دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی ماکروفر ال جی

راهنمای فارسی ماکروفر ال جی

راهنمای فارسی ماکروفر ال جی : برند ال‌جی از جمله شناخته‌شده‌ترین برندها در زمینه‌ی تولید انواع لوازم خانگی در کشورمان است. این برند توانسته با عرضه‌ی لوازم خانگی با کیفیت و نوآوری‌های پیشرفته‌ و به روز در این حوزه بخش عمده‌ای از بازار لوازم خانگی در کشور را به خود اختصاص دهد. شرکت ال‌جی از سال ۱۹۹۷ فعالیت خود را در کشور کره و در زمینه‌ی الکترونیک و فناوری اطلاعات آغاز نموده و اکنون بخشی از شرکت‌های ال‌جی گروپ می‌باشد. یکی از پرکاربردترین محصولات این شرکت در کشور ماکروفرهای تولیدی آن است. شرکت ال‌جی در تولید انواع ماکروفرهای خود همواره یکی از پیشتازان در رقابت با سایر شرکت‌های فعال در تولید این محصول است. در ادامه قصد داریم با توجه به راهنمای فارسی ماکروفر ال جی به برخی نکات ایمنی برای استفاده از ماکروفرهای ال‌جی اشاره داشته باشیم و همچنین راهنمایی برای استفاده‌ی بهتر از آن ارائه دهیم.

توجه: امداد آی.پی سال‌هاست که به عنوان نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی , نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی , نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی , نمایندگی تعمیرات ماکروفر ال جی و تعمیرگاه مجاز یخچال ال جی به مشتریان سراسر تهران خدمات رسانی می‌نماید.

نکات ایمنی موجود در راهنمای فارسی ماکروفر ال جی

 1. یکی از مهم‌ترین نکات ایمنی برای استفاده از ماکروفر ال‌جی مراقبت از کودکان در برابر خطرات احتمالی دستگاه برای آنان است. بایستی کودکانی را که توانایی درک خطرناک بودن ماکروفر ندارند از دستگاه دور نگاه داشت. علاوه بر این پیش از استفاده‌ی کودکان با سن بالاتر نیز باید آموزش کامل استفاده از دستگاه به آنان داده شود.
 2. ماکروفرهای خانگی ال‌جی که برای قرار دادن روی میز، کابینت و موارد این‌چنینی طراحی شده‌اند را نباید در قفسه‌های سرپوشیده قرار داد. قرار دادن این دستگاه‌ها در قفسه‌ها یا داخل کابینت‌های توکاری شده باعث آسیب دیدن دستگاه شده و ایمنی افراد را به خطر می‌اندازد.
 3. ماکروفرهای ال‌جی برای استفاده در منازل طراحی شده‌اند و استفاده از آن‌ها در هر گونه وسیله‌ی نقلیه، کانکس یا خانه‌ی متحرک مجاز نیست.
 4. قرار دادن ظروف دربسته در ماکروفر باعث آسیب دیدن دستگاه می‌شود. برای قرار دادن هر غذایی در ماکروفر لازم است تا از وجود فضای کافی برای خروج حرارت از ظرف غذا اطمینان حاصل شود.
 5. چنانچه بلند شدن دود به هنگام فعالیت دستگاه مشاهده شود، بایستی بلافاصله دوشاخه‌ی ماکروفر را پریز برق جدا نموده و درب آن را باز کرد.
 6. یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که ایمنی افراد در استفاده از ماکروفر را به خطر می‌اندازد، استفاده از دستگاه برای گرم کردن یا جوشاندن آب است. ماکروفر ال‌جی برای گرم کردن آب طراحی نشده و استفاده از آن بدین منظور به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 7. بسیاری از ظروف برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند. پیش از تهیه‌ی یک ظرف برای استفاده در ماکروفر بایستی در مورد مناسب بودن آن برای قرار دادن در ماکروفر اطمینان حاصل شود. به طور کلی حصول اطمینان از مناسب بودن ظروف برای ماکروفر پیش از قرار دادن در دستگاه ضروری است.

راهنمای فارسی ماکروفر ال جی

راهنمای استفاده از ماکروفر ال جی

 1. استفاده از ظروف فلزی در ماکروفر باعث اختلال در جریان برق، آسیب دیدن دستگاه و به مخاطره افتادن ایمنی افراد منزل می‌شود. ظروف چینی یا پیرکس بهترین گزینه‌ها برای پخت انواع غذا در ماکروفر هستند.
 2. استفاده از ماکروفر برای گرم کردن غذا یکی از کاربردی‌ترین امکانات آن است. با این حال باید دقت داشت که ماکروفر بسیار سریع‌تر از اجاق گاز غذا را گرم می‌کند. به همین سبب در صورتی که ماکروفر دارای برنامه‌ی اتوماتیک گرم کردن غذا نباشد لازم است تا با مراجعه به راهنمای فارسی ماکروفر ال‌جی مختص هر مدل، زمان و دمای مناسب برای هر مقدار غذا را تعیین کرد.
 3. در صورت استفاده از سرپوش پلاستیکی روی ظرف برای پخت سریع غذا لازم است تا با وسیله‌ای شبیه چنگال چند سوراخ روی روکش پلاستیکی ایجاد نمود.
 4. چنانچه خرید ماکروفر به منظور پخت انواع شیرینی، کیک، تارت و غیره صورت می‌گیرد، تهیه‌ی ماکروفری با امکان هواپزی توصیه می‌شود.
 5. برای تعیین زمان و حرارت مناسب برای ذوب کردن موادی مانند شکلات تخته یا کره بهتر است به راهنمای فارسی ماکرفرو ال‌‌جی مراجعه شود. دمای بالا برای ذوب کردن این مواد غذایی باعث سوختن آن‌ها و آلوده شدن دستگاه به این مواد می‌شود.
 6. توصیه می‌شود برای استفاده از ماکروفر برای یخ‌زدایی از برنامه‌ی تنظیم شده برای این کار استفاده شود. در صورتی که ماکروفر دارای این برنامه نبود با مراجعه به راهنمای فارسی ماکروفر ال جی مختص هر مدل از دستگاه می‌توان زمان و دمای مناسب برای یخ‌زدایی انواع غذاهای منجمد را پیدا کرد.
 7. در صورت استفاده از ماکروفر برای گرم کردن شیر نوزاد و به طور کلی تهیه‌ی هر غذایی برای کودکان دقت به دمای غذا پس از پایان کار دستگاه به منظور جلوگیری از آسیب دیدن کودک توصیه می‌شود.
 8. استفاده از یک بشقاب سرامیکی روی ظروف سر بازی که داخل ماکروفر قرار داده می‌شوند می‌تواند زمان پخت غذا را کاهش داده و کیفیت پخت را بهتر نماید.
 9. بهتر است برای پخت انواع غذا در ماکروفر به محل قرار گیری ذکر شده در دستور پخت آن غذا توجه شود، چرا که برخی از غذاها برای پخت کامل بایستی روی پایه‌ی ماکروفر قرار گیرند.
 10. ظروف شیشه‌ای تنها برای گرم کردن غذاها مناسب هستند. استفاده از این ظروف برای پخت غذا در ماکروفر توصیه نمی‌شود.

| ۱۳۹۷-۵-۱۹ ۱۶:۴۷:۵۳ +۰۰:۰۰ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۷|راهنمای فارسی لوازم خانگی ال جی, نمایندگی تعمیرات ال جی|