دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی ماکروفر الکتا

راهنمای فارسی ماکروفر الکتا

راهنمای فارسی ماکروفر الکتا : اگر از ماکروفر الکتا در منزل استفاده می‌کنید و به دنبال راهنمای فارسی ماکروفر الکتا هستید این نوشتار را از دست ندهید. مهم‌ترین نکات موجود در دفترچه راهنمای ماکروفر الکتا را برای شما گردآوری کرده‌ایم و در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

توجه: جهت تماس با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر الکتا می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

ایمنی در دفترچه راهنمای ماکروفر الکتا

۱- در مورد پاکیزه کردن درب، حفره‌ها و قطعات بیش‌تر حوصله کرده و با دقت زیادی این محل‌ها را تمیز کنید.

۲- به هیچ عنوان اجازه ندهید که کودکان از ماکروفر الکتا به عنوان یک وسیله‌ی بازی استفاده کنند. اگر کودک در منزل شما زندگی می‌کند همواره به هنگام استفاده از ماکروفر الکتا، قفل کودک را فعال کنید.

۳- ماکروفر را همواره تمیز کرده و باقی غذاها را دور اندازید.

۴- برای تمیز کردن دستگاه، و خصوصاً شیشه‌ی آن، از اسکاچ و یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید. می‌توانید از یک دستمال نرم استفاده کنید. در صورت زیاد کثیف بودن ماکروفر، می‌توانید دستمال را به آب و صابون آغشته کنید.

۵- به هنگام روشن بودن ماکروفر، المنت‌های حرارتی خیلی داغ می‌شوند. حتماً مواظب باشید که به این المنت‌ها دست نزنید.

۶- بر طبق راهنمای فارسی ماکروفر الکتا اگر درب ماکروفر دچار آسیب شد به هیچ عنوان نباید از دستگاه استفاده کنید. تا زمانی که دستگاه تعمیر نشود، استفاده از ماکروفری که درب آن خراب است خطرناک است.

۷- ماکروفر باید در مکانی نصب شود که حداقل ۳۰ سانتی متر از بالا و ۱۰ سانتی متر از پایین مکان برای تهویه وجود داشته باشد.

۸- فقط از ظروفی که برای استفاده در ماکروفر مناسب هستند استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از ظروف فلزی در ماکروفر به هیچ وجه درست نیست چرا که اشعه‌ی ماکروفر از فلز عبور نمی‌کند و در واقع توسط فلز بازتاب داده می‌شود.

۹- برای تمیز کردن ماکروفر، حتماً دوشاخه‌ی آن را از برق خارج کنید.

۱۰- هرگز از سینی و جوجه گردان بدون غذا استفاده نکنید، زیرا این کار موجب آسیب به دستگاه می‌شود.

۱۱- ماکروفر را به پریز استاندارد خانگی وصل کنید. از سه راهی و هر واسطه‌ی دیگری استفاده نکنید.

راهنمای فارسی ماکروفر الکتا

راهنمای استفاده از ماکروفر الکتا

تا به این جا به برخی نکات مهم در ارتباط با ایمنی ماکروفر الکتا اشاره شد. اما نکات نسبتاً مهم دیگری در دفترچه راهنمای فارسی ماکروفر الکتا وجود دارند که بد نیست به آن‌ها نیز اشاره شود. این نکات را می‌توان به نوعی به عنوان نکاتی جهت استفاده‌ی بهتر از ماکروفر الکتا معرفی کرد. برخی از این نکات عبارت اند از:

۱- بر طبق راهنمای فارسی ماکروفر الکتا توصیه می‌شود هر بار بعد از استفاده از ماکروفر، داخلِ آن را تمیز کنید چرا که روغن باقی مانده می‌تواند تبدیل به دوده شده و آتش بگیرد.

۲- هر چه غذا کمتر باشد به زمان پخت و حرارت کمتری نیاز است. بنابراین زمانی که غذای کمی را در ماکروفر قرار می‌دهید، به زمان حرارت دهی دقت کنید. در صورتی که غذا زمان زیادی حرارت ببیند، خطر سوختگی آن وجود خواهد داشت.

۳- اگر قصد یخ زدایی غذایی را داشتید، آن را در یک ظرف مناسب ماکروفر ریخته و بدون پوشش بر روی شبکه‌ی پایینی روی سینی قرار دهید.

۴- به هنگام پخت گریل از سه پایه بلند استفاده نمایید.

۵- تخم مرغ را هرگز در ماکروفر گرم نکنید، چرا که ممکن است بترکد.

۵- پیش از قرار دادن گوشت و یا جوجه تنوری در ماکروفر، بایستی آن‌ها را حداقل یک ساعت در هوای آزاد قرار دهید.

در آخر آن که اگر ماکروفر الکتای شما به هر دلیلی دچار آسیب شد، نباید خود به عنوان یک فرد غیر متخصص اقدام به تعمیر دستگاه نمایید. در عوض، بایستی با نمایندگی تعمیرات ماکروفر الکتا تماس بگیرید.

| ۱۳۹۷-۵-۱۶ ۰۷:۲۶:۱۱ +۰۰:۰۰ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۷|دسته‌بندی نشده|