو پرس روی پارچه لک می‌اندازد؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

برای رفع این ایراد، پارچه و ابر اتو پرس خود را عوض کنید. اگر مشکل حل نشد احتمالاً رسوب‌گیر دستگاه خراب‌شده و اتو پرس شما رسوب بسته است. در این صورت یا فیلتر رسوب‌گیر را تعویض کنید یا درون مخزن آن را از مایع رسوب‌گیر پرکنید و چند بار در حالت فشار زیاد، بخار بزنید. برای این کار می‌توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید.

چرا اتو پرس تازه خریداری شده بخار نمی‌زند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

برای رفع این مشکل نیازی به عیب یابی اتو پرس نیست. اگر دستگاه خود را تازه خریداری کرده‌اید و دستگاه بخار نمی‌زند، هنوز آب از فیلتر دستگاه رد نشده است. بهتر است پیش از استفاده از اتو پرس فیلتر دستگاه را به مدت 24 ساعت در آب قرار دهید.

چرا اتو پرس باعث جمع شدن پارچه می‌شود و آن را خط دار اتو می‌کند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

پیش از اتو کردن لباس باید درجه حرارت او را متناسب با جنس پارچه تعیین کنید. برای مثال اگر برای اتو کردن لباس‌هایی از جنس ابریشمی از درجه حرارت بالا استفاده کنید، موجب آسیب به بافت پارچه می‌شود. درجه حرارت بالا معمولاً برای اتوکشی پارچه‌های کتان و لی استفاده می‌شود. ابر و پارچه اتوی شما ممکن است خراب شده باشد. در هنگام اتوکشی پارچه را کاملاً صاف بر روی لباس پهن کنید. اگر صفحه بالایی اتو در اثر ضربه یا زمین خوردن آسیب ببیند، اتو را دچار مشکل می‌کند. بنابراین سعی کنید جایی را برای قرار دادن اتو انتخاب کنید که صاف باشد و اتو در آن نلغزد.

چرا وقتی اتو پرس را به برق وصل می‌کنیم، فیوز می‌پرد؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر در زمان اتصال اتو به برق فیوز می‌پرد، برای عیب‌یابی اتو پرس باید سیم‌های داخلی دستگاه و بدنه داخلی آن را بررسی کنید. گاهی اوقات نیز سیم‌های مربوط به المنت دستگاه دچار اتصالی شده و فیوز می‌پرد. برای بررسی و رفع این مشکل با یک متخصص تماس بگیرید.

چرا کف اتو پرس کثیف شده و روی لباس لکه زرد ایجاد می‌کند؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

اگر با چنین مشکلی مواجه هستید به راحتی می‌توانید، آن را برطرف کنید. برای رفع این مشکل یک پارچه زبر را داخل یک پارچه نازک قرار دهید و در‌حالی‌که اتو روشن و گرم است، کف آن را با همان پارچه پاک‌کنید.

چرا اتو پرس به برق وصل است اما اصلاً گرم نمی‌شود؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

در چنین مواردی برای عیب‌یابی اتو پرس باید بخش‌های مختلفی را موردبررسی قرارداد. سنسور، قطعات برد، خود برد الکترونیکی، المنت دستگاه و … ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شود. بهتر است در هنگام مواجهه با چنین مشکلی از یک متخصص کمک بخواهید.

چرا اتو هنگام فشار دادن دکمه بخار، آب زرد رنگ روی لباس پس می‌دهد؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

استفاده از آب شهر باعث به وجود آمدن سولفات فلز شده و به همین علت آب زرد روی لباس پس می‌دهد. البته از دلایل دیگر آن می‌تواند کثیف بودن صفحه بالایی اتو باشد. برای تمیز کردن آن در‌حالی‌که اتو داغ است مایع شیشه شور به آن اسپری کنید و با یک دستمال، تمیز کنید.

