دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی یخچال آریستون

راهنمای فارسی یخچال آریستون ( امداد آی.پی ): یکی از محبوب‌ترین نام‌های تجاری وارداتی یخچال و فریزر، برند آریستون است که برندی ایتالیایی بوده و سال‌ها است به دلیل کیفیت بالای یخچال‌های خود سهم خوبی از این بازار را در داخل کشور به خود اختصاص داده است. یخچال و فریزرهای آریستون از شهرت خوبی در ایران برخوردار هستند با این حال در این مقاله راهنمای یخچال آریستون سعی نموده‌ایم برای شمایی که قصد خرید یکی از مدل‌های این یخچال یا کسب اطلاعات بیشتر درباره یخچال و فریزرهای برند آریستون دارید، پیش‌زمینه‌ای از پیشینه کمپانی آن و ویژگی‌های یخچال و فریزرهای آریستون و نواقص شایع این یخچال‌ها ارائه کنیم.

امداد‌ آی.پی نمایندگی تعمیرات آریستون با دارا بودن شعبات گوناگون نمایندگی تعمیرات یخچال آریستون , نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آریستون , نمایندگی تعمیرات ماکروفر آریستون و نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آریستون در سراسر تهران موجب کاهش هزینه های تعمیرات شما عزیزان شده است.

تاریخچه نمایندگی آریستون

کمپانی آریستون (Ariston) یک مجموعه ایتالیایی است که شرکت اولیه آن، در سال ۱۹۳۰ توسط شخصی به نام آریستد مرلونی تأسیس شده و از آغاز به تولید لوازم خانگی اشتغال داشته است. این کمپانی زیرمجموعه‌ای از شرکت لوازم خانگی ایندزیت بوده و در سال ۱۹۵۸ پس از آن‌که در اختیار پسر سوم مؤسس شرکت، ویتوریو مرلونی قرار می‌گیرد به نام آریستون نام گزاری می‌شود.
آریستون در آغاز به تولید آبگرمکن های خانگی اشتغال داشت و پسوند نام آن‌که واژه “Hot Point” است و به معنای آهن داغ می‌باشد نیز از همین مسئله نشات می‌گیرد. با این حال در سال‌های اخیر، آریستون، با گسترش حوزه کاری خود تقریبا همه انواع لوازم خانگی را طراحی، تولید و به بازارهای جهانی عرضه می‌کند و بسیار موفق به راه خود ادامه می‌دهد.
آریستون از زمان تأسیس تاکنون فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و امروزه مبدل به یک غول تولید لوازم خانگی در اروپا شده است که محصولات لوازم خانگی تولید شده توسط این کمپانی نه‌تنها در اروپا که به بسیاری از کشورهای جهان صادر می‌شوند و محبوبیت و شهرت بسیاری نیز دارند. در کشور ما نیز سال‌ها است برند و نام تجاری آریستون شناخته شده و در خانه بسیاری از ایرانیان به چشم می‌خورد.
کیفیت، زیبایی و قیمت مناسب محصولات تولیدشده توسط این کمپانی و همچنین خدمات پس از فروش حرفه‌ای آن موجب افزایش سهم بازار آن در سال‌های اخیر گشته و آمارهای پایین تعمیرات و خرابی نیز نشان از کیفیت بی‌نظیر محصولات این کمپانی دارند.
ازجمله محبوب‌ترین انواع لوازم خانگی شرکت آریستون می‌توان به یخچال‌ها و فریزرهای آن اشاره نمود که در ادامه متن راهنمای یخچال آریستون تصمیم داریم درباره آن‌ها برای شما عزیزان توضیحاتی ارائه کنیم.

مشکلات نام برده در دفترچه راهنمای یخچال آریستون

یخچال‌ها و فریزرهای شرکت آریستون از کیفیت خوبی برخوردار هستند و در صورت رعایت نکات ایمنی و مراقبت خوب، تا سالیان سال برای شما خدمت می‌کنند؛ با این حال خرابی و تعمیرات جزء جدایی‌ناپذیر هر وسیله برقی هستند. در ادامه مقاله راهنمای یخچال آریستون برای شما عزیزان فهرستی از شایع‌ترین عوامل خرابی این یخچال‌ها را ارائه نموده‌ایم که کاملاً مورد تائید نمایندگی و تعمیرکاران شرکت آریستون نیز می‌باشد. این عوامل به ترتیب آورده شده‌اند؛ در صورت بروز چنین مشکلاتی به دفترچه راهنمای فارسی یخچال آریستون مراجعه نموده و اگر مشکل را جدی تشخیص دادید با نمایندگی شرکت آریستون و تعمیرکار مجاز خود تماس بگیرید و هرگز خودسرانه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید چراکه شرایط ضمانت‌نامه شما این‌گونه نقض خواهد شد.

