دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی لباسشویی آریستون

راهنمای فارسی لباسشویی آریستون مقاله ای است که امروز در امداد آی.پی برای شما عزیزان ارائه داده ایم .هنگامی که در این صفحه از قرار دارید حتما از لباسشویی آریستون استفاده مینمایید بنابراین ممکن است به نمایندگی تعمیرات آریستون نیاز پیدا کنید .همچنین در صورت نیاز به  نمایندگی تعمیرات یخچال آریستون , نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آریستون , نمایندگی تعمیرات ماکروفر آریستون و نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آریستون میتوانید بر لینک کلمات کلیک کنید.

به طور کل باید گفت کمپانی آریستون یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی اروپایی با جوایز متعدد در سال های متمادی است.
لباسشویی های آریستون دارای طراحی منحصر به فرد و عملکرد بسیار عالی میباشند.لباسشویی آریستون دارای رده انرژی A+++ بوده که جزء کم مصرف ترین لباسشویی های بازار میباشد .
این لباسشویی ها دارای امکان تنظیم اتوماتیک مواد شوینده هستند که متناسب با میزان لباس و پارچه داخل ماشین از مواد شوینده استفاده میکند که همین امر موجب کاهش ۱۱ لیتری در مصرف مواد شوینده در سال میشود.همچنین لباسشویی های آریستون دارای صفحه نمایشگر برای نمایشوضعیت دستگاه میباشند.
از مهمترین برنامه های شستشوی لباسشویی های آریستون میتوان به شستشوی اقتصادی قوی، شستشوی ظریف ، شستشو اتوماتیک با ۶۰ درجه ، ملحفه ، الیاف نخی ، الیاف پشمی ،لباس های تیره ، سیستم آلرژی اشاره کرد.همچنین این لباسشویی دارای سیستم شستشو با تاخیر ۲۴ ساعت نیزاست.
لباسشویی های آریستون با دارای بودن سیستم کف روی لباس میتوانند کف های باقیمانده را تشخیص و در صورت نیاز دوباره عملیات شستشو را انجام دهند.درضمن دستگاه دارای شستشوی خود کار دیگ و قفل کودک است .

راهنمای فارسی استفاده از لباسشویی آریستون

افزودن مواد شوینده در راهنمای فارسی لباسشویی آریستون

در افزودن مایع شوینده به ماشین لباسشویی دقت فرمایید که مواد متناسب با مقدار لباس ها به لباسشویی اضافه شود زیرا مقدار بیش از حد مواد شوینده هم به لباس ها و هم به لباسشویی آریستون آسیب میرساند.نکته دیگر در این باره این است که توصیه می شود مواد شوینده را طوری به لباسشویی آریستون خود اضافه کنید که هنگام شستشو مواد به درستی حل شده باشد.برای اینکار ساده ترین راه این است که مواد شوینده را در نصف پیمانه آب حل کنید وسپس آن را به دستگاه اضافه کنید.

شستشو متناسب با جنس لباس راهنمای فارسی لباسشویی آریستون

قبل از شستشوی لباس ها با لباسشویی آریستون جنس لباسها چک کنید.به عنوان مثال پارچه های پنبه ای می توانند آهن و آب گرم را تحمل کنند، در حالی که ترکیب پلی استر نیاز به یک محیط خنک تر دارد.برچسب های اولیه لباس ها به وضوح درباره جنس لباس توضیح داده است اما در صورت شک و تردید با سرعت کم و دمای متوسط لباس ها با لیاسشویی آریستون بشویید.

لکه های سخت راهنمای فارسی لباسشویی آریستون
گاهی ممکن است لکه هایی که از بین بردن آنها دشوار است لباس ها را کثیف کرده باشد مانند لوازم آرایش.در این صورت ابتدا پودر لباسشویی را بر روی لباس و دقیقا بر روی لکه ی مورد نظر بریزید.در ریختن مواد صرفه جویی نکنید.پس از گذشت ۲۰ دقیقه بدون شستن مواد از روی لباس آن را داخل لباسشویی آریستون انداخته و لباسشویی را با روشن بودن برنامه مراقبت از لباس ها و با درجه ای متعادل و متوسط روشن کنید.حال میتوانید مطمئن شوید که دیگر لکه ای بر روی لباس شما قرار ندارد.
ارور ماشین لباسشویی آریستون در دفترچه راهنمای لباسشویی آریستون

کد خطای ماشین لباسشویی آریستون را برای شما عزیزان شرح داده ایم تا چنانچه بر روی صفحه نمایش لباسشویی آریستون اروری نمایان شد ، دلیل آن را بدانید تا راحت تر به تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون خود بپردازید .
ارور                                     علت ارور
F01 ترمینال موتور اتصالی کرده
F02 خرابی تاخو یا خرابی موتور
F03خرابی سنسور ترموستاتی شستشو
F04خرابی هیدروستات
F05  عملکرد پمپ تخلیه یا هیدروستات مشکل دارد
F07  خرابی المنت
F08 رله المنت شستشو اتصالی کرده است
F09خرابی EEPROM
F10هیدروستات درست عمل نمیکند
F11 خطای پمپ تخلیه
F12 ارتباط برد دیسپلی و برد اصلی قطع شده است
F13سنسور خشک کن خراب شده است
F14 المنت خشک کن مشکل دارد

ماشین لباسشویی آریستون باید در مکان خود به طور صحیح تراز باشد ، برای تراز کردن از پیچهای زیر ماشین استفاده کنید.
در مکانی که در معرض مستقیم اشعه آفتاب یا بارندگی یا سرما هست ، ماشین لباسشویی آریستون خود را نصب نفرمایید .
لبایسشویی شما از سطح دیوار بیش از ۵ سانتی متر باید فاصله داشته باشد .
در هنگام کار ولوم تایمر ماشین لباسشویی آریستون را تغییر ندهید .
هنگام تغییر برنامه ابتدا ماشین لباسشویی آریستون خود را خاموش و سپس اقدام به تغییرات نمایید .
هنگامی که ماشین لباسشویی آریستون شما خاموش است ، فلکه شیر تغذیه آب را ببندید .
بعد از شستشو ، آب باقیمانده لاستیک دور در ماشین لباسشویی آریستون را تخلیه و سپس آن را توسط پارچه نرم خشک نمایید .
هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که لوله تخلیه یا شیلنگ خروجی وصل بوده و مسیر خروج آب مسدود نباشد .
بعد از هر شستشو در ماشین را باز بگذارید تا هوا داخل ماشین گردش نموده و رطوبت آن از بین برود .
هر چند وقت یکبار بدون ریختن لباس در ماشین برنامه کامل شستشو را با استفاده از یک ماده حلال کلسیم انجام دهید تا رسوبات ماشین پاک شود .
محفظه جا پودری را هر چند وقت یکبار تمیز نمایید .
برای دو شستشوی متوالی حداقل یکساعت فاصله قرار دهید .
استفاده از لوله کشی با شیر مخلوط و تولید آب ولرم در ماشین لباسشویی ، برای کاهش مصرف برق بسیار مفید خواهد بود .