چرا در هنگام اتوکشی روی لباس برق می‌افتد؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

برای جلوگیری از برق افتادن لباس، پیش از اتوکشی، مخلوطی از آب و سرکه تهیه کنید و روی لباسی که می‌خواهید آن را اتو کنید، اسپری کنید. دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید اتو پرس و لباس مستقیماً با هم برخورد داشته باشند. همیشه برای اتوکشی یک پارچه روی لباس پهن کنید. به ویژه اگر قصد دارید پارچه‌های حساس‌تر را با حرارت و فشار بالا اتو کنید، یک پارچه کتانی بر روی لباس پهن کنید.

چرا اتو لباس را سوزانده و لکه‌های قهوه‌ای از کف آن پاک نمی‌شود؟ برای تعمیر و عیب یابی چه باید کرد؟

برای از بین بردن لک‌های قهوه‌ای که در اثر سوختگی در کف اتو ایجاد شده است، محلول سرکه و نمک را گرم‌کنید و آن را به کف اتو بمالید تا کاملاً تمیز شود. همچنین می‌توانید در هنگامی‌که اتو داغ است این محلول را به کف دستگاه اسپری کنید و با یک دستمال تمیز آن را پاک‌کنید.

نکاتی در مورد نگهداری از اتو پرس

تمامی کاربران این دستگاه پیش از نیاز به آموزش تعمیرات اتو پرس، به آموزش نگهداری از اتو پرس احتیاج دارند. اتو پرس دستگاهی است که اگر در تعمیر و نگهداری آن دقت شود، می‌تواند تا سالیان متمادی بدون نیاز به تعمیرات برای شما کار کند. تعدادی از نکاتی که برای نگهداری صحیح از اتو پرس باید به آن توجه شود، در بخش زیر آورده شده است.

  1. سعی کنید محل قرارگیری اتو پرس را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که احتمال افتادن آن به صفر برسد. در اثر افتادن و ضربه خوردن اتو پرس آسیب‌های جدی به آن وارد می‌شود.
  2. برای افزایش طول عمر دستگاه و جلوگیری از به وجود آمدن بسیاری از مشکلاتی که در بخش فوق به آن اشاره شد، بهتر است از آب شهری یا آب معدنی در آن استفاده نکنید.
  3. حداقل هفته‌ای یک‌بار از دستگاه استفاده کنید. اگر برای طولانی مدت از این دستگاه استفاده نکنید، در هنگام استفاده مجدد از آن با مشکلاتی مواجه خواهید شد.
  4. بهتر است برای استفاده از دستگاه از محافظ برق مخصوص استفاده کنید تا برد الکترونیکی آن کمتر آسیب ببیند.
  5. دقت کنید که قسمت بالایی اتو پرس بسیار مهم و حساس است و نباید به‌هیچ‌عنوان روی آن آب بریزد.
  6. بعد از استفاده از اتو پرس، صبر کنید تا دستگاه خنک شود و سپس درب آن را ببندید.

نتیجه گیری از آموزش تعمیرات اتو پرس

تعدادی از مشکلات و معایب مربوط به اتو پرس، به راحتی و در منزل قابل‌حل هستند. اما در بعضی موارد نیاز است که برای تعمیرات دستگاه به یک متخصص مراجعه شود. اتو پرس دستگاهی است که اگر به درستی از آن نگهداری شود تا سالیان سال برای شما کار می‌کند. سرویس و تعمیر به‌موقع آن نیز بخشی از فرآیند نگهداری آن محسوب می‌شود. باید دقت داشته باشید که تعمیرات وسیله خود را به مرکزی بسپارید که در این زمینه متخصص باشد. بارها پیش ‌آمده است که دستگاه پس از تعمیر دچار مشکلات جدیدی شده و پس از مدت کوتاهی هم متوقف شده است.

ما برای تعمیرات اتو پرس، امداد آی.پی را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه تجربه و سابقه فراوانی برای تعمیرات اتو پرس دارد. به همین علت می‌تواند دستگاه شما را به صورت صحیح و اصولی سرویس نماید. شما همچنین می‌توانید با تماس با این مجموعه از مشاوره‌های تلفنی رایگان کارشناسان این مرکز نیز استفاده کنید. خدمات امداد آی.پی درب و منزل ارائه می‌شود و دارای یک سال گارانتی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code