علت روشن نشدن توستر

علت روشن نشدن توستر

توستر یکی از وسایل خانگی است که به تازگی در میان خانواده ها استفاده از آن رواج پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی علت روشن نشدن توستر بپردازیم. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که در ادامه با بررسی آنها روش های رفع این ایرادات را نیز مرور می کنیم. کاربران علاقمند به مسائل فنی هم می توانند از محتوای این مقاله برای رفع عیب دستگاه خود اقدام کنند.

در ادامه با امداد آی پی همراه بمانید.

چرا توستر روشن نمی شود؟

در این بخش از مقاله به بررسی پاسخ سوال چرا توستر روشن نمی شود؟ به شرح زیر می پردازیم:

موارد زیر دلایلی هستند که در صورت وقوع می توانند مانعی برای روشن شدن این دستگاه باشند:

  • قطع شدن برق منزل
  • بروز ایراد در پریز برق
  • بروز ایراد در سیم دو شاخه و رابط دستگاه
  • بروز ایراد در فن دستگاه
  • نقص در المنت
  • بروز ایراد در اتصالات داخلی توستر
  • خراب بودن درب دستگاه

برخی از این ایرادات به سادگی توسط کاربر در منزل قابل رفع می باشد. البته برخی از آنها نیز فنی بوده و نیاز به استفاده از خدمات تعمیرکار توستر خواهد داشت مکه برای این کار می توانید از امداد آی پی کمک بگیرید.

قطع شدن برق منزل از دلایل روشن نشدن توستر

بررسی قطع شدن برق منزل از دلایل روشن نشدن توستر به شرح زیر است:

یکی از ساده ترین دلایل بروز این ایراد در توستر نبود برق در منزل است. در صورتی که برق منزل قطع باشد، ابتدا باید چک کنید تا مشکل از فیوز خانه نباشد. در قوم بعدی می توانید برق ساختمان را چک کنید و در صورت قطعی برق منطقه باید تا زمان برگشت آن منتظر بمانید.

خرابی پریز برق علت روشن نشدن توستر

بررسی خرابی پریز برق علت روشن نشدن توستر به شرح زیر می باشد:

یکی دیگر از دلایل نرسیدن برق به دستگاه خرابی پریزی است که از آن برای رساندن برق به دستگاه استفاده می نمایید. برای بررسی این پریز ابتدا می توانید از فاز متر استفاده کنید. اگر فاز متر در دسترس نداشتید می توانید یک دستگاه برقی دیگر را با پریز تست کنید. اگر دستگاه دوم هم روشن نشد مشکل از پریز است و باید آن را رفع عیب کنید و یا از یک پریز دیگر برای روشن کردن توستر استفاده کنید. البته اگر برای روشن کردن توستر از سه راهی استفاده می کنید باید چک کنید که سه راهی نیز ایرادی نداشته باشد. برای این منظور باز می توانید از روش بالا کمک بگیرید.

بروز ایراد در سیم دو شاخه دستگاه از عوامل روشن نشدن توستر

بررسی بروز ایراد در سیم دو شاخه دستگاه از عوامل روشن نشدن توستر به شرح زیر می باشد:

خرابی سیم دو شاخه یا سیم رابط هم می تواند علت روشن نشدن توستر باشد. برای بررسی این موضوع ابتدا سیم را نظر فیزیکی تست کنید. اگر سیم دارای لهیدگی یا خراش باشد، احتمال خراب شدن آن زیاد است. البته گاها ممکن است سیم بدون هیچ ایراد فیزیکی خراب شده باشد یا سوخته باشد. در چنین مواقعی تنها راه حل تعویض سیم دو شاخه یا سیم رابط است.

خراب بودن درب از دلایل روشن نشدن توستر

بررسی خراب بودن درب از دلایل روشن نشدن توستر به شرح زیر است:

برای اینکه توستر روشن شود باید درب آن نیز سالم بوده و به خوبی بسته شود. برای بررسی این موضع چک کنید تا درز بین درب و دستگاه باز نباشد و آهنربای درب به خوبی عمل کند. برای تعمیر درب نیاز به کمک تعمیرکار توستر خواهید داشت.

بررسی بروز ایرادات فنی از دلایل روشن نشدن توستر

بررسی بروز ایرادات فنی از دلایل روشن نشدن توستر به شرح زیر می باشد:

علاوه بر ایراداتی که مرور کردیم برخی ایراداتی که علت روشن نشدن توستر هستند فنی می باشند. این ایرادات بیشتر به اجزای داخلی توستر بر می گردند. برای رفع عیب این موارد حتما باید دستگاه را باز کنید. اگر تجربه و تخصص لازم برای این کار را ندارید بهتر است از تعمیرکار با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. وگرنه ممکن است صدمات بیشتری به دستگاه خود وارد سازید. در ادامه این ایرادات را بررسی می کنیم.

نقص در المنت از موانع روشن شدن توستر

بررسی نقص در المنت از موانع روشن شدن توستر به شرح زیر می باشد:

المنت قطعه ای است که برای گرم شدن توستر در آن تعبیه شده است. در صورت خرابی این قطعه و به هم خوردن جریانات الکتریکی آن ممکن است دستگاه شما روشن نشود. برای تعویض المنت حتما باید از قطعات فابریک و با کیفیت استفاده نمایید.

بروز ایراد در فن از دلایل روشن نشدن توستر

بررسی بروز ایراد در فن از دلایل روشن نشدن توستر به شرح زیر است:

خرابی فن موتور توستر نیز می تواند دلیلی برای روشن نشدن آن باشد. فن وظیفه خنک کردن دستگاه را به عهده دارد. در صورت خرابی فن دستگاه خنک نشده و فیوز حرارتی آن را خاموش و مانع از روشن شدن آن می شود.

بروز ایراد در اتصالات داخلی از موانع روشن نشدن توستر

بررسی بروز ایراد در اتصالات داخلی از موانع روشن نشدن توستر به شرح زیر می باشد:

بروز اختلال در اتصالات داخلی توستر نیز آخرین ایرادی است که در این مقاله برای بررسی روشن نشدن این دستگاه به آن می پردازیم. اتصالات داخلی به دلایل مختلفی اعم از پوسیدگی ممکن است خراب شده باشد. برای رفع این موارد بهتر است از تعمیرکار توستر کمک بگیرید.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن توستر در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت روشن نشدن توستر در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی موانع روشن شدن توستر پرداختیم. ترفندهای ارائه شده نیز می توانند راه حلی برای تعمیر دستگاه در منزل باشند. برای این منظور همچنین می توانید روی کمک تعمیرکار ما در امداد آی پی نیز حساب کنید.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات توستر در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید