دفتر مرکزی امداد آی.پی 02188972004 | ساعت کاری 8 الی 20|emdadip@gmail.com

راهنمای فارسی ظرفشویی آریستون

راهنمای فارسی ظرفشویی آرستون : امروز در امداد ای.پی می خواهیم در مورد راهنمای فارسی ظرفشویی آرستون برای شما مطالبی بیان کنیم. در حوزه ی امکانات ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن.

توجه : شما عزیزان در صورت نیاز به نمایندگی تعمیرات آریستون ، نمایندگی تعمیرات ماکروفر آریستون ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آریستون ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی آریستون ، نمایندگی تعمیرات یخچال آریستون و یا نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آریستون کلیک کنید.

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی آریستون 

نحوه ی کاربرد دکمه های پنل آریستون

ON/OFF/RESET button and indicator light: دکمه ON / OFF / RESET و چراغ نشانگر
Low Salt indicator light: چراغ نشانگر نمک کم
Select wash cycle knob : انتخاب چرخه شستشو
Drying indicator light :چراغ خشک کردن
Washing indicator light:چراغ شستشو
Start / Pause button and indicator light : دکمه شروع / مکث و چراغ نشانگر
End indicator light:نور نشانگر پایان
Low Rinse aid indicator light: نور نشانگر کمبود کمک شستشو

راهنمای فارسی ظرفشویی دوو :نحوه کاربرد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی آریستون
مواد شوینده ماشین ظرفشویی بسیار قلیایی هستند. در صورت بلعیدن می توانند بسیار خطرناک باشند. از تماس آنها با پوست و چشم ها جلوگیری کنید . وقتی درب باز است دسترس کودکان را از ماشین ظرفشویی دور نگه دارید. پس از اتمام چرخه شستشو، بررسی کنید که محفظه مواد شوینده خالی باشد.
نتیجه یک شستشوی خوب به مقدار مناسب مواد شوینده مورد استفاده بستگی دارد. استفاده بیش از مقدار اعلام شده منجر به شستن موثرتر نخواهد شد و در عین حال باعث افزایش آلودگی محیط زیست می شود. بر اساس چگونگی آلودگی ظروف می توان دستگاه را بر اساس استفاده از پودر یا مواد شوینده مایع تنظیم کرد.
در مواردی که ظروف به طورمعمولی آلوده شده است، حدود ۳۵ گرم (مواد شوینده به صورت پودر) یا ۳۵ میلی لیتر (مواد شوینده به شکل مایع) استفاده کنید. اگر از قرص های شستشو استفاده می شود، یک قرص کافی خواهد بود.
اگر ظروف تنها کمی خیس خورده باشند و یا قبل از قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی با آب شستشو داده شوند، مقدار مواد شوینده مورد استفاده را کاهش دهید.
برای داشتن نتایج خوب در هنگام شستن از دستورالعمل هایی که در جعبه مواد شوینده قرار داده شده است استفاده کنید.
محفظه: A مواد شوینده شستشو
محفظه B: مواد شوینده پیش شستشو

۱٫ با فشار دادن دکمه D، پوشش C را باز کنید.
۲٫ پس از مراجعه به جدول چرخه شستشو مواد شوینده را در محفظه قرار دهید:
برای استفاده از مواد شوینده پودری بخش A و B.
برای مواد شوینده در فرم قرص: هنگامی که چرخه نیاز به ۱ قرص دارد، آن را در محفظه A قرار دهید و درپوش را ببندید. زمانی که نیاز به ۲ قرص باشد، قرص دوم را در انتهای دستگاه قرار دهید.
۳٫ بقایای مواد شوینده را از لبه های محفظه پاک کنید و برای بستن در پوش را تا زمانی که صدای مختصری دهد فشار دهید.
تا زمانی که دستگاه در مکان امن نصب شود درب محفظه مواد شوینده را با کشیدن آن ببندید. محفظه مواد شوینده به طور خودکار در زمان مناسب با توجه به چرخه شستشو باز می شود.
اگر از مواد شوینده همه جانبه استفاده می شود، توصیه می کنیم از گزینه TABS استفاده کنید، زیرا چرخه را تنظیم می کند تا بهترین نتیجه شستشو و خشک شدن حاصل شود.
فقط از مواد شوینده ای که به طور خاص برای ماشین های ظرفشویی طراحی شده استفاده کنید و از مایع شستشو استفاده نکنید. در صورت استفاده بیش از حد از مواد شوینده ممکن است پس از پایان چرخه شستشو در دستگاه کف باقی بماند.
استفاده از قرص ها فقط برای مدل هایی که گزینه TABLETS MULTI FUNCTIONAL را پیشنهاد می کنند توصیه می شود. برای دستیابی به بهترین نتایج از هر چرخه شستشو و خشک کردن، باید مواد شوینده پودر، کمک شستشوی مایع و نمک استفاده شود.

 

نحوه کارکرد برنامه های شستشو در راهنمای فارسی ظرفشویی آریستون
شستشو پرقدرت:
ظروف و تابه های بزرگ (برای موارد ظریف استفاده نمی شود). مدت تقریبی چرخه شستشو ۲:۲۵ می باشد. شامل سیستم خشک شدن می باشد. مقدار مواد شوینده مصرفی ۳۵ گرم / میلی لیتر است.
شستشوی روزانه:
برای ماهی تابه ها و ظروف کثیف استفاده می شود. سیستم خشک کردن دارد. مدت تقریبی چرخه شستشو ۱:۵۰ می باشد. مقدار مواد شوینده مصرفی ۲۹ گرم / میلی لیتر + ۶ گرم / میلی لیتر است.
پیش شستشو:
پیش شستشو هنگامی که در حال تکمیل بار دستگاه برای وعده غذایی بعدی هستید. سیستم خشک کردن ندارد. زمان مورد نیاز ۸ دقیقه می باشد. بدون مواد شوینده استفاده می شود.
شستشوی اقتصادی:
چرخه شستشو دوستدارمحیط زیست با سطح مصرف انرژی پایین می باشد. یک چرخه استاندارد طبیعی برای ماهی تابه هاو ظروف کثیف به شمار می رود. سیستم خشک کردن دارد. مدت تقریبی چرخه شستشو ۲:۴۵ می باشد. مقدار مواد شوینده مصرفی ۲۹ گرم / میلی لیتر + ۶ گرم / میلی لیتر است.
شستشوی سریع:
شستشوی اقتصادی و سریع برای ظروف با آلودگی کم می باشد.بلافاصله پس از استفاده از ظروف اجرا شود (۲ ظروف + ۲ لیوان + ۴ قاشق غذاخوری + ۱ قابلمه + ۱ قاشق سوپخوری). مدت تقریبی چرخه شستشو ۳۵ دقیقه می باشد. سیستم خشک کردن ندارد. مقدار مواد شوینده مصرفی ۲۵ گرم بر میلی لیتر است.

نحوه تنظیم سختی آب در راهنمای فارسی ظرفشویی آریستون

هر ماشین ظرفشویی به یک نرم کننده آب مجهز شده است که با استفاده از نمک تصفیه شده مخصوص این نوع دستگاه طراحی شده است،که آب بدون آهک را تامین می کند وسپس برای شستن ظروف استفاده می شود. این ماشین ظرفشویی دارای تنظیم کننده ای است که به کاهش آلودگی ها کمک می کند و عملکرد شستشو را با توجه به سطح سختی آب در منطقه شما بهتر می کند. اطلاعات سختی آب را می توانید از سازمان آب منطقه خود تامین کنید .
با استفاده از دکمه ON / OFF دستگاه را خاموش کنید و درب را باز کنید. ابتدا کلید چرخه ۵ را بچرخانید، سپس چرخه ۱ را انتخاب کنید، سپس دوباره چرخه ۵ را اجرا کنید . دکمه ON / OFF را فشار دهید. چراغ نشانگر فاز شستشو روشن می شود. اکنون می توانید سطح سختی آب را انتخاب کنید. برای هر چرخه شستن یک سطح سختی آب وجود دارد: به عنوان مثال: مرحله شستشو ۱، سطح سختی آب ۱ مرحله شستشو ۲، سطح سختی آب ۲ و غیره، تا حداکثر ۵ سطح. تنظیم آب نرم کننده به طور پیش فرض سطح ۱ است. برای خروج از عملکرد، حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید یا دستگاه را با استفاده از دکمه ON / OFF خاموش کنید. حتی اگر از قرص های چند منظوره استفاده می شود ، هنوز هم محفظه نمک باید پر شود.