دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت

راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت

راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت : شرکت ایندزیت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوازم خانگی جهان از سال ۱۹۷۵ آغاز به کار کرده و هم اکنون دفتر مرکزی این شرکت در فابریانو ایتالیا واقع شده است. محصولات این شرکت، به سبب کیفیت بالا و نوآوری در تولید، در بسیاری کشورهای جهان از جمله ایران همواره متقاضیان بسیاری داشته اند. این شرکت منحصراً در زمینه‌ی تولید لوازم خانگی فعال است و شاید همین امر باعث پیشرفت گسترده‌ی بازار آن در بسیاری از کشورها شده باشد. در این میان یکی از پرفروش‌ترین کالاهای تولیدی این شرکت انواع ماکروفرهای آن است که با دارا بودن برخی ویژگی‌های خاص توانسته‌اند در آشپزخانه‌ی بسیاری از منازل جای داشته باشند. در ادامه قصد داریم تا به برخی از نکات ایمنی استفاده از این دستگاه مطابق با راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت بپردازیم.

توجه : شما عزیزان در صورت نیاز به نمایندگی تعمیرات ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات ماکروفر ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت و یا نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ایندزیت کلیک کرده و از خدمات امداد آی.پی استفاده نمایید.

راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت

راهنمای استفاده از ماکروفر ایندزیت

 1. یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از ماکروفر ایندزیت مطابق با راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت این است که این دستگاه برای استفاده در منازل طراحی شده و بایستی به برق شهری متصل شود. استفاده از این دستگاه در وسایل نقلیه و هر گونه خانه یا کانکس متحرک و همچنین اتصال این دستگاه به برقی با ولتاژ بالا نه تنها باعث واردن آمدن آسیب جدی به آن می‌شود، بلکه ممکن است سلامتی کاربر را مورد تهدید قرار دهد.
 2. دقت به تشابه بین ولتاژ، فرکانس و جریان برق ورودی به دستگاه با دفترچه‌ی راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت ضروری است. بهترین روش برای اتصال دستگاه به جریان برق شهری، اتصال مستقیم دوشاخه‌ به پریز تعبیه شده در دیوار ساختمان است.
 3. دقت به نکات ایمنی مرتبط با سیم برق دستگاه برای جلوگیری از خطرات احتمال ضروری است. قلاب کردن سیم برق به اشیاء فلزی و همچنین قرار دادن آن در قسمت پشتی ماکروفر توصیه نمی‌شود. در صورتی که دو شاخه‌ی برق متصل به دستگاه آسیب دیده باشد، استفاده از دستگاه تا پیش از تعمیر دوشاخه ممکن است باعث اختلال در جریان برق شده و صدمات بعضاً جدی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. برای تعمیر دوشاخه‌ی معیوب دستگاه لازم است با تعمیرکاران معتبر تماس حاصل شود.
 4. بهتر از سپردن دستگاه به تعمیرکاران فاقد صلاحیت اجتناب شود چرا که در صورت تعمیر یا تعدیل نادرست دستگاه هم دستگاه آسیب می‌بیند و هم جان کاربر در خطر می‌افتد.
 5. برای انتخاب محل قرار دادن ماکروفر باید دقت داشت که دستگاه در مجاورت حرارت زیاد مثل بخاری و اجاق گاز و همچنین در فضاهایی که دارای رطوبت، گرد و غبار قرار نگیرد. علاوه بر این باید از تابش نور مستقیم خورشید به دستگاه جلوگیری نمود. گذشته از موارد ذکر شده دقت به نوع ماکروفر نیز در انتخاب مکان مناسب برای آن ضروری است. ماکروفرهای رومیزی بایستی حتما روی سطح قرار گرفته شده و از قرار دادن آن‌ها در داخل قفسه‌های سربسته خودداری گردد.
 6. استفاده‌ی کودکان و همچنین افراد با مشکل خاص جسمی و روانی ارز ماکروفر منوط به آموزش کامل آن‌ها برای استفاده از دستگاه و نظارت بر آنان برای حصول اطمینان از استفاده‌ی ایمن از دستگاه است. جلوگیری از کودکان زیر هشت سال یا به طور کلی کودکان که با طرز کار دستگاه آشنایی ندارند، خصوصاً به هنگام باز کردن درب دستگاه پس از پایان کار، ضروری است. رعایت نکات ایمنی در مورد کودکان و افراد خاص با مشکلات جسمی و روانی در صورت استفاده از برنامه‌های ترکیبی که باعث ایجاد حرارت بیشتری در دستگاه می‌شوند ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.
 7. با توجه به نکات ایمنی ذکر شده در راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت توجه به جنس اشیاء پیش از قرار دادن آن‌ها در ماکروفر ضروری است. بهترین راه حصول اطمینان از مناسب بودن یک ظرف برای قرار دادن در ماکروفر توجه به علائم درج شده روی آن و یا مطالعه‌ی بسته‌بندی ظروف است. استفاده از اشیاء فلزی در ماکروفر باعث آسیب دیدن آن و همچنین احتمال ایجاد مشکلات مرتبط با برق می‌شود.
 8. از گرم کردن آب و سایر مواد غذایی در ظروف دربسته داخل ماکروفر خودداری شود.
 9. در صورت مشاهده دود به هنگام کار دستگاه دوشاخه‌ی باید آن را از پریز خارج نموده و درب دستگاه را باز نگاه داشت تا دمای داخل آن کمتر شود.
 10. توجه به تمیز بودن قسمت‌های داخلی و خارجی دستگاه ضروری است. باقی ماندن غذاهایی که پیشتر در دستگاه پخته شده‌اند به دستگاه آسیب می‌زند و برای سلامتی مناسب نیست. برای پاک کردن قسمت‌های مختلف دستگاه با توجه به راهنمای فارسی ماکروفر ایندزیت باید از پارچه‌ی نرم و مرطوب استفاده شود و همچنین افشانه‌های گاز یا فشار آب زیاد برای این منظور به کار گرفته نشوند.
 11. چنان چه قصد یخ‌زدایی غذا را داشتید، آن را در یک ظرف مناسب ماکروفر بریزید و بدون پوشش روی شبکه‌ی پایینی روی سینی قرار دهید.

| ۱۳۹۷-۵-۱۷ ۰۷:۳۷:۳۸ +۰۰:۰۰ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۷|دسته‌بندی نشده|