 1. یخچال یا فریزر به خوبی عمل سرمایش را انجام نمی‌دهد!
 2. محفظه فریزر برفک گرفته است!
 3. بدنه خارجی یخچال حرارت دارد!
 4. تنظیمات دمایی یخچال مشکل پیدا کرده است!

نکاتی برای نگه‌داری در راهنمای یخچال آریستون

نگه‌داری و نظافت و سرویس به‌موقع یخچال که در راهنمای فارسی یخچال آریستون باعث افزایش طول عمر آن شده و شمارا از پرداخت هزینه‌های سنگین تعمیرات و یا خرید یخچالی جدید در آینده معاف می‌کند. در ادامه راهنمای یخچال آریستون نکاتی آورده شده که شما با رعایت این موارد همیشه از یخچال خود راضی خواهید بود.

 1.  برای جریان پیدا کردن هوا در بین بخش‌های داخلی موتور و افزایش طول عمر یخچال و فریزر حداقل سالی دو مرتبه لوله‌های پشت یخچال را تمیز کنید.
 2. هرگز اجازه ندهید کسی روی یخچال بنشیند یا از آن بالا برود و از قرار دادن اجسام سنگین بر روی یخچال و فریزر خودداری کنید.
 3. در زمان جابه‌جایی مراقب باشید یخچال بر روی سیم و کابل خود کشیده نشود و به‌موجب پارگی کابل نشود.
 4. در زمان نظافت یخچال حتماً دوشاخه آن را از برق بکشید و با دستان خیس به‌هیچ‌عنوان محفظه داخلی فریزر را لمس نکنید چراکه خطر برق گرفتی شمارا تهدید خواهد کرد.
 5. از قرار دادن ظروف و بطری‌های شیشه‌ای درون فریزر خودداری کنید چراکه ممکن است ترک برداشته و یا بشکنند.
 6. هرگز انگشت یا ابزاری را درون خروجی یخ‌ساز فرو نبرید.
 7. یخچال را حتماً از طریق سیم و کابل اصلی خودش به پریز برق متصل کنید و از سیم‌های رابط استفاده ننمایید به‌علاوه در مسیر دوشاخه یخچال و پریز از محافظ ویژه یخچال استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به یخچال در اثر نوسانات ولتاژ برق جلوگیری نماید.
 8. یخچال و فریزر آریستون را در محلی مستقر کنید که دسترسی به آن آسان باشد تا در صورت بروز حادثه بتوانید سریع و بدون معطلی سیم آن را از پریز جدا کنید.
 9. یخچال و فریزر آریستون را دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید تا موتور آن برای خنک کردن محفظه‌های داخلی به‌زحمت نیفتد. همچنین نور آفتاب می‌تواند بر رنگ بدنه یخچال نیز تأثیر منفی بگزارد.
 10. برای جلوگیری از برق‌گرفتگی یخچال را توسط یک سیم به زمین متصل کنید.
 11. یخچال و فریزر خود را در صورت امکان بر روی موکت و یا فرش قرار ندهید.
 12. در راهنمای فارسی یخچال آریستون ر روی طبقات داخلی یخچال و فریزر به‌هیچ‌عنوان پارچه و یا فویل‌های آلومینیومی قرار ندهید چراکه مانع فرآیند گردش هوای سرد می‌شوند و در عملکرد یخچال اختلال ایجاد می‌کنند.
 13. در زمان نظافت یخچال اگر تصمیم دارید قطعات شیشه‌ای یخچال را بشویید ابتدا اجازه دهید که با دمای محیط هماهنگ شوند بعد روی آن‌ها آب بگیرید. چراکه این قطعات شیشه‌ای نسبت به تغییرات دمایی چندان مقاوم نیستند و احتمال دارد ترک برداشته و یا بشکنند.
 14. روی طوف غذایی را بپوشانید چراکه بخار ناشی از آن‌ها باعث ایجاد برفک در یخچال می‌شود و برای آب شدن این برفک‌ها موتور یخچال باید انرژی زیادی صرف نماید.
 15. یخچال و فریزر خود را در مجاورت وسایل گرمایشی همچون اجاق گاز، فر، آبگرمکن و … قرار ندهید
 16. بدنه یخچال بایستی حداقل ۱۰ سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد تا هوا به‌راحتی حول آن گردش پیدا کند.
 17. در انتها در راهنمای فارسی یخچال آریستون توصیه میشود حتماً سالی یک‌مرتبه از نمایندگی و تعمیرکار مجاز شرکت آریستون بخواهید یخچال شمارا سرویس نمایند تا طول عمر آن را تضمین کرده باشید.