علت روشن نشدن ساندویچ ساز

علت روشن نشدن ساندویچ ساز

علت روشن نشدن ساندویچ ساز به دلایل و عوامل زیادی بر می گردد. در این مقاله سعی داریم تا این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم. کاربرانی که با این مشکل در ساندویچ ساز خود روبرو هستند می توانند از طریق موارد بیان شده در این مقاله نسبت به عیب یابی و تعمیر دستگاه خود اقدام نمایند. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی نیز می توانید با ما در امداد آی پی تماس گرفته و تعمیر ساندویچ ساز خود را به ما بسپارید.

در ادامه با امداد آی پی همراه بمانید.

چرا ساندویچ ساز روشن نمی شود؟

در این مقاله به بررسی پاسخ های سوال چرا ساندویچ ساز روشن نمی شود؟، به شرح زیر می پردازیم:

ساندویچ ساز یکی از لوازم خانگی است که استفاده از آن به تازگی در میان کار بارن رواج پیدا کرده است. کاربرانی که از این دستگاه استفاده می کنند به دلیل نا آشنا بودن با روند استفاده از آن و همچین عیب یابی آن با مشکلاتی روبرو هستند. در این مقاله سعی داریم به بررسی یکی از پرتکرارترین ایرادات این دستگاه یعنی روشن نشدن آن بپردازیم. دلایل زیر را می توان برای این عیب برشمرد:

  • قطع شدن برق منزل
  • قطع شدن فیوز برق منزل
  • خرابی پریز برق
  • خراب شدن سیم دو شاخه برق دستگاه
  • خرابی دکمه پاور
  • قطع شدن فیوز حرارتی داخلی دستگاه
  • قطع شدن ترموستات

در ادامه همه این ایرادات را بررسی خواهیم کرد و ترفندهایی را هم برای رفع آنها بیان می کنیم.

قطع شدن برق منزل می تواند دلیل روشن نشدن ساندویچ ساز باشد

قطع شدن برق منزل می تواند دلیل روشن نشدن ساندویچ ساز باشد. در این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم:

یکی از دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز نبود برق در خانه است. اگر قبض برق خانه را پرداخت نکرده اید ممکن است برق خانه قطع شده باشد. قطعی برقی نیز که امروز تبدیل به یک مشکل معمول در شهرهای مختلف شده است.

قطع شدن فیوز برق منزل را نیز می تواند علت روشن نشدن ساندویچ ساز بدانیم

قطع شدن فیوز برق منزل را نیز می تواند علت روشن نشدن ساندویچ ساز بدانیم. در این بخش به بررسی این موضوع به شرح زیر می پردازیم:

ممکن است به دلیل استفاده از وسایل برقی خراب و یا هر دلیل دیگری فیوز برق منزل پریده باشد. از این رو بعد از چک کردن برق منزل باید فیوز خانه را نیز بررسی نمایید تا ایرادی در آن وجود نداشته باشد.

خرابی پریز برق از دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز

بررسی خرابی پریز برق از دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز به شرح زیر می باشد:

ممکن است ایرادی در برق منزل و فیوز نداشته باشید اما پریزی که از آن برای روشن کردن ساندویچ ساز استفاده می کنید، خراب شده باشد. در این مواقع نیز نیاز به بررسی پریز خواهید داشت. برای این کار هم می توانید از فازمتر استفاده کنید و هم یک وسیله برقی دیگر را در دستگاه تست کنید.

خراب شدن سیم دو شاخه برق دستگاه هم می تواند دلیلی بر روشن نشدن ساندویچ ساز باشد

خراب شدن سیم دو شاخه برق دستگاه هم می تواند دلیلی بر روشن نشدن ساندویچ ساز باشد. در این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم:

خرابی سیم دو شاخه دستگاه نیز می تواند علت روشن نشدن ساندویچ ساز باشد. برای فرع این عیب می بایست ابتدا دلیل خرابی سیم را چک کنید. در صورت پارگی و یا پوسیدگی چاره ای جز تعویض این قطعه با قطعات فابریک دستگاه نخواهید داشت. برای این منظور می توانید با ما در امداد آی پی تماس بگیرید.

خرابی دکمه پاور علت روشن نشدن ساندویچ ساز

بررسی خرابی دکمه پاور علت روشن نشدن ساندویچ ساز به شرح زیر است:

خرابی دکمه پاور دستگاه نیز عاملی است که مانع رسیدن برق به مدارهای داخلی ساندویچ ساز شده و مانع از روشن شدن آن نیز می شود. از این رو این قطعه را نیز باید چک کنید تا در صورت شکستگی یا خرابی مدارهای آن تعمیر شود.

قطع شدن فیوز حرارتی داخلی دستگاه هم از دلایل خاموش ماندن ساندویچ ساز است

قطع شدن فیوز حرارتی داخلی دستگاه هم از دلایل خاموش ماندن ساندویچ ساز است. بررسی این موضوع به شرح زیر است:

فیوز حرارتی دستگاه قطعه ای برای محافظت از ساندویچ ساز در برابر افزایش شدیدی دمای آن است. این قطعه در صورت خرابی خود به خود دستگاه را خاموش کرده و مانع از روشن شدن آن می شود. برای تعمیر فیوز حرارتی یا تعویض آن می توانید با تعمیرگاه مجاز ساندویچ ساز در امداد آی پی تماس بگیرید.

قطع شدن ترموستات از دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز

بررسی قطع شدن ترموستات از دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز به قرار زیر می باشد:

خرابی های ایجاد شده در ترموستات نیز از جمله خرابی هایی هستند که مانع از روشن شدن ساندویچ ساز می شوند. بررسی خرابی ترموستات کاری حرفه ای است و نیاز به تخصص و تجربه دارد. برای تعویض این قطعه یا تعمیر آن نیز می توانید زا خدمات امداد آی پی استفاده کنید.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن ساندویچ ساز در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت روشن نشدن ساندویچ ساز در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

به بررسی دلایل روشن نشدن ساندویچ ساز پرداختیم و ترفندهایی را نیز برای رفع آن ها با هم مرور کردیم. کاربران می توانند از این ترفندها برای عیب یابی و سپس رفع عیب در منزل استفاده کرده و در صورت نیاز به کمک نیز با مرکز تعمیرات ساندویچ ساز در امداد آی پی تماس بگیرند.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ساندویچ ساز در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید