راهنمای جامع استفاده از آبمیوه گیری

راهنمای جامع استفاده از آبمیوه گیری

در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری در امداد آی پی سعی داریم تا مراحل استفاده از این وسیله خانگی را با هم مرور کنیم. همچنین در انتها به بررسی نحوه استفاده از آبمیوه گیری پاناسونیک، بوش، پارس خزر، مولینکس و … خواهیم پرداخت. کاربران می توانند با استفاده از این راهنما به راحتی از دستگاه آبمیوه گیری خود استفاده نمایند.

چگونه از آبمیوه گیری استفاده کنیم؟

اگر شما هم به دنبال رسیدن به پاسخ سوال چگونه از آبمیوه گیری استفاده کنیم؟ هستید، می توانید در این مقاله به صورت دقیق و کامل به پاسخ سوال خود برسید. در این محتوا ابتدا روند و مراحل استفاده از آبمیوه گیری را مرور خواهیم نمود و سپس با معرفی نکات مهم در استفاده از این وسیله، طرز استفاده از برندهای مختلف آبمیوه گیری را نیز معرفی خواهیم کرد.

آموزش مراحل استفاده از آبمیوه گیری نیاز به کمتر از 10 دقیقه زمان دارد. اما بعد از این 10 دقیقه دیگر شما هیچ مشکلی با این وسیله نداشته و به راحتی می توانید از آن در خانه استفاده نمایید. برای اینکه بدانید چگونه باید از آبمیوه گیری استفاده کنید بایستی بدانید که:

 • از آبمیوه گیری برای چه میوه هایی می توان استفاده کرد.
 • طرز صحیح وارد کردن میوه ها به دستگاه به چه صورت است.
 • کی باید تفاله های میوه ها را جمع کنیم.
 • نحوه تنظیم آبمیوه گیری چگونه است.

و مواردی از این دست که در ادامه مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

آموزش مراحل استفاده از آبمیوه گیری

در این بخش به بررسی و آموزش مراحل استفاده از آبمیوه گیری به شرح زیر می پردازیم:

در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری باید متذکر شویم که استفاده از این وسیله در برندهای مختلف ممکن است تفاوت اندکی با یکدیگر داشته باشد. اما در کل استفاده از آنها به هم شبیه بوده و کاربران می توانند از این راهنما برای استفاده از انواع برندها استفاده نمایند.

 • در قدم اول آبمیوه گیری را در مکانی مناسب قرار دهید.

سعی کنید این دستگاه را بر روی سطحی صاف قرار داده و برای جلوگیری از ریختن مواد روی زمین نیز از سینی های بزرگ استفاده کنید.

 • وسایل لازم را در کنار خود داشته باشید.

وسایلی مانند پارچ برای جمع کردن آب، چاقو برای بریدن میوه ها و مواردی از این دست را در کنار خود داشته باشید.

 • میوه ها را کاملا تمیز کنید.
 • میوه ها را در اندازه های مناسب خرد کنید.
 • سرعت دستگاه را تنظیم کنید.
 • برای آب گیری خیلی میوه ها را فشار ندهید.
 • به موقع تفاله های جمع شده را از دستگاه خارج کنید.
 • حتما صبر کنید تا دستگاه کاملا بایستد، سپس آن را باز کرده و تفاله ها را خارج نمایید.

نکاتی مهم در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری

نکاتی مهم در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری به شرح زیر می باشند:

 •  قبل از شروع حتما مکانی مناسب برای آبمیوه گیری فراهم آورید.
 • برای کسب نتیجه بهتر حتما سعی کنید میوه ها را ورقه ورقه کرده و در اندازه های مناسب در آورید.
 • تنظیم سرعت آبمیوه گیری به نوع میوه بستگی دارد.
 • برای انتقال آب میوه از ظرف به پارچ می توانید از صافی استفاده کنید.
 • از آبمیوه گیری سعی کنید برای گرفتن آب میوه های نرم مانند موز و کیوی استفاده نکنید.

طرز استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره

یکی از انواع دستگاه های آبمیوه گیری نوع چهار کاره آن می باشد. توسعه لوازم خانگی چندکاره مدتی است که مورد توجه کاربران قرار گرفته و از این رو شرکت های سازنده این دستگاه ها دائما در حال به روز رسانی لوازم خانگی با این مضمون هستند. در آبمیوه گیری چهار کاره شما به موارد زیر دسترسی خواهید داشت:

 1. آبمیوه گیری
 2. آسیاب کن
 3. مخلوط کن
 4. خرد کن

که به طبع می توانید برای نیازهای خود از این دستگاه استفاده کنید. در این دستگاه دکمه های 1 تا 3 برای تنظیم موتور هستند و برای قطع و وصل کار دستگاه نیز از دکمه استارت استفاده نمایید. نحوه استفاده از آبمیوه گیری چهار کاره بسیار ساده است.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری پاناسونیک

نحوه استفاده از آبمیوه گیری پاناسونیک به شرح زیر است:

در استفاده از آبمیوه گیری پاناسونیک باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید. دستگاه برای شروع کار حتما باید کاملا قفل شده باش. در صورتی که زبانه های دسته های دستگاه به خوبی در جای خود قرار نگرفته باشند، دستگاه قفل نشده و در نتیجه ممکن است اصلا دستگاه روشن نشود. در این مواقع باید سعی کنید دسته ها را به درستی در جای خود قرار دهید. پاناسونیک یکی از بهترین برندهای تولید کننده آبمیوه گیری در جهان است. تیغه های تیز این دستگاه حتی می توانند ادویه ها را نیز خرد کنند. برای فشار دادن میوه ها به درون فضای مناسب برای آن نیز دقت کنید که خیلی عجله نداشته باشید.

طرز استفاده از آبمیوه گیری پارس خزر

در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری به بررسی برند پارس خزر می پردازیم:

پارس خزر یکی از قدیمی ترین برندهای تولید کننده آبمیوه گیری در ایران می باشد. محصولات این برند طرفداران زیادی داشته و از این گذشته کیفیت قابل قبولی را نیز از خود به نمایش می گذارند. نحوه استفاده از آبمیوه گیری پارس خزر بسیار ساده است و هر کسی با اولین مشاهده این دستگاه می تواند از آن برای کارهای خود استفاده نماید.

استفاده از تیغه های ساخته شده از استیل ضد زنگ در این دستگاه نیز باعث شده تا کاربران با خیال راحت نسبت به خرد کردن هر میوه ای در آن اقدام نمایند. جنس بدنه اصلی آن نیز معمولا از جنس پلاستیک است تا وزن تمام شده دستگاه کاهش یابد.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری مولینکس

نحوه استفاده از آبمیوه گیری مولینکس به شرح زیر می باشد:

مولینکس برندی آشنا برای ایرانی ها است. این برند از دیرباز در خانه های ایرانی وجود داشته و دستگاه های مختلف آن مانند خرد کن و آبمیوه گیری مورد استقبال آنها قرار گرفته است. در استفاده از آبمیوه گیری مولینکس به خاطر داشته باشید که باید قبل از روشن کردن دستگاه حتما آن را فیکس کنید. تیغه های برنده این دستگاه هر میوه ای را برای شما خورد می کنند اما از قبل در صورتی که قصد خرد کردن میوه های هسته دارد را دارید، هسته های آنها را جدا کنید.

طرز استفاده از آبمیوه گیری بوش

در راهنمای استفاده از آبمیوه گیری به بررسی برند بوش می پردازیم:

بوش یکی از معروف ترین برندهای تولید کننده لوازم خانگی در جهان است. نحوه استفاده از آبمیوه گیری بوش نیز مانند سایر تولیدات این شرکت ساده و روان بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. موتور این دستگاه یکی از قوی ترین موتورهای آبمیوه گیری است و می توان از آب برای گرفتن آب میوه ها و سبزیجات مختلف استفاده نمود.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری دلمونتی

نحوه استفاده از آبمیوه گیری دلمونتی به شرح زیر می باشد:

با مشاهده کلیت آبمیوه گیری دلمونتی به راحتی با ساز کار آن آشنا خواهید شد. مانند همه نمونه های این دستگاه مخزنی برای جمع کردن تفاله های میوه ها قرار داده شده است که به راحتی از پشت آن جدا می شود. برای فشار دادن میوه ها نیز یک اهرم همراه این دستگاه ارائه می شود تا با دست اقدام به فشار دادن میوه ها نکنید. این کار ممکن است خطراتی برای شما به دنبال داشته باشد.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از آبمیوه گیری در امداد آی پی

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از آبمیوه گیری در امداد آی پی به شرح زیر است:

به بررسی نحوه استفاده از آبمیوه گیری و مراحل آن پرداختیم و روش های استفاده از برندهای مختلف آبمیوه گیری اعم از بوش، پارس خزر، دلمونتی، پاناسونیک و … را نیز مرور کردیم. اطلاع از این نکات می تواند برای کاربران راهنمایی عالی باشد. کاربران باید در نظر داشته باشند که استفاده از آبمیوه گیری مانند سایر لوازم خانگی دارای استانداردهایی است که رعایت این استانداردها می تواند در طول عمر این دستگاه تاثیر بسزایی داشته باشد.

امداد آی پی به عنوان نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری در تهران در صورت بروز هر ایرادی در این دستگاه آماده تعمیر و تعویض قطعات آن می باشد.


پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهی بنویسید

نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
کامنت خود را وارد کنید