راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ

راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ

راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ

راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ

راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ

راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ : یکی از لوازم خانگی پرکاربرد که می‌توان گفت امروزه در اکثر خانه‌ها، برای پخت و پز انواع غذا، مورد استفاده قرار می‌گیرد ماکروفر است. ماکروفرها توانسته‌اند مشکل ناشی از کمبود وقت برای پخت و پز را تا حد بسیاری بر طرف سازند. این دستگاه‌ها نه تنها در صرفه‌جویی در زمان به افراد کمک می‌کنند، بلکه امکان پخت بسیاری از غذاهایی را که برای هر یک نیاز به دستگاهی جداست، فراهم می‌سازند. اما به سبب تنوع زیاد این محصول در بازار لوازم خانگی، توصیه می‌شود تا کاربر پیش از خرید یک ماکروفر، همانند خرید سایر دستگاه‌های نسبتاً گران قیمت، برند معتبر برای آن را جست و جو نموده و به سایر نکات ضروری در خرید آن دقت کند. در این نوشته قصد داریم تا به راهنمای استفاده‌ی بهتر از ماکروفر بلومبرگ بر اساس دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ بپردازیم.

راهنمای استفاده از ماکروفر بلومبرگ

1- از قرار دادن ظروف کاملاً دربسته داخل ماکروفر در حال کار خودداری نمایید. اگر چه بهتر است غذاهای داخل ماکروفر در ظرف دربسته قرار داده شوند و یا روکشی پلاستیکی روی آن‌ها کشیده شود، اما در نظر گرفتن چند منفذ برای خروج حرارت و بخار از ظرف غذای داخل ماکروفر ضروری است.

2- برای آن‌که غذای داخل ماکروفر به صورت یکدست پخته شود، توصیه می‌شود تا هر از گاهی غذای داخل دستگاه را به هم بزنید.

3- در صورتیکه از ماکروفر بلومبرگ برای یخ‌زدایی مواد غذایی منجمد استفاده می‌کنید، بلافاصله آن را بپزید و از قرار دادن مجدد مواد غذایی یخ‌زدایی شده در فریز یا جایخی خودداری نمایید. پیش از یخ‌زدایی مواد غذایی حتماً آن‌ها را از پلاستیک یا سلفون خارج نمایید.

4- مطابق راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ استفاده از ظروفی با جنس کاغذ معمولی در ماکروفر باعث آسیب دیدن دستگاه می‌شود. برای استفاده از کاغذ در ماکروفر کاغذهای مخصوص برای این دستگاه را تهیه نمایید.

5- اگر از ماکروفر برای پختن مواد غذایی‌ای مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی و به طور کلی مواد غذایی دارای پوست استفاده می‌کنید، بهتر است پیش از قرار دادنشان در دستگاه چند سوراخ روی آن‌ها ایجاد نمایید.

6- اکثر ماکروفرهای بلومبرگ برای جوشاندن آب طراحی نشده‌اند. تنها زمانی از ماکروفر برای جوشاندن آب استفاده کنید که این کار مطابق دفترچه راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ خاص مدل شما مجاز شناخته شده باشد.

7- از قرار دادن ظروف فلزی در ماکروفر خودداری کنید. با توجه به نکات ایمنی ذکر شده در راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ قرار دادن ظروف فلزی در ماکروفر سبب اختلال در جریان برق شده و باعث آسیب دیدن دستگاه و به مخاطره افتادن سلامتی افراد خانواده می‌شود.

8- برای گرم کردن غذاها در ماکروفر نیازی به اضافه کردن آب به آن‌ها نیست. دقت داشته باشید که غذا در ماکروفر بسیار سریع‌تر از اجاق گاز گرم می‌شود. توصیه می‌شود پیش از مصرف غذایی که توسط ماکروفر گرم نموده‌اید، چند دقیقه صبر کنید تا حرارت زیاد غذا به شما آسیب نرساند.

9- برای پختن تخم مرغ کامل از ماکروفر استفاده نکنید.

10- بهترین ظروف برای استفاده در ماکروفر ظروف چینی و سرامیک هستند، اما این بدین معنا نیست که هر ظرف چینی یا سرامیکی برای استفاده در ماکروفر مناسب است. به طور کلی بر اساس راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ پیش از قرار دادن هر ظرفی در ماکروفر از مناسب بودن آن برای استفاده در این دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

11- پس از خارج کردن غذا از ماکروفر به منظور بو کردن غذا و یا به هر علت دیگری، آن را به صورت خود نزدیک نکنید.

12- غذاهایی که تکه‌های کوچک‌تری دارند بهتر از غذاهای حجیم پخته می‌شوند، از همین روی توصیه می‌شود غذاها را تا حد امکان به قطعات ریزتر تبدیل کنید.

13- غذاهایی که برای پخت نیاز به آب زیادی دارند، روی اجاق سریع‌تر و بهتر می‌پزند. به همین سبب توصیه می‌شود تا برای صرفه ‌جویی در زمان و مصرف انرژی از ماکروفر برای پخت این غذاها استفاده نکنید.

14- ماکروفر دستگاه مناسبی برای گرم کردن شیر نوزاد است به شرطی که شیشه‌ی شیر را داخل ماکروفر قرار ندهید. پس از گرم شدن شیر از داغ نبودن آن برای نوزاد اطمینان حاصل نمایید.

15- برای پخت کامل برخی از غذاها استفاده از پایه‌ی ماکروفر ضروری است. به همین سبب توصیه می‌شود پیش از قرار دادن غذا در ماکروفر با توجه به دستور غذا و مطابق با راهنمای فارسی ماکروفر بلومبرگ مکان مناسب برای قرار دادن ظرف آن را پیدا کنید.

در صورت مواجهه با هر مشکلی در ماکروفر بلومبرگ ، با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر بلومبرگ تماس بگیرید.

امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر بلومبرگ با دارا بودن بیش از 50 سال سابقه کار در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی و با داشتن کادری متخصص و مجرب، آماده‌ی اعزام متخصص ماکروفر بلومبرگ به محل شما می‌باشد.

بدون برچسب

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید