علت خاموش شدن مخلوط کن در حین کار

علت خاموش شدن مخلوط کن در حین کار

علت خاموش شدن مخلوط کن به عوامل فنی و غیر فنی مختلفی باز می گردد. در این مقاله سعی داریم تا همه این عوامل را به صورت کامل با شرح جزئیات بیان کرده و روش های برطرف نمودن هر یک را نیز مطرح نماییم. در نگارش این مقاله سعی کرده ایم از نظرات تعمیرکار نمایندگی تعمیرات مخلوط کن نیز کمک بگریم تا تمام روش های معرفی شده کاربردی باشند.

در ادامه به امداد آی پی همراه بمانید.

چرا مخلوط کن در حین کار خاموش می شود؟

در این بخش به بررسی پاسخ های سوال چرا مخلوط کن در حین کار خاموش می شود؟، می پردازیم:

بررسی علت خاموش شدن مخلوط کن به دو دسته عوامل باز می گردد. دسته اول موارد فنی هستند که به دلیل خرابی قطعات داخلی رخ می دهند. دسته دوم هم ایرادات معمولی هستند که به دلیل نوع استفاده از دستگاه رخ می دهند. در ادامه هر دو این دسته ها را با هم بررسی می کنیم. اما مسلما کاربران باید بدانند که:

 • تعمیر و رفع عیب مسائل فنی بدون تجهیزات و تخصص کار سختی است. از این رو در این مواقع بهتر است از خدمات تعمیرکار حرفه ای مخلوط کن استفاده کنند.
 • رفع عیب مسائل معمول اما به سادگی توسط کاربر قابل انجام است.

بررسی موارد فنی خاموش شدن مخلوط کن در حین کار

بررسی موارد فنی خاموش شدن مخلوط کن در حین کار به شرح زیر است:

موارد فنی که می توانند باعث بروز مشکل خاموشی ناگهانی مخلوط کن شوند می توانند به قطعات زیر مربوط باشند:

 • موتور دستگاه
 • اورلود دستگاه
 • سوئیچ محافظ حرارتی دستگاه
 • فن موتور دستگاه

در ادامه همه این قطعات را بررسی خواهیم نمود.

ایرادات موتور می تواند علت خاموش شدن مخلوط کن در حین کار باشد؟

پاسخ های سوال ایرادات موتور می تواند علت خاموش شدن مخلوط کن در حین کار باشد؟، به قرار زیر می باشند:

تمام کارکرد مخلوط کن ناشی از عملکرد موتور در این دستگاه است و خراب شدن آن می تواند منجر به خراب شدن کل دستگاه منجر شود. موتور از اجزای مختلفی تقسیم شده که هر یک از این اجزاء کارکرد خود را در دستگاه ایجاد می نمایند. خرابی برخی از این قطعات ممکن است باعث شود تا موتور در حین کار با ایراد روبرو شده و در نتیجه دستگاه خاموش شود. برای عیب یابی موتور نیاز به تخصص و تجربه دارید. همچنین در صورت نیاز به تعویض موتور دستگاه بهتر است از قطعات فابریک برند مخلوط کن خود استفاده نمایید. این قطعات ار می توانید در امداد آی پی در اختیار داشته باشید.

خراب شدن فن پروانه عاملی بر خاموش شدن مخلوط کن

بررسی خراب شدن فن پروانه عاملی بر خاموش شدن مخلوط کن به شرح زیر است:

فن پروانه وظیفه خنک کردن موتور و قطعات داخلی را به عهده دارد. داغ شدن و افزایش دمای قطعات داخلی می تواند علت خاموش شدن مخلوط کن باشد. در این مواقع سوئیچ های محافظ حرارتی دستگاه را به صورت خودکار خاموش می کنند. برای رهایی از این عیب باید فن پروانه را عیب یابی کنید.

 • ممکن است قسمتی از فن شکسته باشد.
 • ممکن است روی فن پر از گردو غبار باشد.
 • ممکن است موتور فن از کار افتاده باشد.

برای هر سه این موارد نیاز به باز کردن دستگاه و بررسی فن آن خواهی داشت. در صورت نیاز هم باید این قطعه را تعویض کنید تا ایراد وارد شده برطرف شود.

ایرادات سوئیچ محافظ حرارتی دلیل از کار افتادن مخلوط کن

بررسی ایرادات سوئیچ محافظ حرارتی دلیل از کار افتادن مخلوط کن به شرح زیر می باشد:

سوئیچ محافظ حرارتی وظیفه محافظت از موتور و قطعات داخلی در دماهای بالا را دارد. در اثر افزایش دما این قطعه به صورت خودکار دستگاه را خاموش می نماید. حال خرابی و بروز اختلال در عملکرد خود این سوئیچ نیز می تواند علت خاموش شدن مخلوط کن باشد. از این رو در این مواقع این قطعه را نیز باید تست کنید.

ایرادات اورلود از دلایل خاموشی ناگهانی مخلوط کن در حین کار

بررسی ایرادات اورلود از دلایل خاموشی ناگهانی مخلوط کن در حین کار به موارد زیر باز می گردد:

اورلود یکی از قطعات موتور مخلوط کن است. در صورت بروز اختلالات الکترونیکی در قطعات دستگاه، اورلود فورا آن را خاموش می نماید. خرابی خود اورلود نیز می تواند دلیل خاموشی ناگهانی مخلوط کن باشد. در این مواقع بهتر است این قطعه توسط تعمیرکار متخصص مخلوط کن بررسی شده و در صورت نیاز تعویض گردد.

بررسی موارد معمول خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن

در این بخش به بررسی موارد معمول خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن می پردازیم:

اما علت خاموش شدن مخلوط کن می تواند به دلیل استفاده نادرست از این دستگاه باشد. دو مورد رایجی که این ایراد را ناشی می شوند، به موارد زیر بر می گردد:

 • وارد نمودن بار اضافی به موتور مخلوط کن
 • داغ شدن موتور دستگاه در اثر کار زیاد

در ادامه هر دو این موارد را بررسی خواهیم کرد.

بار اضافی وارد شده بر موتور دلیل خاموش شدن مخلوط کن در حین کار

بررسی بار اضافی وارد شده بر موتور دلیل خاموش شدن مخلوط کن در حین کار به شرح زیر است:

بار اضافی در مخلوط کن معانی مختلفی دارد. ممکن است اقدام به مخلوط کردن و خرد کردن سبزی هایی نمایید که موتور قدرت کافی برای آن را ندارد. یا قطعات آنها را به خوبی ریز نکرده باشید و یا ممکن است هسته میوه به اشتباه درون دستگاه ریخته باشید. مواردی از این دست می توانند باعث بروز بار اضافی به موتور شده و در نتیجه باعث خاموشی آن شوند. در این مواقع بهتر است موتور را برای چند دقیقه خاموش کرده و بعد از رفع عیب قطعات میوه دوباره از آن استفاده نمایید.

داغ شدن دستگاه دلیل خاموشی ناگهانی مخلوط کن

بررسی داغ شدن دستگاه دلیل خاموشی ناگهانی مخلوط کن به شرح زیر می باشد:

اگر برای مدت طولانی از مخلوط کن به صورت پیوسته استفاده نمایید، موتور داغ شده و در نتیجه قطعات محافظ دستگاه را خاموش می نمایند. این مورد برای محافظت از دستگاه در مقابل آسیب های دیگری مانند آتش سوزی است. بهتر است در این شرایط چند ساعت به دستگاه استراحت بدهید و سپس دوباره از آن استفاده نمایید.

نتیجه گیری از علت خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن در حین کار در امداد آی پی

نتیجه گیری از علت خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن در حین کار در امداد آی پی به شرح زیر می باشد:

به بررسی دو دسته دلایل فنی و غیر فنی خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن پرداختیم. کاربران می توانند در صورت بروز دلایل غیر فنی آنها در منزل رفع عیب کنند. اما برای دلایل فنی توصیه می کنیم از خدمات نمایندگی تعمیرات مخلوط کن در تهران کمک بگیرید. بررسی این ایرادات توسط شخص عادی ممکن است صدمات دیگری را نیز برای دستگاه به دنبال داشته باشد.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات مخلوط کن و تامین کننده قطعات فابریک این دستگاه آماده ارائه این خدمات به کاربران می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید